Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Borås 5 av 5 HT

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Borås 5 av 5 HT
Arrangörsorganisationer: Borås GIF / SOK 68
Datum: onsdag 20 september 2017

Öppen 1

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dennis RybellKlubblös41:4316:57
2Linda WikforsKlubblös41:47+0:0416:59
Amanda SpångbergKlubblösej godkänd
Leo GelicIK Ymerej godkänd
Ulf SandelinBorås GIFej start

Öppen 3

3 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas GöransonIK Ymer37:1112:21
2Alice WernklevIK Ymer38:18+1:0712:43
3Klara NilssonHestra IF40:14+3:0313:21
4Hanna NilssonHestra IF45:05+7:5414:58
5Susanna WernklevIK Ymer46:09+8:5815:19
6Malin AnderssonIK Ymer47:08+9:5715:39
7Paulina BertilssonIK Ymer47:34+10:2315:48
8Thomas KrafftHestra IF51:41+14:3017:10
9Peter RistoKlubblös57:43+20:3219:10
10Morgan NilssonHestra IF58:51+21:4019:33
11Pernilla NilssonHestra IF58:54+21:4319:34
12Martina LevinssonKlubblös59:24+22:1319:44
13Rolf BååthHestra IF1:01:35+24:2420:27
14Jonas BlomKlubblös1:03:40+26:2921:09
15Fredrik GummusKlubblös1:07:48+30:3722:31
16Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:09:58+32:4723:14
17Inger BylanderSvenljunga OK1:16:16+39:0525:20
18Mari AnderssonKlubblös1:29:00+51:4929:34

Öppen 5

3 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma HjertbergHestra IF39:3410:28
2Lovisa HanssonHestra IF40:32+0:5810:43
3Stefan PihlSOK 6842:49+3:1511:19
4Börje LidénDalsjöfors GoIF45:50+6:1612:07
5Pär JohanssonKlubblös46:13+6:3912:13
6Fredrik AnderssonIKYmer47:33+7:5912:34
7Sture GrytheimElfsborg SOK49:01+9:2712:58
8Martin WestbergHestra IF49:12+9:3813:00
9Karin JogelandIK Ymer50:13+10:3913:17
10Stig HjortvallHestra IF57:12+17:3815:07
11Jalle StrömbomElfsborg SOK1:00:35+21:0116:01
12Mikael KaxeElfsborg SOK1:02:11+22:3716:27
13Linda SävenstrandOK Kullingshof1:18:02+38:2820:38
Annsofie JohanssonKlubblösej godkänd
Henrik GrönbergKlubblösej godkänd

Öppen 6

4 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan IngemarssonHestra IF32:116:43
2Peter RosénIK Ymer36:50+4:397:41
3Conny RantzowHestra IF37:58+5:477:55
4Erik IngemarssonHestra IF39:12+7:018:11
5Måns ThörnqvistBredareds IF42:54+10:438:57
6Per NyfeldtIK Ymer44:24+12:139:16
7Peter JohanssonKlubblös46:28+14:179:42
8Andreas LidénDalsjöfors GoIF46:37+14:269:43

Öppen Trail

5 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ErikssonElfsborg SOK48:469:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser