Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-Dagars Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-Dagars Etapp 2
Arrangörsorganisation: Torsås OK
Datum: tisdag 9 maj 2017

Emmaboda Verda OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melvin HanssonH 10 (11)20:539:00
2Malte GunnarssonH 14 (8)41:24+3:4812:35
2Gustav FranssonH 12 (17)19:29+2:397:59
2Gerda MedinD 10 (15)21:14+1:499:09
3Olle KallerbäckH 16 (8)35:24+0:457:56
3Sanna BremerD 10 (15)23:36+4:1110:10
4Oskar NyquistH 14 (8)46:08+8:3214:01
6Meja HanssonD 14 (7)59:06+23:4617:57
6Oliver ErikssonH 16 (8)43:02+8:239:38
9Tekla GunnarssonD 10 (15)28:49+9:2412:25
10Engla Zobal MedinD 10 (15)29:25+10:0012:40
11Olof NyquistH 10 (11)36:37+15:4415:46
16Nils NyquistH 12 (17)56:28+39:3823:08
Saga Zobal MedinInskolning (11)fullföljt
Vera MedinInskolning (11)ej start

Kalmar OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edvin StrandbergH 16 (8)34:397:46
1Malva JönssonD 14 (7)35:2010:44
2Filippa SöderbergD 16 (3)35:12+3:368:30
2Melker NilssonH 10 (11)21:29+0:369:15
2Maja FredrikssonD 14 (7)46:12+10:5214:02
2Lova JönssonD 12 (9)24:40+1:5910:06
2Isak HagbergH 16 (8)34:50+0:117:48
3Ville LundgrenH 14 (8)44:52+7:1613:38
3Ebba LindstrandD 14 (7)46:31+11:1114:08
3Olle BengtssonH 12 (17)22:15+5:259:07
4Benjamin KlemmingH 10 (11)23:28+2:3510:06
4Embla BjurlingD 12 (9)28:47+6:0611:47
4Adrian SkobeH 16 (8)37:04+2:258:18
5Linnea SkobeD 14 (7)52:59+17:3916:06
5Gustav KlingsellH 10 (11)23:53+3:0010:17
5Alma FredrikssonD 12 (9)31:49+9:0813:02
5Matilda BjörneldD 10 (15)23:58+4:3310:19
6Hanna KlingsellD 12 (9)32:04+9:2313:08
6Olof LundqvistH 10 (11)24:37+3:4410:36
6Vendela StighagD 10 (15)25:53+6:2811:09
6Ferdinand KlingsellHD 13-16 L (8)39:04+12:0513:54
7Svante ArbrandtH 10 (11)24:49+3:5610:41
7Elvira SkobeD 12 (9)41:47+19:0617:07
7Leo MuriguHD 13-16 L (8)49:18+22:1917:32
7Emmy ArgusD 10 (15)27:29+8:0411:50
8Sofie MalmqvistD 10 (15)28:33+9:0812:18
8Hugo UnossonH 16 (8)52:19+17:4011:43
8Oscar AnderssonH 10 (11)25:56+5:0311:10
8Erik EmrinH 12 (17)28:50+12:0011:49
9Josef HylanderH 10 (11)27:39+6:4611:55
9Linn BjörneldD 12 (9)50:52+28:1120:50
10Ulisse BocchioH 10 (11)28:30+7:3712:17
11Gabriel SandbergH 12 (17)31:10+14:2012:46
12Agnes SambyD 10 (15)30:04+10:3912:57
12Oscar BonnedahlH 12 (17)33:10+16:2013:35
13Hugo LundgrenH 12 (17)33:23+16:3313:40
13Saga FredrikssonD 10 (15)34:46+15:2114:59
14Emil HesselmarkH 12 (17)39:25+22:3516:09
15Viktor ArgusH 12 (17)45:23+28:3318:35
Caspian KungbergInskolning (11)fullföljt
Colin KungbergInskolning (11)fullföljt
August LundqvistInskolning (11)fullföljt
Gustav RooslingInskolning (11)fullföljt
Ludvig Cullin LindgrenH 12 (17)ej godkänd
Adam HesselmarkH 14 (8)ej godkänd
Axel CondrupH 14 (8)ej godkänd
Lukas HagbergH 14 (8)ej godkänd
Judith LundqvistD 14 (7)ej godkänd
Dennis PalmqvistHD 13-16 L (8)ej godkänd
Erik ÅlindH 16 (8)ej start
Elin AnderssonD 14 (7)ej start
Annie GleisnerD 14 (7)ej start
Maja LarssonHD 13-16 L (8)ej start
Signe MagnussonHD 13-16 L (8)ej start
Alice GleisnerD 10 (15)ej start
Alma CondrupInskolning (11)ej start
Linn JohanssonInskolning (11)ej start
Mirjam LiljaInskolning (11)ej start
Maja RooslingInskolning (11)ej start
Hanna SandelinInskolning (11)ej start
Emilia StrandbergInskolning (11)ej start

Nybro OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Viktor LundqvistH 14 (8)37:3611:25
1Molly WirefeldtD 12 (9)22:419:17
1Emilia JakobssonD 10 (15)19:258:22
1Filip GummessonH 12 (17)16:506:53
3Alvin JakobssonH 10 (11)22:41+1:489:46
4Hilda LönerthD 10 (15)23:55+4:3010:18
5Lukas SjööH 14 (8)52:01+14:2515:48
5Rasmus JohanssonH 16 (8)41:01+6:229:11
10Amelia RunemalmD 10 (15)29:25+10:0012:40
15Ditte TäckD 10 (15)43:45+24:2018:51
Julius GummessonInskolning (11)fullföljt
Carl-Wincent LönerthInskolning (11)fullföljt
Klara ErlandssonD 10 (15)ej start
Axel ErlandssonInskolning (11)ej start
Filippa JohanssonInskolning (11)ej start
Hugo JohanssonInskolning (11)ej start

Torsås OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa OlssonD 16 (3)31:367:37
1Hampus HolgerssonHD 13-16 L (8)26:599:36
2Natalie WestlundHD 13-16 L (8)27:30+0:319:47
3Jasmine PetterssonD 12 (9)25:33+2:5210:28
3Anton LindströmHD 13-16 L (8)29:07+2:0810:21
4Rasmus EjermarkHD 13-16 L (8)33:53+6:5412:03
4Svante NyströmH 12 (17)23:59+7:099:49
5Arvid PeterssonHD 13-16 L (8)35:44+8:4512:42
5Arthur LindströmH 12 (17)25:02+8:1210:15
6Linus AlexanderssonH 12 (17)25:43+8:5310:32
7Simon FogelströmH 16 (8)43:41+9:029:47
7Ben KarlssonH 12 (17)26:24+9:3410:49
8Matilda Ekengren KarlssonD 12 (9)43:03+20:2217:38
9Kasper TorestenH 12 (17)29:43+12:5312:10
10Anvar RyglertH 12 (17)30:49+13:5912:37
14Alma ErikssonD 10 (15)43:04+23:3918:33
Albin NilssonInskolning (11)fullföljt
Vincent NylanderInskolning (11)fullföljt
Agnes ÅsénInskolning (11)fullföljt
Tea WaxegårdHD 13-16 L (8)ej start
Algot LindströmHD 13-16 L (8)ej start
Simon WaxegårdH 12 (17)ej start
Ebba WidellD 12 (9)ej start
Jonathan NilssonH 12 (17)ej start

Ålems OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erika RobertssonD 16 (3)1:03:21+31:4515:18
4Sofia RobertssonD 14 (7)47:58+12:3814:34
HanTu StarkInskolning (11)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser