Officiell resultatlista för 4-Sprinten 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten 4
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: tisdag 12 september 2017

Öppen 1 Mixad

1 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DahlinKovlands IF13:4811:35
2Stina KarlssonKovlands IF15:01+1:1312:37
3Hugo LindströmSundsvalls OK15:10+1:2212:44
4Selma YtterströmSundsvalls OK16:03+2:1513:29
5Lukas StålbergKovlands IF20:15+6:2717:01
6Emma SundinKlubblös20:33+6:4517:16
7Ellen LindqvistSelånger SOK23:55+10:0720:05
8Nikolaj KuzminSundsvalls OK25:31+11:4321:26
9Isak NorgrenSelånger SOK26:17+12:2922:05
10Mikael KuzminSundsvalls OK32:43+18:5527:29

Öppen 2 Mixad

1 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ErngrundSelånger SOK12:148:29
2Savanna DalkvistKovlands IF13:02+0:489:03
3Ivar GranholmSundsvalls OK13:45+1:319:32
4Wilma LindströmSundsvalls OK15:22+3:0810:40
5Herman EliassonSundsvalls OK15:38+3:2410:51
6Felix DahlinKovlands IF17:49+5:3512:22
7Alva NorgrenSelånger SOK20:27+8:1314:12
8Teresia YtterbomKovlands IF25:55+13:4117:59
9Elin KarlssonKovlands IF27:25+15:1119:02

Öppen 3 DAM

1 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove LundhSundsvalls OK12:516:47
2Annika KardellSundsvalls OK16:39+3:488:48
3Karin ViklundKovlands IF19:37+6:4610:22
4Ella YtterströmSundsvalls OK20:18+7:2710:44
5Inger LorentzsonSundsvalls OK24:10+11:1912:47
6Olivia KarlssonKovlands IF25:06+12:1513:16
7Ingalill TimgrenOK Österåker25:37+12:4613:33
8Alice LindqvistSelånger SOK26:37+13:4614:04
9Ulla HellmanSundsvalls OK27:20+14:2914:27
Alva EliassonSundsvalls OKej start

Öppen 3 HERR

1 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LarssonSundsvalls OK12:216:32
2Olov NorinSundsvalls OK13:13+0:526:59
3Peter ErngrundSelånger SOK13:25+1:047:05
4Christer MöllenbergTimrå SOK17:39+5:189:20
5Erik KardellNjurunda OK18:53+6:329:59
6Kasper LarssonSundsvalls OK19:06+6:4510:06
7Arvid CarlssonSundsvalls OK19:25+7:0410:16
8Ove PeterssonSundsvalls OK23:48+11:2712:35
9Jan WallgrenSelånger SOK27:10+14:4914:22

Öppen 4 DAM

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irmelie EnströmSundsvalls OK15:076:34
2Christina KällströmSundsvalls OK17:36+2:297:39
3Julia NordlanderSundsvalls OK19:24+4:178:26
4Tove FlodmanOK Hammaren20:34+5:278:56
5Kajsa LindqvistSelånger SOK21:56+6:499:32
6Irené LarssonSundsvalls OK22:07+7:009:36
7Diana DalkvistKovlands IF22:20+7:139:42
8Lina PonténSelånger SOK23:45+8:3810:19

Öppen 4 HERR

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar VikströmSundsvalls OK13:095:43
2Robert JohanssonSelånger SOK14:28+1:196:17
3Petter ErlandssonSundsvalls OK15:38+2:296:47
4Mikael AugustssonSelånger SOK15:55+2:466:55
5Anders SvenssonSelånger SOK15:58+2:496:56
6Edvin LakeSundsvalls OK16:51+3:427:19
7Stefan WassbrinkVK Uvarna17:08+3:597:26
8Mats AnderssonSelånger SOK17:43+4:347:42
9Jan OlofssonVK Uvarna17:50+4:417:45
10Sven Erik SundinSelånger SOK18:13+5:047:55
11Jerker YtterbomKovlands IF18:26+5:178:00
12Nicklas LindqvistSelånger SOK18:49+5:408:10
13Peter LorentzsonSundsvalls OK19:40+6:318:33
14Peter SundinKlubblös20:50+7:419:03
15Johan LindénSelånger SOK21:09+8:009:11
16Winn BjörklundSundsvalls OK21:27+8:189:19
17Ove JanssonSundsvalls OK21:38+8:299:24
18Sten-Olov HellbergSundsvalls OK30:51+17:4213:24

Öppen 5 DAM

2 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kadri KalvoSundsvalls OK19:016:30
2Marie DahlinKovlands IF19:56+0:556:49
3Kajsa LakeSundsvalls OK22:00+2:597:32
4Charlotte VikströmSundsvalls OK23:01+4:007:52
5Sofia LindénSelånger SOK23:19+4:187:59
6Viktoria KarlssonKovlands IF23:36+4:358:04

Öppen 5 HERR

2 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders VedinSundsvalls OK14:435:02
2Anders AxlingSundsvalls OK15:02+0:195:08
3Anders SjögrenSundsvalls OK17:04+2:215:50
3Erik JakobssonSundsvalls OK17:04+2:215:50
5Erik NorinSundsvalls OK17:06+2:235:51
6Ivan KuzminSundsvalls OK17:51+3:086:06
7Markus NordmarkNässjö OK18:14+3:316:14
8Fredrik PonténSelånger SOK20:28+5:457:00
9Robin EdlundSundsvalls OK20:49+6:067:07
10Magnus EdlundSundsvalls OK22:29+7:467:41
11Johan NylanderNjurunda OK41:31+26:4814:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser