*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för 4-Sprinten 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten 4
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: tisdag 12 september 2017

Klasser: Visa alla | Ö1 MIX | Ö2 MIX | Ö3D | Ö3H | Ö4D | Ö4H | Ö5D | Ö5H

Sundsvalls OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders VedinÖppen 5 HERR (11)14:435:02
1Tove LundhÖppen 3 DAM (9)12:516:47
1Oskar VikströmÖppen 4 HERR (18)13:095:43
1Irmelie EnströmÖppen 4 DAM (8)15:076:34
1Mattias LarssonÖppen 3 HERR (9)12:216:32
1Kadri KalvoÖppen 5 DAM (6)19:016:30
2Christina KällströmÖppen 4 DAM (8)17:36+2:297:39
2Annika KardellÖppen 3 DAM (9)16:39+3:488:48
2Olov NorinÖppen 3 HERR (9)13:13+0:526:59
2Anders AxlingÖppen 5 HERR (11)15:02+0:195:08
3Anders SjögrenÖppen 5 HERR (11)17:04+2:215:50
3Petter ErlandssonÖppen 4 HERR (18)15:38+2:296:47
3Ivar GranholmÖppen 2 Mixad (9)13:45+1:319:32
3Erik JakobssonÖppen 5 HERR (11)17:04+2:215:50
3Julia NordlanderÖppen 4 DAM (8)19:24+4:178:26
3Kajsa LakeÖppen 5 DAM (6)22:00+2:597:32
3Hugo LindströmÖppen 1 Mixad (10)15:10+1:2212:44
4Ella YtterströmÖppen 3 DAM (9)20:18+7:2710:44
4Selma YtterströmÖppen 1 Mixad (10)16:03+2:1513:29
4Charlotte VikströmÖppen 5 DAM (6)23:01+4:007:52
4Wilma LindströmÖppen 2 Mixad (9)15:22+3:0810:40
5Inger LorentzsonÖppen 3 DAM (9)24:10+11:1912:47
5Herman EliassonÖppen 2 Mixad (9)15:38+3:2410:51
5Erik NorinÖppen 5 HERR (11)17:06+2:235:51
6Kasper LarssonÖppen 3 HERR (9)19:06+6:4510:06
6Edvin LakeÖppen 4 HERR (18)16:51+3:427:19
6Irené LarssonÖppen 4 DAM (8)22:07+7:009:36
6Ivan KuzminÖppen 5 HERR (11)17:51+3:086:06
7Arvid CarlssonÖppen 3 HERR (9)19:25+7:0410:16
8Ove PeterssonÖppen 3 HERR (9)23:48+11:2712:35
8Nikolaj KuzminÖppen 1 Mixad (10)25:31+11:4321:26
9Robin EdlundÖppen 5 HERR (11)20:49+6:067:07
9Ulla HellmanÖppen 3 DAM (9)27:20+14:2914:27
10Mikael KuzminÖppen 1 Mixad (10)32:43+18:5527:29
10Magnus EdlundÖppen 5 HERR (11)22:29+7:467:41
13Peter LorentzsonÖppen 4 HERR (18)19:40+6:318:33
16Winn BjörklundÖppen 4 HERR (18)21:27+8:189:19
17Ove JanssonÖppen 4 HERR (18)21:38+8:299:24
18Sten-Olov HellbergÖppen 4 HERR (18)30:51+17:4213:24
Alva EliassonÖppen 3 DAM (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser