Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VärmlandsSerien MTBO Del. 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VärmlandsSerien MTBO Del. 2
Arrangörsorganisation: Deje SF
Datum: måndag 15 maj 2017

Damer-10km (Långa)

10 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AlfredssonOK Tyr1:09:016:45 Ladda ner rutt i gpx-format
2Evelina ÖströmOK Tyr1:18:22+9:217:40
3Maria MarinopoulouUmara SC1:42:18+33:1710:01
Karin MoodhOK Tyrej start

Herrar-10km (Långa)

10 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias ÖströmOK Tyr48:504:47
2Oskar JohanssonVästvärmlands OK50:31+1:414:57
3Peter GustafssonTeam Outdoorexperten55:35+6:455:26
4Matias JonssonSkattkärrs SOK1:04:52+16:026:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Jens AnderssonOK Roslagen1:07:25+18:356:36
6Leif CelanderKristinehamns OK1:08:28+19:386:42
7Marcus JonssonOK Tyr1:09:03+20:136:46
8Lars HolmgårdKils OK1:12:46+23:567:08
9Lars LönnbergKristinehamns OK1:16:16+27:267:28
10Robert AmbjörnssonOK Tyr1:16:20+27:307:29
11Mikael KullinOK Tyr1:17:47+28:577:37
12Peter CarlbergUmara SC1:21:38+32:488:00 Ladda ner rutt i gpx-format
13Lars AnderssonOK Tyr1:22:12+33:228:03
14Mattias HolmströmÅmåls OK1:25:05+36:158:20
15Thomas BomanSkattkärrs SOK1:28:02+39:128:37
Anders ForsbergOK Tyrutgått

Damer-7km (Mellan)

7 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK58:087:45
2Ingrid KensbyOK Tyr1:14:02+15:549:52
3Michaela KällstrandÅmåls OK1:14:14+16:069:53
4Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:14:32+16:249:56
Monica DjurbergOK Tyrej godkänd

Herrar-7km (Mellan)

7 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SiggessonOK Tyr39:285:15
2Anders JohanssonVästvärmlands OK42:16+2:485:38
3Ulf MellerdalKils OK48:29+9:016:27
4Olov ÖströmOK Tyr50:08+10:406:41
5Thomas HollowellOK Tyr51:37+12:096:52
6Mathias Axelsson LöfvenholmOK Hierne53:38+14:107:09
7Mikael NilssonÅmåls OK53:39+14:117:09
8Mats KensbyOK Tyr54:35+15:077:16
9Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK57:54+18:267:43
10Mikael RööhsSkattkärrs SOK59:53+20:257:59
11Tim DalheimerIK Vikings OK1:06:46+27:188:54
Kenneth AxelssonOK Tyrej godkänd
Markus HultsvedOK Tyrej start

Damer-5km (Lätta)

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr32:326:22
2Ann-Sofie HultsvedOK Tyr41:01+8:298:02
3Saga KällstrandÅmåls OK45:35+13:038:56

Herrar-5km (Lätta)

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HolmgårdKils OK41:118:04
2Joel HolmgårdKils OK52:50+11:3910:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser