Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT-3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT-3
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: tisdag 16 maj 2017

D20

2 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma JanssonKöping-Kolsva OK14:386:01
2Agnes JanssonKöping-Kolsva OK15:41+1:036:27
3Johanna BreivoldVästerås SOK15:55+1:176:33
4Kajsa JanssonKöping-Kolsva OK16:40+2:026:51
4Elin NallgårdVästerås SOK16:40+2:026:51
6Tua WigforssArboga OK18:06+3:287:26
7Elin DahlmarkVästerås SOK19:52+5:148:10

H20

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GunnarssonSurahammars SOK12:164:48
2Anton KällströmSala OK12:27+0:114:52
3Dan ÖsterlundVästerås SOK15:16+3:005:59
4Isak WadmanVästerås SOK16:58+4:426:39
5Axel OlssonHallstahammars OK18:28+6:127:14

D16

2 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:215:27
2Ida HallinSurahammars SOK12:59+1:386:14
3Emilia BrangefältVästerås SOK14:34+3:137:00
4Ida LarssonVästerås SOK15:13+3:527:18
5Hanna ErikssonNorbergs OK15:52+4:317:37
6Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK15:57+4:367:40
7Jennifer SvenssonVästerås SOK17:30+6:098:24
8Iris van LoenhoutOK Hedströmmen18:08+6:478:43
9Jasmine TindervikSurahammars SOK20:44+9:239:58
9Tilda WigforssArboga OK20:44+9:239:58
Agnes KällströmSala OKej start

H16

2 330 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NäslundVästerås SOK11:575:07
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK12:02+0:055:09
3Noa SjöstrandVästerås SOK12:04+0:075:10
4Martin SandqvistVästerås SOK12:13+0:165:14
5Markus ÖsterlundVästerås SOK12:59+1:025:34
6Filip BäckArboga OK13:09+1:125:38
7Pontus LindgrenVästerås SOK13:28+1:315:46
8Tamás SzütsVästerås SOK13:49+1:525:55
9Casper VånsjöArboga OK13:51+1:545:56
10Hugo FriskVästerås SOK13:57+2:005:59
11Gustav GöranssonArboga OK14:17+2:206:07
12Oscar ThornellSurahammars SOK14:40+2:436:17
13Emil AhlströmVästerås SOK16:23+4:267:01
14Jesper JanssonVästerås SOK17:41+5:447:35
15Daniel JensenArboga OK17:59+6:027:43
16Johannes RybySurahammars SOK18:05+6:087:45
17Théo PetersonVästerås SOK18:09+6:127:47

D14

1 960 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HelmerssonVandrarringen10:295:20
2Wilma ThornellSurahammars SOK11:35+1:065:54
3Elin LindbergVandrarringen11:37+1:085:55
4Maja AhlströmVästerås SOK11:47+1:186:00
5Amanda HallVästerås SOK11:57+1:286:05
6Kristina LindgrenVästerås SOK13:29+3:006:52
7Jonna SandbergKöping-Kolsva OK13:49+3:207:02
8My VelanderSurahammars SOK14:42+4:137:30
9Rebecka HaslerSurahammars SOK15:15+4:467:46
10Karin AnderssonVästerås SOK15:23+4:547:50
11Felicia SahlénVästerås SOK15:47+5:188:03
12Elin BreivoldVästerås SOK15:58+5:298:08
13Sofie ThornellVästerås SOK16:42+6:138:31
14Ella WilhelmssonOK Hedströmmen16:50+6:218:35
15Frida AnderssonNorbergs OK17:17+6:488:49
16Fanny AnderssonVästerås SOK17:40+7:119:00
17Hanna HermannVästerås SOK18:07+7:389:14
18Ida WilhelmssonOK Hedströmmen18:53+8:249:38
19Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK19:03+8:349:43
20Cajsa VånsjöArboga OK21:47+11:1811:06
21Tilde JohanssonSurahammars SOK24:08+13:3912:18
22Hanna ThulinVästerås SOK29:33+19:0415:04
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkänd

H14

2 060 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah AndertoftVästerås SOK11:255:32
2Lucas AhlströmVästerås SOK12:24+0:596:01
2Sixten SlagbrandVästerås SOK12:24+0:596:01 Ladda ner rutt i gpx-format
4Tobias DahlmarkVästerås SOK12:34+1:096:06
5Ludvig BylundFagersta OK12:53+1:286:15
6Arvid ErikssonNorbergs OK12:55+1:306:16
7Albin ÅkerströmVästerås SOK13:09+1:446:23
8Kristoffer KlarinVästerås SOK13:10+1:456:23
9Elias Jeb BergrothVästerås SOK14:03+2:386:49
10Eric BäckArboga OK16:24+4:597:57
11Edvin VareVästerås SOK16:45+5:208:07
12Dennis AspVästerås SOK17:07+5:428:18
13Oscar LindblomVästerås SOK19:32+8:079:28
14Anders AnderssonOK Hedströmmen30:52+19:2714:59

D12

1 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörnbergVästerås SOK8:385:45
2Ebba ThenanderVästerås SOK8:55+0:175:56
3Alva SkoogVästerås SOK9:29+0:516:19
4Smilla AndertoftVästerås SOK9:35+0:576:23
5Kajsa HallVästerås SOK10:21+1:436:54
6Nova SahlénVästerås SOK11:20+2:427:33
7Amanda BäckArboga OK11:43+3:057:48
8Alva WickströmArboga OK11:45+3:077:50
9Ellen ThorsénSurahammars SOK13:19+4:418:52
10Vilma ThulinVästerås SOK14:16+5:389:30
11Lovisa BylundFagersta OK15:22+6:4410:14
12Moa WilhelmssonOK Hedströmmen16:51+8:1311:14
13Tova GrönbergArboga OK18:34+9:5612:22
14Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK18:44+10:0612:29

H12

1 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid JonforsenHallstahammars OK8:585:40
2Elis WiklundVästerås SOK9:02+0:045:43
3Vidar NettelmarkSurahammars SOK9:23+0:255:56
4Linus HallinSurahammars SOK9:29+0:316:00
5Josiah BergrothVästerås SOK9:50+0:526:13
5Anton VelanderSurahammars SOK9:50+0:526:13
7Carl SandqvistVästerås SOK10:31+1:336:39
8Erik PalmVästerås SOK10:37+1:396:43
9Dennis BjurstedtSurahammars SOK10:42+1:446:46
10Albin VelanderSurahammars SOK11:11+2:137:04
11Gustav ThenanderVästerås SOK11:32+2:347:17
12Samuel ResmalmOK Hedströmmen13:05+4:078:16
13Filip AnderssonVästerås SOK13:09+4:118:19
14Robin BergrothVästerås SOK13:56+4:588:49
15Kalle AnderssonOK Hedströmmen14:19+5:219:03
16Theo ErikssonSala OK14:24+5:269:06
17Arvid GunérusSurahammars SOK14:38+5:409:15
18Filip GalinSurahammars SOK14:50+5:529:23
19Ville SjöblomKöping-Kolsva OK16:25+7:2710:23
20Felix SlagbrandVästerås SOK16:58+8:0010:44
21Max NellbergSurahammars SOK18:13+9:1511:31
22Samuel LindqvistVästerås SOK18:47+9:4911:53
23Edwin AsplundSurahammars SOK19:59+11:0112:38
24Frank GyoniKöping-Kolsva OK24:37+15:3915:34

D10

1 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK9:507:37
2Lovisa BjörnbergVästerås SOK12:43+2:539:51
3Selma WickströmArboga OK14:56+5:0611:34
4Freja ForsVästerås SOK15:25+5:3511:57
5Kajsa BergrothVästerås SOK15:52+6:0212:17
6Elsa NettelmarkSurahammars SOK17:29+7:3913:33
7Josefin SandbergKöping-Kolsva OK18:54+9:0414:39
8Alicia HermannVästerås SOK18:56+9:0614:40
9Emilie ÖsterbergSurahammars SOK23:32+13:4218:14

H10

1 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob SandbergKöping-Kolsva OK10:026:58
2Ludvig JuhlinVästerås SOK11:39+1:378:05
3Elias KarénSala OK12:11+2:098:27
4David ThapperVästerås SOK12:18+2:168:32 Ladda ner rutt i gpx-format
5Albin AnderssonArboga OK13:58+3:569:41
6Albin SvenssonSurahammars SOK14:39+4:3710:10
7Rasmus VånsjöArboga OK15:19+5:1710:38
8Gustav JuhlinVästerås SOK16:41+6:3911:35
9Filip ÅkervallKöping-Kolsva OK16:46+6:4411:38
10Ture HolmstrandArboga OK17:12+7:1011:56
11Erik EldeenVandrarringen21:03+11:0114:37
Hugo ZetterbergVästerås SOKej start
Isak NellbergSurahammars SOKej start
Castor RådbergKöping-Kolsva OKej start

Inskolning

900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Agnes AnderssonVästerås SOKfullföljt
Nova BrunnbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Elsa DanielssonSurahammars SOKfullföljt
Noel GalinSurahammars SOKfullföljt
Emil GranqvistArboga OKfullföljt
Linus JernbergKöping-Kolsva OKfullföljt
David JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Emma KlarinVästerås SOKfullföljt
Noa LanderSala OKfullföljt
Ida LindbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Mathilda LindbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Maya LindbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Freja MattilaHallstahammars OKfullföljt
Elly SandbergSala OKfullföljt
Ida SelaröSurahammars SOKfullföljt
Linnea SelaröSurahammars SOKfullföljt
Alexander ÅkervallKöping-Kolsva OKfullföljt
Molly StrandbergSala OKej start

Prova På

980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonVästerås SOK11:0411:17
2Erik PerssonArboga OK11:11+0:0711:24
3Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK18:12+7:0818:34
4Leni AnderssonArboga OK20:24+9:2020:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser