Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: torsdag 4 maj 2017

Kort

2 490 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt BoströmOK Linné33:1413:20
2Christer AnderssonATG33:38+0:2413:30
3Bo WestlingHäverödals SK34:10+0:5613:43
4Roine MattssonHäverödals SK34:23+1:0913:48
5Mats TörngrenOK Linné35:05+1:5114:05
6Leif LarssonEnebybergs IF35:21+2:0714:11
7Bertil KarlssonOK Linné35:36+2:2214:17
8Lars PerssonVäsby OK35:43+2:2914:20
9Sigurd WallénTäby OK36:18+3:0414:34
10Leif JanssonUpsala IF37:31+4:1715:04
11Lennart JanssonHäverödals SK37:48+4:3415:10
12Evert SandahlTäby OK38:15+5:0115:21
13Olov JanssonHäverödals SK38:28+5:1415:26
14Cecilia RidellHäverödals SK39:32+6:1815:52
15Ragnar AnderssonHäverödals SK40:51+7:3716:24
16Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK41:34+8:2016:41
17Kjell JanssonVäsby OK43:23+10:0917:25
18Margaretha NyströmLänna IF43:39+10:2517:31
19Barbro BörjessonOK Skogshjortarna45:07+11:5318:07
20Torbjörn KlangLänna IF45:25+12:1118:14
21Sivert SöderbärgOK Roslagen46:55+13:4118:50
22Margareta WallénTäby OK47:11+13:5718:56
23Carl LangOK Österåker47:22+14:0819:01
24Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF49:54+16:4020:02
25Pia VikströmTäby OK50:45+17:3120:22
26Björn ErikssonOK Roslagen51:39+18:2520:44
27Roland SundkvistOK Linné53:06+19:5221:19
28Lars-Olov AnderssonSigtuna OK55:37+22:2322:20
29Hans SahlbergLånghundra IF58:23+25:0923:26
30Eva-Lena SvanströmTäby OK1:01:12+27:5824:34
31Lars FosseliusRånäs OK1:15:21+42:0730:15
Sven ErikssonOK Roslagenej godkänd
Tage AbrahamssonRånäs OKej godkänd
Alf PerssonOK Österåkerej godkänd

Mellan

3 540 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik WåhlbergOK Linné33:509:33
2Kenneth LarssonOK Enen36:23+2:3310:16
3Leif NordinTurebergs IF38:23+4:3310:50
4Åke GatelidOK Skogshjortarna39:25+5:3511:08
5Hans ErikssonRånäs OK40:42+6:5211:29
6Leif BergSigtuna OK41:17+7:2711:39
7Håkan BoijeAttunda OK42:03+8:1311:52
8Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF42:33+8:4312:01
9Bengt FribergJärfälla OK42:57+9:0712:07
10Göran LarboAttunda OK43:09+9:1912:11
11Thord RådbergOK Roslagen43:33+9:4312:18
12Frida SkarinHäverödals SK43:42+9:5212:20
13Gunlis LarssonOK Enen44:14+10:2412:29
14Stellan FehrnströmEnebybergs IF44:16+10:2612:30
15Kjell JanssonLånghundra IF44:35+10:4512:35
16Per-Åke HolmSigtuna OK44:39+10:4912:36
17Caroline OdhnerHäverödals SK45:14+11:2412:46
18Rolf AnderssonRimbo SOK45:52+12:0212:57
19Birgitta KlangLånghundra IF46:41+12:5113:11
20Ulf SkogtjärnOK Linné46:50+13:0013:13
21Ulf ÅströmOK Roslagen47:30+13:4013:25
22Sven-Olov NorlinRimbo SOK48:33+14:4313:42
23Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL48:36+14:4613:43
24Anders EdlingOK Linné49:07+15:1713:52
25Sven-Erik WidinOK Österåker49:59+16:0914:07
26Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK50:10+16:2014:10
27Gun-Inger SahlbergLånghundra IF52:29+18:3914:49
28Curt LindgrenOK Roslagen55:00+21:1015:32
29Bo SundénKarlsbyhedens OK1:00:56+27:0617:12
30Göran AnderssonTäby OK1:08:45+34:5519:25
31Bengt-Olof SamuelssonKlubblös1:08:46+34:5619:25
32Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:09:49+35:5919:43
33Ann SjöbergEnebybergs IF1:15:31+41:4121:19
Stig LarssonLänna IFej godkänd
Per-Johan JanssonLänna IFej godkänd
Gerhard LilliestiernaOK Roslagenej godkänd

Lång

4 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK31:287:13
2Leif ÅkerblomOK Österåker37:14+5:468:32
3Peder KarlssonRånäs OK39:15+7:479:00
4Lars LandströmLånghundra IF39:33+8:059:04
5Clas WickbomHäverödals SK39:52+8:249:08
6Maria HellströmVäsby OK40:28+9:009:16
7Mårten KarlssonHäverödals SK43:15+11:479:55
8Tommy SamuelssonHäverödals SK46:12+14:4410:35
9Krister MalkanHäverödals SK48:02+16:3411:01
10Anette ArksandHäverödals SK51:11+19:4311:44
11Lars BoudrieVäsby OK54:05+22:3712:24
12Kjell LindblomJärfälla OK54:42+23:1412:32
13Eva ElnerudSigtuna OK57:38+26:1013:13
14Leif LundquistEnebybergs IF1:00:08+28:4013:47
15Anton NiklassonHäverödals SK1:00:52+29:2413:57
16Martin EngqvistUpsala IF1:02:36+31:0814:21
17Bo WinanderJärfälla OK1:10:55+39:2716:15

Ultra

5 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig AnderssonOK Linné50:128:32
2Anders DoverforsHäverödals SK52:08+1:568:51
3Mikael HelinHäverödals SK58:54+8:4210:01
4Simon BjurgardHäverödals SK1:13:17+23:0512:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser