Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: torsdag 4 maj 2017

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christer AnderssonKort (34)33:38+0:2413:30

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Håkan BoijeMellan (36)42:03+8:1311:52
10Göran LarboMellan (36)43:09+9:1912:11

Enebybergs IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Leif LarssonKort (34)35:21+2:0714:11
8Carl-Gunnar BoströmMellan (36)42:33+8:4312:01
14Stellan FehrnströmMellan (36)44:16+10:2612:30
14Leif LundquistLång (17)1:00:08+28:4013:47
24Ann-Mari FehrnströmKort (34)49:54+16:4020:02
33Ann SjöbergMellan (36)1:15:31+41:4121:19

Häverödals SK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders DoverforsUltra (4)52:08+1:568:51
3Bo WestlingKort (34)34:10+0:5613:43
3Mikael HelinUltra (4)58:54+8:4210:01
4Roine MattssonKort (34)34:23+1:0913:48
4Simon BjurgardUltra (4)1:13:17+23:0512:27
5Clas WickbomLång (17)39:52+8:249:08
7Mårten KarlssonLång (17)43:15+11:479:55
8Tommy SamuelssonLång (17)46:12+14:4410:35
9Krister MalkanLång (17)48:02+16:3411:01
10Anette ArksandLång (17)51:11+19:4311:44
11Lennart JanssonKort (34)37:48+4:3415:10
12Frida SkarinMellan (36)43:42+9:5212:20
13Olov JanssonKort (34)38:28+5:1415:26
14Cecilia RidellKort (34)39:32+6:1815:52
15Ragnar AnderssonKort (34)40:51+7:3716:24
15Anton NiklassonLång (17)1:00:52+29:2413:57
17Caroline OdhnerMellan (36)45:14+11:2412:46

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Bertil LjungemyrKort (34)41:34+8:2016:41

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Bengt FribergMellan (36)42:57+9:0712:07
12Kjell LindblomLång (17)54:42+23:1412:32
17Bo WinanderLång (17)1:10:55+39:2716:15

Karlsbyhedens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Bo SundénMellan (36)1:00:56+27:0617:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Bengt-Olof SamuelssonMellan (36)1:08:46+34:5619:25

Långhundra IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lars LandströmLång (17)39:33+8:059:04
15Kjell JanssonMellan (36)44:35+10:4512:35
19Birgitta KlangMellan (36)46:41+12:5113:11
27Gun-Inger SahlbergMellan (36)52:29+18:3914:49
29Hans SahlbergKort (34)58:23+25:0923:26

Länna IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Margaretha NyströmKort (34)43:39+10:2517:31
20Torbjörn KlangKort (34)45:25+12:1118:14
Stig LarssonMellan (36)ej godkänd
Per-Johan JanssonMellan (36)ej godkänd

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kenneth LarssonMellan (36)36:23+2:3310:16
13Gunlis LarssonMellan (36)44:14+10:2412:29

OK Linné

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stig AnderssonUltra (4)50:128:32
1Per-Erik WåhlbergMellan (36)33:509:33
1Curt BoströmKort (34)33:1413:20
5Mats TörngrenKort (34)35:05+1:5114:05
7Bertil KarlssonKort (34)35:36+2:2214:17
20Ulf SkogtjärnMellan (36)46:50+13:0013:13
24Anders EdlingMellan (36)49:07+15:1713:52
27Roland SundkvistKort (34)53:06+19:5221:19

OK Roslagen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Thord RådbergMellan (36)43:33+9:4312:18
21Sivert SöderbärgKort (34)46:55+13:4118:50
21Ulf ÅströmMellan (36)47:30+13:4013:25
26Björn ErikssonKort (34)51:39+18:2520:44
28Curt LindgrenMellan (36)55:00+21:1015:32
Gerhard LilliestiernaMellan (36)ej godkänd
Sven ErikssonKort (34)ej godkänd

OK Skogshjortarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Åke GatelidMellan (36)39:25+5:3511:08
19Barbro BörjessonKort (34)45:07+11:5318:07

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Leif ÅkerblomLång (17)37:14+5:468:32
23Carl LangKort (34)47:22+14:0819:01
25Sven-Erik WidinMellan (36)49:59+16:0914:07
Alf PerssonKort (34)ej godkänd

Rimbo SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Rolf AnderssonMellan (36)45:52+12:0212:57
22Sven-Olov NorlinMellan (36)48:33+14:4313:42

Rånäs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Peder KarlssonLång (17)39:15+7:479:00
5Hans ErikssonMellan (36)40:42+6:5211:29
31Lars FosseliusKort (34)1:15:21+42:0730:15
Tage AbrahamssonKort (34)ej godkänd

Sigtuna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Leif BergMellan (36)41:17+7:2711:39
13Eva ElnerudLång (17)57:38+26:1013:13
16Per-Åke HolmMellan (36)44:39+10:4912:36
26Bengt-Olov TörnqvistMellan (36)50:10+16:2014:10
28Lars-Olov AnderssonKort (34)55:37+22:2322:20

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leif NordinMellan (36)38:23+4:3310:50

Täby OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Sigurd WallénKort (34)36:18+3:0414:34
12Evert SandahlKort (34)38:15+5:0115:21
22Margareta WallénKort (34)47:11+13:5718:56
25Pia VikströmKort (34)50:45+17:3120:22
30Eva-Lena SvanströmKort (34)1:01:12+27:5824:34
30Göran AnderssonMellan (36)1:08:45+34:5519:25

Upsala IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Leif JanssonKort (34)37:31+4:1715:04
16Martin EngqvistLång (17)1:02:36+31:0814:21

Vallentuna-Össeby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Stig JaremalmMellan (36)48:36+14:4613:43
32Hans HolmbergMellan (36)1:09:49+35:5919:43

Väsby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérLång (17)31:287:13
6Maria HellströmLång (17)40:28+9:009:16
8Lars PerssonKort (34)35:43+2:2914:20
11Lars BoudrieLång (17)54:05+22:3712:24
17Kjell JanssonKort (34)43:23+10:0917:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser