Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 11 juli 2017

Öppen motion 1

2 230 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SkantzeSundbybergs IK16:207:19
2Vera SkantzeIFK Lidingö SOK16:36+0:167:26
3Gustav LohavHelsingborgs SOK16:57+0:377:36
4Linnea StéenHelsingborgs SOK17:24+1:047:48
5Eva EdholmÖrkelljunga FK17:43+1:237:56
6Jonathan EdholmÖrkelljunga FK17:47+1:277:58
7Adrian HagermanKlubblös19:19+2:598:39
8Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK19:52+3:328:54
9Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK20:37+4:179:14
10Julia MorisAttunda OK21:15+4:559:31
11Annika WinbergHelsingborgs SOK23:41+7:2110:37
12Janet CarlssonHelsingborgs SOK23:44+7:2410:38
13Magnus SteenOK Alehof24:45+8:2511:05
14Linus LindgrenHelsingborgs SOK25:19+8:5911:21
15Signe DavidsonHelsingborgs SOK27:08+10:4812:10
16Johanna DavidsonHelsingborgs SOK27:11+10:5112:11
17Hannes LindströmHelsingborgs SOK28:03+11:4312:34
18Astrid MorisAttunda OK29:09+12:4913:04
19Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK45:41+29:2120:29
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOKej godkänd
Evelina SelegrenAllerumutgått
Liv LindquistAllerumutgått
Sussann LindquistAllerumutgått
Nellie LindquistAllerumutgått
Peter LindquistAllerumutgått
Oscar StéenHelsingborgs SOKutgått

Öppen motion 2

4 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LinderMotala AIF OL29:567:14
2Adrian HagermanHelsingborgs SOK40:42+10:469:51

Öppen motion 3

3 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor SkantzeSundbybergs IK28:037:12
2P-O NilssonKlubblös30:59+2:567:57
3Erik LundquistOK Ravinen33:11+5:088:31
4Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK33:33+5:308:37
5Ida SkantzeSundbybergs IK35:30+7:279:07
6Isak EdholmÖrkelljunga FK35:39+7:369:09
7Josefin ThorellHelsingborgs SOK49:09+21:0612:38
8Elis OlssonHelsingborgs SOK49:24+21:2112:41
9Leif SkantzeSundbybergs IK50:52+22:4913:04
10Eva SkantzeSundbybergs IK52:10+24:0713:24
11Linda MorisAttunda OK1:02:57+34:5416:10
Olle OlssonHelsingborgs SOKutgått

Öppen motion 4

2 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK34:2811:55
2Roy OvessonHelsingborgs SOK35:26+0:5812:15
3Ingrid ThornemanHelsingborgs SOK39:44+5:1613:44
4Elsa WibergHelsingborgs SOK40:10+5:4213:53
5Marie WibergHelsingborgs SOK41:47+7:1914:27
6Victor EricssonHelsingborgs SOK42:26+7:5814:40
7Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK57:28+23:0019:53
Sten Åke KvistIS Kullenej godkänd
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 5

4 490 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John OskarssonHagaby GoIF Örebro27:366:08
2Patrik JohanssonHelsingborgs SOK28:14+0:386:17
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK29:17+1:416:31
4Jonas BengtssonFK Göingarna29:25+1:496:33
5Erik OlssonHelsingborgs SOK30:01+2:256:41
6Julia DahlHelsingborgs SOK30:16+2:406:44
7Thea BökmanHelsingborgs SOK33:58+6:227:33
8Jonas NorénHelsingborgs SOK35:06+7:307:49
9Johan BökmanHelsingborgs SOK35:55+8:197:59
10Peter TegelbergHelsingborgs SOK37:04+9:288:15
11Hugo CedervallÖrkelljunga FK39:32+11:568:48
12Henrik BomanHelsingborg42:44+15:089:31
13Peter SvenssonHelsingborgs SOK44:28+16:529:54
14Kurt SjöbergHelsingborgs SOK44:30+16:549:54
15Magnus PorleVäxjö OK44:31+16:559:54
16Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK44:54+17:1810:00
17Martin NilssonHelsingborgs SOK45:49+18:1310:12
18Lotta EkbergÖrkelljunga FK47:38+20:0210:36
19Elia KämpeÖrkelljunga FK50:33+22:5711:15
20Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK50:41+23:0511:17
21Hans BirganderHelsingborgs SOK53:03+25:2711:48
22Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK54:50+27:1412:12
23Björn SkärmanIFK HBG55:09+27:3312:16
Petter SkantzeIFK Lidingö SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser