Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Morokulien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Morokulien
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 7 september 2017

Lätta banan

2 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar LandeEidskog OL19:387:17
2Asbjørn LandeEidskog OL22:35+2:578:23
3Aleksander Tangen HoltetEidskog OL26:50+7:129:58
4Sebastian Tangen HoltetEidskog OL27:47+8:0910:19
5Oda Marissa BergersenEidskog OL30:10+10:3211:12
6Lauritz Palmstrøm-StolpeEidskog OL30:40+11:0211:24
7Ture BlomgrenOK Jösse40:35+20:5715:05
8Synne SørliEidskog OL41:30+21:5215:25
9Tuva Maria BergersenEidskog OL44:02+24:2416:22
10Noah BergersenEidskog OL44:30+24:5216:32
11Daniel NordstrandEidskog OL51:21+31:4319:05
11Dan NordstrandEidskog OL51:21+31:4319:05
Selma VårliOK Hierneej godkänd
Henry VårliOK Hierneej godkänd

Korta banan

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oddvar GravingenGrue IL19:088:06
2Karina ÖstlundOK Jösse22:30+3:229:32
3Øivind EriksenOK Øst24:38+5:3010:26
4Hallvard NarvestadEidskog OL25:32+6:2410:49
5Per NikolaisenOK Øst34:09+15:0114:28
6Gunnar SæterEidskog OL44:18+25:1018:46

Mellanbanan

3 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BorgOK Jösse31:079:39
2Leif BillingsøEidskog OL32:51+1:4410:12
3Kristian VårliOK Hierne33:40+2:3310:27
4Jonny HalvorsrudEidskog OL38:05+6:5811:49
5Solveig BillingsøEidskog OL38:46+7:3912:02
6Anna Brefält CajdellÅmotfors OK38:53+7:4612:04
7Jan NilssonOK Hierne39:47+8:4012:21
8Torbjørn NilssonOK Jösse39:58+8:5112:24
9John TangenHamar OK40:01+8:5412:25
10Thea Berg MoeAustmarka IL42:05+10:5813:04
11Niklas StolpeEidskog OL42:21+11:1413:09
12Mette SolbergseterAustmarka IL44:19+13:1213:45
13Sven Arne NilssonOK Jösse45:07+14:0014:00
14Kai Jostein BergersenEidskog OL45:19+14:1214:04
15Per Ole RønningEidskog OL46:10+15:0314:20
16Klaus EngenEidskog OL47:17+16:1014:41
17Oddbjørn BergersenEidskog OL49:26+18:1915:21
18Jan Olov NewborgOK Jösse1:08:39+37:3221:19

Långa banan

3 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonssonOK Mangen32:428:11
2Jon Ivar BergersenEidskog OL33:25+0:438:22
3Henry Maikel ØdegaardOK Øst33:34+0:528:24
4Glenn R BergersenEidskog OL34:04+1:228:32
5Stefan VårliOK Hierne35:40+2:588:56
6Tor SolbergseterAustmarka IL35:53+3:118:59
7Martin NorlanderOK Mangen38:11+5:299:34
8Thomas ÖstlundOK Jösse38:24+5:429:37
9Kurt NilssonOK Hierne38:40+5:589:41
10Fredrik KarlssonOK Jösse39:29+6:479:53
Andreas BlomgrenOK Hierneutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser