Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsungdomsmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsungdomsmatch
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: torsdag 20 april 2017

H16

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ErixonOK Kullingshof46:5111:28
Olof KnutssonOK Kullingshofej godkänd

D14

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernOK Skogshjortarna35:0610:54
2Wilma PetterssonOK Kullingshof36:22+1:1611:17
3Agnes KamforsOK Kullingshof40:22+5:1612:32
4Lova BerzeliusOK Skogshjortarna50:38+15:3215:43
5Johanna FredrixonOK Skogshjortarna1:02:42+27:3619:28
6Elina FredmanOK Skogshjortarna1:10:42+35:3621:57
7Lisa BjörssonOK Kullingshof1:11:41+36:3522:15

H14

3 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna28:378:43
2Oskar BjörssonOK Kullingshof36:40+8:0311:10
3Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna38:26+9:4911:43
4Valentin ÅsénOK Skogshjortarna53:50+25:1316:24
Anton LundOK Skogshjortarnaej godkänd
Samuel BökeOK Kullingshofej godkänd

D12

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma BerzeliusOK Skogshjortarna29:2313:47
2Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna29:29+0:0613:50
3Stina ThernOK Skogshjortarna31:26+2:0314:45
4Agnes IvarssonOK Skogshjortarna43:12+13:4920:16

H12

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna21:119:53
2Melvin LundOK Skogshjortarna1:22:51+1:01:4038:42

D10

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna21:2311:52
2Signe NygårdOK Skogshjortarna30:42+9:1917:03
3Isabell KnutssonOK Kullingshof53:19+31:5629:37

H10

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna18:1210:06
2Calle WärnOK Skogshjortarna19:15+1:0310:41
3Olof TholénOK Skogshjortarna31:55+13:4317:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser