Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens ungdomsserie del 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens ungdomsserie del 1
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 4 maj 2017

D14

3 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergGamleby OK26:118:40
2Tuva ÖstangårdGamleby OK29:15+3:049:41
3Hanna StalebrantGamleby OK29:18+3:079:42
4Tove ValleriusGamleby OK30:37+4:2610:08
5Mikaela JohanssonVästerviks OK39:54+13:4313:12
6Ellen OlovssonGamleby OK40:35+14:2413:26
7Meja BergerAnkarsrums OK50:15+24:0416:38

H14

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LiljeholmGamleby OK22:327:27
2Sylvester RydénGamleby OK36:03+13:3111:56
3Anton Dahlberg (S)Gamleby OK37:13+14:4112:19
4Hannes DegermanGamleby OK37:22+14:5012:22

D12

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice DegermanGamleby OK31:4813:56
2Tyra StalebrantGamleby OK35:39+3:5115:38
3Maja Hertzog (S)Gamleby OK42:59+11:1118:51
Julia HörnanderGamleby OKej godkänd

H12

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK19:578:45
2Emil Nilsson (S)Gamleby OK34:02+14:0514:55

D10

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Majken Hamstedt (S)Ankarsrums OK20:1711:16
2Sigrid HolmgrenGamleby OK23:32+3:1513:04
3Ebba BergerAnkarsrums OK24:18+4:0113:30
4Vilma Friberg (S)Gamleby OK26:20+6:0314:37
5Hanna Friberg (S)Gamleby OK32:23+12:0617:59
6Agnes Olovsson (S)Gamleby OK33:32+13:1518:37
7Maja Glinge (S)Ankarsrums OK37:04+16:4720:35
8Alwa Kalm (S)Gamleby OK42:22+22:0523:32

H10

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar PihlGamleby OK27:2715:15
2Emil Johansson (S)Gamleby OK29:19+1:5216:17
3Sixten Solenback (S)Gamleby OK31:44+4:1717:37
4Malte HafströmGamleby OK33:36+6:0918:40
Nils BååthGamleby OKej start

Inskolning

1 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Casper BjörklundGamleby OKfullföljt
Moa GlingeAnkarsrums OKfullföljt
Märta HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Axel KarlssonGamleby OKfullföljt
Signe PihlGamleby OKfullföljt
Jessica Reidefors  (S)Gamleby OKfullföljt
Felix Reidefors (S)Gamleby OKfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Molly ValleriusGamleby OKfullföljt
Siri Bååth (S)Gamleby OKej start

Nybörjare

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel JonssonGamleby OK25:3414:12
2Carina W JonssonGamleby OK25:40+0:0614:15
3Anja SvenssonGamleby OK25:55+0:2114:23
4Kristin PihlGamleby OK26:16+0:4214:35
5Ida SvenssonGamleby OK32:23+6:4917:59
6Ann FribergGamleby OK33:33+7:5918:38
7Göran JohanssonGamleby OK34:12+8:3819:00
8Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK48:03+22:2926:41
9Britt JohanssonAnkarsrums OK48:07+22:3326:43
Mattias StrandbergGamleby OKutgått

Kort

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AlmgrenGamleby OK45:3417:19
2Katja StrandbergGamleby OK54:25+8:5120:41
3Tove StrandbergGamleby OK56:58+11:2421:39
4Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:04:34+19:0024:33
Inger AlmgrenGamleby OKutgått

Mellan

3 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus JohanssonGamleby OK36:559:55
2Ingemar PerssonGamleby OK38:51+1:5610:26
3Anders StrömbäckAnkarsrums OK41:53+4:5811:15
4Hans SöderbergGamleby OK42:07+5:1211:19
5Kjell JohanssonAnkarsrums OK45:00+8:0512:05
6Susanne GranGamleby OK48:17+11:2212:58
7Lena PerssonGamleby OK49:59+13:0413:26
8Ingrid JohanssonGamleby OK51:57+15:0213:57
9Lennart SturessonVästerviks OK56:27+19:3215:10
10Ylva LarssonGamleby OK56:38+19:4315:13
11Stefan FjelstreniusVästerviks OK1:06:21+29:2617:50
12Hans-Åke ChristianssonGamleby OK1:18:12+41:1721:01
Åke BorgerAnkarsrums OKej godkänd

Långa

5 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard OlovssonGamleby OK48:248:56
2Nicklas EnlundGamleby OK56:59+8:3510:31
3Rolf E JohanssonVästerviks OK1:02:37+14:1311:34
Linus RydbergGamleby OKej godkänd

HD16

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron ÖstangårdGamleby OK30:138:06
2Fabian ValleriusGamleby OK31:48+1:358:31
3Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK37:04+6:519:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser