Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SOK Natt-KM och närtävling natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SOK Natt-KM och närtävling natt
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 20 september 2017

D16

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alice PalmgrenSundsvalls OKutgått

H16

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK38:079:30
2Hannes LindahlSundsvalls OK38:09+0:029:30
3Lukas JohanssonSundsvalls OK1:01:20+23:1315:17
Robin EdlundSundsvalls OKej start

D14

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irmelie EnströmSundsvalls OK36:2010:43
2Elsa GranholmSundsvalls OK48:49+12:2914:24
3Ebba AnderssonSundsvalls OK50:37+14:1714:55
4Lisa JakobssonSundsvalls OK51:51+15:3115:17
Emma JohanssonSundsvalls OKej godkänd

H14

3 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK27:098:00
2Tore PalmgrenSundsvalls OK31:23+4:149:15
3Petter ErlandssonSundsvalls OK36:08+8:5910:39
4Edvin LakeSundsvalls OK36:42+9:3310:49

D12

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe FeilSundsvalls OK23:1610:20
2Ella YtterströmSundsvalls OK34:16+11:0015:13

H12

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov NorinSundsvalls OK23:1110:18
2Oskar ErlandssonSundsvalls OK27:42+4:3112:18
3Mattias LarssonSundsvalls OK28:16+5:0512:33
4Wilmer RexSundsvalls OK29:45+6:3413:13

D40

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta PalmgrenSundsvalls OK1:08:1317:00

H40

5 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErlandssonSundsvalls OK49:419:52
2Roger PalmgrenSundsvalls OK55:34+5:5311:02
3Magnus JonssonSundsvalls OK58:21+8:4011:36
4Michael LarssonSundsvalls OK1:26:27+36:4617:11
Mattias LindahlSundsvalls OKej godkänd

H50

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NorinSundsvalls OK35:498:55
2Olof FrænellSundsvalls OK42:22+6:3310:33
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd

H60

3 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar SöderströmSundsvalls OK1:00:0617:43
2Ove JanssonSundsvalls OK1:01:37+1:3118:10

D70

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LorentzsonSundsvalls OK1:21:0830:58
2Elvy PeterssonSundsvalls OK1:42:02+20:5438:56

H70

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören JanssonSundsvalls OK1:09:2726:30
2Ove PeterssonSundsvalls OK1:20:23+10:5630:40

Öppen motion 3

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven Erik SundinSelånger SOK22:4110:04
2Klara EdströmSundsvalls OK28:10+5:2912:31
3Irené LarssonSundsvalls OK29:14+6:3312:59
4Ivar GranholmSundsvalls OK31:47+9:0614:07
Christina FlordalLjusdals OKej godkänd
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

3 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef AnderssonSundsvalls OK46:1413:38
2Jan OlofssonVK Uvarna54:47+8:3316:09
3Jon FlordalLjusdals OK1:06:34+20:2019:38
Anders SundbergSelånger SOKutgått

Öppen motion 7

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen EkmanTäby OK42:5710:42
2Lars DanielsonMatteus SI52:25+9:2813:04 Ladda ner rutt i gpx-format
3Erik JakobssonSundsvalls OK53:26+10:2913:19
Tomas VirtanenSelånger SOKej start

Öppen motion 9

5 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus NordmarkNässjö OK1:13:0712:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser