Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Änggårdsracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Änggårdsracet
Arrangörsorganisationer: FK Herkules / Göteborg-Majorna OK
Datum: tisdag 13 juni 2017

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Thomas BylundHerrar 10 km (44)1:34:32+29:589:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elin TöllborgDamer 6 km (8)ej godkänd

FK Göingarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hampus LarssonHerrar 10 km (44)1:10:15+5:416:54
2Magnus LarssonHerrar 6 km (13)45:37+5:297:32

FK Herkules

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tobias EkenstråleHerrar 4 km (3)55:2714:13
2Max EkenstråleHerrar 4 km (3)55:29+0:0214:13
3Albin SvenssonHerrar 4 km (3)58:28+3:0114:59
7Magnus UppströmHerrar 6 km (13)58:09+18:019:36
12Lowe HammarHerrar 6 km (13)1:41:40+1:01:3216:48
15Mikael SvenssonHerrar 10 km (44)1:29:18+24:448:46
22Stefan HammarHerrar 10 km (44)1:37:52+33:189:36
29Anton KastrupHerrar 10 km (44)1:59:26+54:5211:43
34Nils HammarHerrar 10 km (44)2:17:23+1:12:4913:29
Magnus ForsbergHerrar 10 km (44)ej start
Hanna SvenssonDamer 6 km (8)ej start

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hanna HagbergDamer 6 km (8)1:12:26+3:2811:58

G.O.A.T

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders NilssonHerrar 10 km (44)ej godkänd

Gällstadbygdens SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Johan AbrahamssonHerrar 10 km (44)2:34:36+1:30:0215:11

Göteborg-Majorna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Per KjellanderHerrar 10 km (44)1:30:18+25:448:52
23Anders YngströmHerrar 10 km (44)1:40:08+35:349:50
26Hans GarmerHerrar 10 km (44)1:47:00+42:2610:30
Ola WallinderHerrar 10 km (44)ej godkänd
Jens KaminskyHerrar 10 km (44)ej godkänd
Stig LarssonHerrar 10 km (44)ej godkänd

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Staffan NethHerrar 10 km (44)1:17:04+12:307:34

Göteborgs Stigcyklister

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan LindbladHerrar 6 km (13)40:086:38
20Fredrik MunkbyHerrar 10 km (44)1:35:01+30:279:20

Håby IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gustav RingströmHerrar 10 km (44)ej godkänd

IF Rigor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Karin FermDamer 6 km (8)ej godkänd
Anna AnderssonDamer 6 km (8)ej godkänd

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Pär HanssonHerrar 10 km (44)1:51:23+46:4910:56

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ida PeterssonDamer 10 km (8)1:36:00+0:459:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Robert JohanssonHerrar 10 km (44)1:22:45+18:118:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jonas MellbyHerrar 10 km (44)1:24:34+20:008:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Jonas RutbergHerrar 10 km (44)2:05:36+1:01:0212:20

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Håkan LingerHerrar 10 km (44)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erik LindqvistHerrar 6 km (13)54:06+13:588:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Joakim KjellströmHerrar 6 km (13)58:00+17:529:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Peter GimskogHerrar 6 km (13)1:13:54+33:4612:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ola MöllerHerrar 6 km (13)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maria MarkeusDamer 6 km (8)1:43:50+34:5217:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria NaddiDamer 4 km (1)1:07:0817:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Majja BergmonttKnatte 2,5 km (2)17:146:51

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Isak AxelssonKnatte 2,5 km (2)ej start

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Håkan SamorHerrar 6 km (13)1:11:26+31:1811:48
Henrik MelkstamHerrar 10 km (44)ej godkänd

Mölndal Outdoor IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Solrun GottebergDamer 6 km (8)1:08:5811:23
2Mari HjeltDamer 6 km (8)1:11:42+2:4411:51
4Daniel FredrikssonHerrar 6 km (13)48:59+8:518:05
7Stefan FalemoHerrar 10 km (44)1:20:54+16:207:56
8Anders AspHerrar 10 km (44)1:20:59+16:257:57
13Martin WildheimHerrar 10 km (44)1:25:20+20:468:22
14Klas ÅströmHerrar 10 km (44)1:28:01+23:278:38
24Martin RådboHerrar 10 km (44)1:45:03+40:2910:19
Eva CarlbomDamer 10 km (8)ej godkänd
Karin OlssonDamer 10 km (8)ej godkänd
Karolina WildheimDamer 10 km (8)ej start

OK Alehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Kjell FranssonHerrar 6 km (13)1:02:38+22:3010:21
11Rasmus LarssonHerrar 10 km (44)1:23:43+19:098:13
21Jonas NielsenHerrar 10 km (44)1:35:45+31:119:24
Douglas Fransson LeeHerrar 10 km (44)ej godkänd

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kristin AnderDamer 10 km (8)1:44:43+9:2810:17

OK Skogshjortarna

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin ThernDamer 10 km (8)1:35:159:21
2Stina ThernKnatte 2,5 km (2)25:22+8:0810:06
3Andréas ThernHerrar 10 km (44)1:11:59+7:257:04
4Annica TholénDamer 10 km (8)1:52:38+17:2311:03
5Suzy LarssonDamer 10 km (8)2:04:26+29:1112:13
6Max TholénHerrar 10 km (44)1:20:52+16:187:56
9Kjell EinarssonHerrar 10 km (44)1:21:17+16:437:59
10Mats EricssonHerrar 6 km (13)1:13:08+33:0012:05
16Tobias JohanssonHerrar 10 km (44)1:29:23+24:498:46
30Kristian GustafssonHerrar 10 km (44)2:01:35+57:0111:56
Carola VeltmanDamer 6 km (8)ej godkänd
David EberlénHerrar 10 km (44)ej start

Sävedalens AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Thomas BörstellHerrar 10 km (44)1:34:07+29:339:14
33Björn BältsjöHerrar 10 km (44)2:07:04+1:02:3012:28
Lars MuntherHerrar 10 km (44)ej godkänd
Patrik HakersHerrar 10 km (44)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christer HermanssonHerrar 6 km (13)48:42+8:348:02
4Maths CarlssonHerrar 10 km (44)1:17:02+12:287:34
28Bengt MattssonHerrar 10 km (44)1:54:59+50:2511:17
Pia HermanssonDamer 6 km (8)ej start

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Hans KööhlerHerrar 10 km (44)1:45:09+40:3510:19

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus WadellHerrar 10 km (44)1:04:346:20
30Claes-Göran LundbergHerrar 10 km (44)2:01:35+57:0111:56

VSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Anders WassbladHerrar 10 km (44)2:18:18+1:13:4413:35

VSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Sandra WassbladDamer 10 km (8)2:18:11+42:5613:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila