Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vänersborgsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vänersborgsmedeln
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: lördag 13 oktober 2018

D21

3 670 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna SvenssonSävedalens AIK31:478:39
2Lovisa LemanGöteborgs SK31:57+0:108:42
3Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK32:16+0:298:47
4Malin WidénUddevalla OK32:28+0:418:50
5Sofia JohanssonOK Skärmen33:47+2:009:12
6Erika ÅkessonMarkbygdens OK34:06+2:199:17
7Alicia FribergIF Hagen36:57+5:1010:04
8Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK37:49+6:0210:18
9Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro38:40+6:5310:32
10Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK40:36+8:4911:03
11Julia BirathStenungsunds OK41:22+9:3511:16
12Svetlana KobetsGöteborg-Majorna OK41:38+9:5111:20
12Amanda ClaessonSävedalens AIK41:38+9:5111:20
14Maja IngelssonOK Hammaren42:57+11:1011:42
15Jenny GullqvistVästvärmlands OK43:32+11:4511:51
16Linda ErikssonOK Skärmen43:51+12:0411:56
17Maria TymoshchukSävedalens AIK48:15+16:2813:08
18Janni AxelssonSävedalens AIK51:54+20:0714:08
19Julia WesthMullsjö SOK55:56+24:0915:14
Lovisa NilssonSävedalens AIKutgått
Sara HägnanderLidköpings VSKej start
Stina GranefeltOK Tyrej start

H21

4 480 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JohannessonStora Tuna OK28:136:17
1Johan TörnrothHestra IF28:136:17
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK28:15+0:026:18
4Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad29:11+0:586:30
5Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna29:38+1:256:36
6Tobias NobornIFK Göteborg Orientering30:44+2:316:51
7Anders HedbergGöteborg-Majorna OK30:47+2:346:52
8Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna30:55+2:426:54
9Christian NielsenIFK Göteborg Orientering31:31+3:187:02
10Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK33:01+4:487:22
11Vitalii HychkoSävedalens AIK33:08+4:557:23
12Joar TryggöTrollhättans SOK34:45+6:327:45
13Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK35:14+7:017:51
14Emil AxelssonLerums SOK35:20+7:077:53
15Joakim AntonssonOK Löftan36:03+7:508:02
16Eskil TryggöTrollhättans SOK36:25+8:128:07
17Johan AntonssonOK Löftan36:38+8:258:10
18Christoffer JohanssonTrollhättans SOK37:07+8:548:17
19Eric BerlinTrollhättans SOK38:00+9:478:28
20Oskar CervinHelsingborgs SOK38:52+10:398:40
21Carl HolmbergIF Hagen40:52+12:399:07
22Mattihas KjellFrämmestads IK44:12+15:599:51
23Daniel HåkanssonOK Gränsen48:23+20:1010:47
24Martin SchagerlindTrollhättans SOK56:22+28:0912:34
Oscar KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Tobias MattssonTrollhättans SOKutgått
Calle StenbergOK Skogshjortarnaej start
Daniel OlssonUddevalla OKej start
Anders OhlssonUddevalla OKej start
Fredrik SturessonOK Alehofej start
Marcus MillegårdSävedalens AIKej start

D18

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa RaskKungälvs OK35:3110:39
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKutgått
Irma SvenssonOK Klyftamoej start

H18

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordholmSävedalens AIK27:598:44
2Johan HolmbergIF Hagen29:34+1:359:14
3Hugo MandingerTrollhättans SOK37:46+9:4711:48

D16

3 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NylundBredaryds SOK31:059:15
2Sofia RaskKungälvs OK34:09+3:0410:09
3Ida JohanssonFrämmestads IK34:39+3:3410:18
4Moa SkoogFalköpings AIK OK34:49+3:4410:21
5Frida JohanssonOK Skärmen39:35+8:3011:46
6Elin AxelssonMullsjö SOK40:27+9:2212:02
7Alma AppelgrenTrollhättans SOK41:48+10:4312:26
Ida BengtssonOK Alehofej start
Ronja AnderssonTrollhättans SOKej start

H16

3 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK22:426:45
2David AlménTrollhättans SOK24:09+1:277:11
3Willy FjällborgStenungsunds OK24:19+1:377:14
4Arvid SkeppSävedalens AIK24:22+1:407:15
5Samuel BökeOK Kullingshof27:27+4:458:10
6Alfred ErdeliusIF Rigor29:23+6:418:44
7Axel BrönnestamOK Gipen32:26+9:449:39
8Philip VibergRyda SK37:03+14:2111:01
9Alfred LeonTrollhättans SOK38:08+15:2611:20
Elias ThörnbladTrollhättans SOKej start

D14

2 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AxelssonLerums SOK23:538:00
2Tilda SundkvistOK Gränsen35:19+11:2611:51
3Emilia SandinOK Skärmen42:47+18:5414:21
4Ida KarlssonOK Gränsen46:23+22:3015:33
5Felicia SandinOK Skärmen1:12:15+48:2224:14

H14

2 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:426:56
2Alfred HallqvistUlricehamns OK20:45+0:036:57
3Simon BååthSävedalens AIK20:59+0:177:02
4Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb22:18+1:367:28
5Viggo WulffOK Gränsen24:28+3:468:12
6Emil LindbladSävedalens AIK26:36+5:548:55
7Danilo MobergOK Tyr28:04+7:229:25
8Simon WesthMullsjö SOK28:16+7:349:29
9David RothamelTolered-Utby Ol-klubb30:37+9:5510:16
10Alfred JohanssonOK Alehof31:52+11:1010:41
11Rasmus PerssonOK Flundrehof41:14+20:3213:50
12Ludvig KarlssonTrollhättans SOK46:08+25:2615:28
13Robin AnderssonTrollhättans SOK49:49+29:0716:43
14Albin AppelgrenTrollhättans SOK50:10+29:2816:50
15Valter DecorteTrollhättans SOK53:27+32:4517:56
Isak ThörnbladOK Flundrehofej start
Simon LjungkvistOK Alehofej start
David HermanssonÅmåls OKej start

D12

2 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva ArvidssonBrattås CK17:256:59
2Emma ChristianssonUddevalla OK19:11+1:467:42
3Elin NobornIFK Göteborg Orientering21:11+3:468:30
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb23:49+6:249:33
5Emilia MellegårdLidköpings VSK24:32+7:079:51
6Elsa MoqvistLerums SOK26:08+8:4310:29
7Ellen KringstadSäffle OK27:20+9:5510:58
8Lilly JorehedOK Gipen30:02+12:3712:03
9Emilie HellströmÅmåls OK37:44+20:1915:09
10Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna43:30+26:0517:28
11Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna1:05:06+47:4126:08
Vera HöglundSjövalla FKej start
Elin AxelssonLerums SOKej start

H12

2 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkeppSävedalens AIK17:126:54
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK17:49+0:377:09
3Felix JohanssonOK Alehof18:45+1:337:31
4Elias JosefssonVästvärmlands OK19:14+2:027:43
5Elias LauriFK Herkules20:19+3:078:09
6Eskil LeonTrollhättans SOK22:33+5:219:03
7Viktor NilssonStångenäs AIS24:48+7:369:57
8Axel VibergRyda SK26:33+9:2110:39
9Simon ThörnbladOK Flundrehof28:28+11:1611:25
10Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb36:43+19:3114:44
11Egon KarlsonLidköpings VSK39:28+22:1615:51
12Jakob KantzerUddevalla OK55:16+38:0422:11
Malte LjungkvistOK Alehofej start

D12 Kort

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida KällbergOK Skogsvargarna23:4012:27
Hanna AronssonRyda SKej godkänd

H12 Kort

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus KarlssonRyda SK23:4112:27
2Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL42:06+18:2522:09

D10

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina LindgrenLidköpings VSK15:178:02
2Cornelia BerglundLidköpings VSK15:26+0:098:07
3Ebba LövgärdOK Alehof16:11+0:548:31
4Olivia GustafssonTrollhättans SOK16:58+1:418:55
5Astrid LindgrenLidköpings VSK17:05+1:488:59
6Emma HellströmÅmåls OK17:32+2:159:13
7Elina ChristianssonUddevalla OK19:09+3:5210:04
8Tuva AlménTrollhättans SOK25:08+9:5113:13
9Rebecca ErikssonOK Skärmen31:50+16:3316:45

H10

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr12:356:37
2Malte AnderssonTrollhättans SOK13:14+0:396:57
3Theo RydénMullsjö SOK15:42+3:078:15
4Ole HillebrandVänersborgs SK17:36+5:019:15
5Daniel Wong LarssonTrollhättans SOK17:57+5:229:26
6Oliver LidbergRyda SK19:03+6:2810:01
7Olle GranefeltOK Tyr19:08+6:3310:04
8Alvar HedenblomSjövalla FK19:30+6:5510:15
9Hjalmar JohanssonOK Alehof21:13+8:3811:10
10Lukas EnglundTrollhättans SOK27:15+14:4014:20

H35

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael MellegårdLidköpings VSK59:3713:25
2Martin AnderssonSjövalla FK1:01:55+2:1813:56
3Linus IsebornFrämmestads IK1:14:51+15:1416:51

D40

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LarssonFrämmestads IK36:2811:23
2Caroline AnderssonTrollhättans SOK39:03+2:3512:12
3Maria HöglundSjövalla FK39:22+2:5412:18
4Lena AnderssonTrollhättans SOK48:11+11:4315:03
5Karin AlthoffKungälvs OK51:01+14:3315:56
6Sara WulffOK Gränsen52:41+16:1316:27
Heidi StoksethHalden SKej start

H40

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SundmarkIK Gandvik38:158:36
2Anders LövgärdOK Alehof39:32+1:178:54
3Mattias BerglundLidköpings VSK49:36+11:2111:10

D45

3 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin NobornIFK Göteborg Orientering28:399:09
2Anna LövgärdOK Alehof31:35+2:5610:05
3Sofia GustafssonTrollhättans SOK37:50+9:1112:05
4Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK39:07+10:2812:29
5Ellinor JohanssonOK Alehof39:35+10:5612:38
6Åse SundinSjövalla FK39:54+11:1512:44
7Angelica BrandqvistTibro OK43:37+14:5813:56
8Anna-Karin RybergOK Klyftamo48:52+20:1315:36
9Malin ChristianssonUddevalla OK48:54+20:1515:37
10Maria PeterssonHalmstad OK52:06+23:2716:38
11Fredrika ErikssonRyda SK55:59+27:2017:53
12Elisabeth WilhelmssonOK Skogsvargarna1:05:51+37:1221:02

H45

3 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonTrollhättans SOK27:086:56
2Ola SkeppSävedalens AIK28:53+1:457:23
3Jan LagerHalmstad OK30:45+3:377:51
4Jonas AxelssonLerums SOK31:58+4:508:10
5Magnus HedmanKungälvs OK33:56+6:488:40
6Håkan LindénUddevalla OK35:48+8:409:09
7Pär MoqvistLerums SOK37:06+9:589:29
8Erik LauriFK Herkules37:51+10:439:40
9Per BaierTolered-Utby Ol-klubb39:56+12:4810:12
10Magnus KarlssonRyda SK40:32+13:2410:21
11Martin JohanssonHalmstad OK42:21+15:1310:49
12Emil ErdeliusIF Rigor43:51+16:4311:12
13Johan LindqvistOK Skogsvargarna46:05+18:5711:47
14Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL47:32+20:2412:09
15Gabriel ThörnbladOK Flundrehof52:37+25:2913:27
16Fredrik LeonTrollhättans SOK1:00:34+33:2615:29
Oskar KarlsonLidköpings VSKej godkänd
Øyvind StoksethHalden SKej start
Johan HanssonOK Löftanej start
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start

D50

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla EdgrenTrollhättans SOK31:2610:35
2Agneta BerlinTrollhättans SOK32:24+0:5810:54
3Heli MarjomaaStigsökarna33:24+1:5811:14
4Ing-Marie AronengBredareds IF35:16+3:5011:52
5Annelie JohanssonOK Skärmen35:17+3:5111:52
6Eva HägnanderLidköpings VSK37:44+6:1812:42
7Lena PeterssonOK Alehof37:50+6:2412:44
8Karin LaurellOK Flundrehof39:04+7:3813:09
9Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK49:48+18:2216:46

H50

3 620 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ÖbergRyda SK26:337:20
2Ulrik OlssonBrattås CK27:08+0:357:29
3Mats NylundBredaryds SOK27:43+1:107:39
4Patrik SvantessonTrollhättans SOK29:41+3:088:11
5Stefan AronengHestra IF29:54+3:218:15
6Janne MattssonTrollhättans SOK32:03+5:308:51
7Ola WallinderGöteborg-Majorna OK32:05+5:328:51
8Joachim FribergIF Hagen32:16+5:438:54
9Tomas HermanssonÅmåls OK33:50+7:179:20
10Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna33:53+7:209:21
11Tommy JohanssonStångenäs AIS35:24+8:519:46
12Nils GustavssonLidköpings VSK35:51+9:189:54
13Kennet HorvathHalmstad OK36:04+9:319:57
14Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK36:44+10:1110:08
15Jens LindströmTibro OK37:24+10:5110:19
16Lennart SwahnSundbybergs IK38:12+11:3910:33
17Peter StrömdahlOK Skogsvargarna38:23+11:5010:36
18Mattias BååthSävedalens AIK39:58+13:2511:02
19Ulf DanielssonÅmåls OK41:51+15:1811:33
20Anders PetterssonStigsökarna42:51+16:1811:50
21Martin MandingerTrollhättans SOK43:30+16:5712:00
22Gunnar HallOK Skogsvargarna44:13+17:4012:12
23Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna49:52+23:1913:46
24Magnus NiklassonFalköpings AIK OK50:22+23:4913:54
25Graham KempGöteborg-Majorna OK55:50+29:1715:25
26Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK59:29+32:5616:25
27Bo WesterbergTrollhättans SOK59:31+32:5816:26
28Tony GullqvistVästvärmlands OK1:23:28+56:5523:03
Åke AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Per WintherVästerbergslagens OLej start

D55

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel JernstigTrollhättans SOK34:3612:32
2Nina SchmidtTrollhättans SOK37:27+2:5113:34
3Anita DavalliusUddevalla IS37:51+3:1513:42
4Nina BejbomUddevalla OK38:51+4:1514:04
5Ellinor GustafssonUddevalla OK40:10+5:3414:33
6Mona OlssonBrattås CK42:32+7:5615:24

H55

3 330 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK28:058:26
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb28:56+0:518:41
3Lars HolmbergIF Hagen32:31+4:269:45
4Andres LaasOK Skogshjortarna33:04+4:599:55
5Stefan GustafssonOK Skogshjortarna33:15+5:109:59
6Erik BergqvistSäffle OK33:18+5:1310:00
7Magnus WideFrölunda OL34:31+6:2610:21
8Håkan SchmidtTrollhättans SOK34:57+6:5210:29
9Lasse Karlsson-LodIstrums SK35:36+7:3110:41
10Magnus JoelssonSOK 6835:40+7:3510:42
11Ingemar MånssonRonneby OK36:23+8:1810:55
12Robert HallbergIK Uven36:40+8:3511:00
13Klaes AxelssonMullsjö SOK36:46+8:4111:02
14Mats HallstenOK Skärmen37:52+9:4711:22
15Pär ClaessonSävedalens AIK37:56+9:5111:23
16Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK38:59+10:5411:42
17Ulf NyströmTrollhättans SOK39:27+11:2211:50
18Thomas AttforsSävedalens AIK39:30+11:2511:51
19Anders AxelssonOK Skogsvargarna41:57+13:5212:35
20Bosse HaglundBredareds IF47:05+19:0014:08
21Stefan HornebrantTrollhättans SOK51:06+23:0115:20
22Håkan SörenssonTrollhättans SOK51:52+23:4715:34
23Stefan IsakssonOK Kullingshof53:49+25:4416:09
24Hans LindgrenOK Skogshjortarna55:31+27:2616:40
25Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:03:03+34:5818:56
Anders KjellbergOK Flundrehofej start

D60

2 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brande StrandGöteborg-Majorna OK27:1910:23
2Kerstin BurmanKvillebyns SK32:25+5:0612:19
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK37:09+9:5014:07
4Jane JohanssonIstrums SK37:23+10:0414:12
5Eva KarlssonUddevalla OK39:38+12:1915:04
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna40:25+13:0615:22
7Kerstin AnderssonRyda SK40:30+13:1115:23
8Pia SvenssonFalköpings AIK OK41:27+14:0815:45
9Märit GustafssonEds SK44:57+17:3817:05
10My EngströmLerums SOK47:52+20:3318:12
11Margareta NetzTrollhättans SOK48:19+21:0018:22
12Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:27:24+1:00:0533:13
Inger SvenssonLidköpings VSKej start
Inger JohanssonOK Klyftamoej start

H60

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten GustafssonEds SK26:328:17
2Jerker NetzTrollhättans SOK27:29+0:578:35
3Örjan WängdahlOK Gipen30:37+4:059:34
4Urban LarssonOK Gipen31:43+5:119:54
5Johan BerglundSävedalens AIK31:44+5:129:55
6Göran AndreassonOK Kroppefjäll33:19+6:4710:24
7Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK33:48+7:1610:33
8Börje SundbergOK Gipen34:22+7:5010:44
9Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK35:53+9:2111:12
10Bror WidénUddevalla OK35:56+9:2411:13
11Pierre KarlssonOK Alehof37:13+10:4111:37
12Tommy RoosFalköpings AIK OK38:28+11:5612:01
13Johan KarlssonTrollhättans SOK40:59+14:2712:48
14Bernt AnderssonIF Rigor42:13+15:4113:11
15Thomas KarlssonFrämmestads IK42:27+15:5513:15
16Torbjörn LöfvingMullsjö SOK58:58+32:2618:25
17Peter LarssonTrollhättans SOK1:04:40+38:0820:12
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej start
Lars ElfvingOK Gipenej start

D65

2 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HedenblomSjövalla FK40:1515:18
2Marit NilssonKils OK45:07+4:5217:09
3Marion HallstenUddevalla OK45:20+5:0517:14
4Kerstin SvenssonTrollhättans SOK45:29+5:1417:17
5Gunnel TurpeinenKvillebyns SK45:42+5:2717:22
6Birgitta KarlsonRyda SK50:36+10:2119:14
7Britt-Marie AnderssonOK Amne50:38+10:2319:15

H65

3 130 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve NilssonOK Gipen33:5710:50
2Kent KardellLjungskile FK34:55+0:5811:09
3Hans HusebySarpsborg OL35:49+1:5211:26
4Stefan MillegårdSävedalens AIK36:07+2:1011:32
5Torgny PetterssonMarkbygdens OK36:45+2:4811:44
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:46+3:4912:03
7Lars GrehnMullsjö SOK38:15+4:1812:13
8Håkan OlssonHjobygdens OK39:21+5:2412:34
9Hans EkbergTrollhättans SOK39:47+5:5012:42
10Peder WickströmArboga OK40:33+6:3612:57
11Per IvarssonUddevalla OK41:08+7:1113:08
12Kent ErikssonLerums SOK41:33+7:3613:16
13Roalh KlevelandKvillebyns SK42:45+8:4813:39
14Lars EkbergTrollhättans SOK43:07+9:1013:46
15Josef HåkanssonOK Skärmen43:40+9:4313:57
16Gunnar BejbomUddevalla OK44:07+10:1014:05
17Ingvar AnderssonOK Amne45:10+11:1314:25
18Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK45:44+11:4714:36
19Jan-Erik PålssonUddevalla IS46:09+12:1214:44
20Lennart AnderssonGöteborgs SK48:13+14:1615:24
21Börje GustavssonTrollhättans SOK49:58+16:0115:57
22Stefan HägelmarkFjärås AIK51:28+17:3116:26
Bertil JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

D70

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK39:5015:37
2Kajsa TofténHjobygdens OK41:22+1:3216:13
3Maud MossbergOK Järnbärarna43:05+3:1516:53
4Margareta LarssonOK Njudung45:17+5:2717:45
5Eva HöijeOK Skogsstjärnan51:51+12:0120:20
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna57:32+17:4222:33
7Barbro BörjessonOK Skogshjortarna59:18+19:2823:15
8Ingrid CarlstedtSävedalens AIK1:18:25+38:3530:45

H70

2 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GranefeltOK Tyr28:489:37
2Per-Arne KällénUddevalla OK32:58+4:1011:01
3Leif LöfTrollhättans SOK34:00+5:1211:22
4Ted LiivrandOK Skogshjortarna35:59+7:1112:02
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna36:51+8:0312:19
6Håkan MossbergOK Järnbärarna37:02+8:1412:23
7Stefan G LarssonOK Njudung37:37+8:4912:34
7Johnny GustafssonGamleby OK37:37+8:4912:34
9Olof KarlssonUddevalla OK41:16+12:2813:48
10Johnny KarlssonUddevalla OK41:41+12:5313:56
11Ingemar LindblomOK Orinto43:21+14:3314:29
12Anders AxelssonSävedalens AIK43:59+15:1114:42
13Dan JohanssonFjärås AIK45:27+16:3915:12
14Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL45:35+16:4715:14
15Bengt LarssonTrollhättans SOK48:05+19:1716:04
16Sören SvenssonSjövalla FK49:29+20:4116:32
17Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK50:11+21:2316:47
18Hans LindqvistTrollhättans SOK50:28+21:4016:52
19Hans CarlstedtSävedalens AIK51:20+22:3217:10
20Kent OlaussonOK Orinto51:31+22:4317:13
21Bengt BörjessonOK Alehof53:29+24:4117:53
22Mårten SvenssonOK Gipen1:04:05+35:1721:25
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rune SandbergUddevalla OKej godkänd
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej start
Lennart HermanssonStångenäs AISej start

D75

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonIK Ymer32:0114:10
2Lena WaernTrollhättans SOK33:41+1:4014:54
3Margareta JohanssonTrollhättans SOK38:19+6:1816:57
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK40:11+8:1017:46
5Mariann KjellbergBredareds IF45:34+13:3320:09
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK46:28+14:2720:33
7Eva OlofssonOK Flundrehof48:53+16:5221:37
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej godkänd

H75

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt-Åke SvenssonIK Ymer45:2315:10
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna47:08+1:4515:45
3Åke GatelidOK Skogshjortarna47:53+2:3016:00
4Lennart HöijeOK Skogsstjärnan51:38+6:1517:16
5Lennart KarlssonTrollhättans SOK53:07+7:4417:45
6Leif OlofssonOK Flundrehof54:16+8:5318:08
7Gunnar BrystHjobygdens OK58:23+13:0019:31
8Per-Olof JohanssonOK Klyftamo1:02:43+17:2020:58
9Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:15:24+30:0125:13

D80

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK37:1017:17
2Signe NymanUddevalla IS52:32+15:2224:26
3Brita SärdquistIK Ymer1:01:10+24:0028:26
4Gunnel BörjessonIK Uven1:16:27+39:1735:33

H80

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK52:1222:12
2Kurt RydinOK Tranan52:31+0:1922:20
3Gunnar WaernTrollhättans SOK54:50+2:3823:20
Gunnar LarssonUddevalla ISej godkänd
Leif JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

Inskolning

1 820 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis Ekberg RomanLidköpings VSK26:1014:22
2Noah FlensnerVänersborgs SK48:43+22:3326:46
3Herbert GlasellVänersborgs SK25:36+-0:3414:03
4Emma HillebrandVänersborgs SK25:45+-0:2514:08
5Mats HillebrandVänersborgs SK25:12+-0:5813:50
6Lovina IvarssonVänersborgs SK44:10+18:0024:16
7Olle JakobssonKlubblös37:11+11:0120:25
8Natan KarlsonLidköpings VSK28:14+2:0415:30
9Viggo Kjellberg NilsenIFK Göteborg Orientering25:47+-0:2314:10
10Alva MellergårdLidköpings VSK27:12+1:0214:56
11Alfred NorbergVänersborgs SK23:31+-2:3912:55
12Albin PeterssonOK Alehof29:05+2:5515:58
13Elin SkogsbergVänersborgs SK29:06+2:5615:59
14Saga StrömbergVänersborgs SK32:41+6:3117:57

U1

2 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ChauhanGöteborg-Majorna OK18:548:45
2Nora EngqvistOK Flundrehof21:16+2:229:50
3Jonathan ThorssonRyda SK23:52+4:5811:02
4Robin GullqvistVästvärmlands OK24:07+5:1311:09
5Nora BrattVänersborgs SK24:17+5:2311:14
6Elin HedmanKungälvs OK25:12+6:1811:40
7Emma WadmanTrollhättans SOK28:06+9:1213:00
8Hanna LarssonOK Gipen30:16+11:2214:00
9Emil HillebrandVänersborgs SK31:05+12:1114:23
10Elias ChristianssonUddevalla OK31:30+12:3614:35
11Hannes ModénVänersborgs SK38:29+19:3517:48
12Edvard DalängVänersborgs SK39:15+20:2118:10
13Johanna LarssonVänersborgs SK43:19+24:2520:03
14Jonathan LarssonVänersborgs SK45:00+26:0620:50
Sara YdrénRyda SKdiskvalificerad

U2

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke WikströmOK Skogsvargarna24:069:27
2Oskar GustafssonTrollhättans SOK25:29+1:239:59
3Teodor BrattVänersborgs SK26:28+2:2210:22
4Erik WadmanTrollhättans SOK28:11+4:0511:03
5Jessica ErikssonOK Skärmen29:35+5:2911:36
6Hilma NordinOK Skogsvargarna31:09+7:0312:12
7Elias GlemringOK Skogsvargarna32:16+8:1012:39
8Karl HedmanKungälvs OK34:04+9:5813:21
9Erik IvarssonVänersborgs SK35:48+11:4214:02
10Selma LeonTrollhättans SOK37:05+12:5914:32
11Lucas KällbergOK Skogsvargarna38:59+14:5315:17
12Alfred SvenssonOK Skogsvargarna42:01+17:5516:28
13Ivar DalängVänersborgs SK47:33+23:2718:38

Öppen motion 1

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PerssonOK Flundrehof22:338:50
2Ellen ThorssonRyda SK23:53+1:209:21
3Tove ErikssonRyda SK26:58+4:2510:34
4Hanna FlensnerVänersborgs SK28:34+6:0111:12

Öppen motion 3

3 240 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrick SvenssonOK Skogsvargarna33:1710:16
2Linda RydénMullsjö SOK35:52+2:3511:04
3Anna HasselrotOK Flundrehof36:47+3:3011:21
4Johanna HillebrandVänersborgs SK37:12+3:5511:28
5Kristina NyströmTrollhättans SOK38:47+5:3011:58
6Elvira ÅhlundEj klubbansluten38:49+5:3211:58
7Gurgeet SinghOK Gipen41:00+7:4312:39
8Annika WessmarkOK Flundrehof41:20+8:0312:45
9Ingrid WikströmOK Skogsvargarna43:12+9:5513:19
10Jonas LarssonOK Kullingshof44:00+10:4313:34
11Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb46:53+13:3614:28
12Marita JohanssonMarkbygdens OK47:27+14:1014:38
13Sidonie WintherVästerbergslagens OL50:57+17:4015:43
14Bengt HogedalOK Gipen53:10+19:5316:24
15Emma WikströmOK Skogsvargarna53:49+20:3216:36
16Vibecke NordinOK Skogsvargarna53:53+20:3616:37
17Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK54:34+21:1716:50
18Annelie HedegårdFalköpings AIK OK54:47+21:3016:54
19Monica JohanssonOK Gipen56:22+23:0517:23
20Inger LindblomOK Orinto59:16+25:5918:17
20Siv OlaussonOK Orinto59:16+25:5918:17
22Bibbi GustafssonOK Gipen1:00:32+27:1518:40
Jonny KällbergOK Skogsvargarnaej godkänd
Cenny AppelgrenTrollhättans SOKej start

Öppen motion 5

3 410 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle MellbournTrollhättans SOK28:098:15
2Fredrik BackmanKlubblös33:19+5:109:46
3Johanna SkogsbergVänersborgs SK34:24+6:1510:05
4Maria AlfredssonTrollhättans SOK34:43+6:3410:10
5Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK35:34+7:2510:25
6Sebastian SvenssonKlubblös36:24+8:1510:40
7Sara LindgrenLidköpings VSK37:42+9:3311:03
8Arne BerlinTrollhättans SOK38:46+10:3711:22
9Markus SkogsbergKlubblös39:33+11:2411:35
10Emil ErikssonOK Flundrehof39:50+11:4111:40
11Dennis MerzKlubblös41:00+12:5112:01
12Magnus HallqvistUlricehamns OK41:08+12:5912:03
13Magnus StafstedtFrämmestads IK41:33+13:2412:11
14Torbjörn NyströmTrollhättans SOK41:54+13:4512:17
15Jenny RönnqvistOK Löftan42:07+13:5812:21
16Mickael BackmanKlubblös43:16+15:0712:41
17Anna HammarFalköpings AIK OK44:59+16:5013:11
18Ingemar BlomGnellspikes MSC46:57+18:4813:46
19Peter AnderssonOK Skogsvargarna47:22+19:1313:53
20Frida RönnqvistOK Löftan48:00+19:5114:04
21Siv OlssonOK Kroppefjäll50:25+22:1614:47
22May HallstenOK Skärmen51:24+23:1515:04
23Hans BernhardssonOK Skärmen52:19+24:1015:20
24Melker LindqvistKlubblös54:32+26:2315:59
25Jenny LindqvistKlubblös54:33+26:2415:59
26Johanna BörjessonFrämmestads IK57:08+28:5916:45
27Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:01:40+33:3118:05
28Lars HolmOK Gipen1:01:49+33:4018:07
29Wilma AnderssonOK Skogsvargarna1:03:36+35:2718:39
30Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:03:37+35:2818:39
31Lena FredénFalköpings AIK OK1:06:12+38:0319:24
32Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:08:21+40:1220:02
33Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:12:02+43:5321:07
34Bertil SagnérOK Gipen1:15:51+47:4222:14

Öppen motion 7

2 670 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel TorstenssonGöteborgs SK29:3611:05
2Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK29:56+0:2011:12
3Per-Erik JohanssonKlubblös30:21+0:4511:22
4Lennart EkvallTrollhättans SOK30:55+1:1911:34
5Maria GustafssonSävedalens AIK32:11+2:3512:03
6Mikael FjällborgStenungsunds OK36:42+7:0613:44
7Marita HaglundBredareds IF37:38+8:0214:05
8Pär JohanssonOK Alehof37:56+8:2014:12
9Elin NeckénOK Älme40:41+11:0515:14
10Filip LemanGöteborgs SK41:11+11:3515:25
11Maria TryggöTrollhättans SOK41:41+12:0515:36
12Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL44:10+14:3416:32
13Martin AxelssonOK Skogshjortarna44:31+14:5516:40
14Bo KronOK Flundrehof45:10+15:3416:54
15Petra JohanssonTrollhättans SOK46:08+16:3217:16
16Anders SwedinLidköpings VSK46:28+16:5217:24
17Julia ElverlindOK Tranan47:44+18:0817:52
18Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb49:15+19:3918:26
19Ewa HolmbergIF Hagen50:18+20:4218:50
20Mats HelmerssonOK Skogsvargarna51:59+22:2319:28
21Hans EkbergLidköpings VSK55:55+26:1920:56
22Nils-Erik GunnarssonOK Gipen58:17+28:4121:49
23Lars-Olof RönnqvistOK Löftan58:22+28:4621:51
24Bengt MattssonOK Orinto1:02:53+33:1723:33
25Lars TorstenssonGöteborgs SK1:03:11+33:3523:39
26Krister WessmarkOK Flundrehof1:03:20+33:4423:43
27Klas SkogOK Gipen1:03:54+34:1823:55
28Jan LarssonFrämmestads IK1:04:54+35:1824:18
29Berkley StaggOK Skogsvargarna1:06:02+36:2624:43
30Lovisa HägermalmKlubblös1:06:37+37:0124:57
31Eva BäcklundTrollhättans SOK1:09:10+39:3425:54
32Lennart KarlssonRyda SK1:28:38+59:0233:11
33Monica BrönnestamOK Gipen1:33:00+1:03:2434:49
Bo KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Andreas MobergOK Tyrej godkänd
Margareta MandingerTrollhättans SOKutgått
Olle TjällströmKlubblösutgått
Lotta LemanGöteborgs SKutgått

Öppen motion 8

4 540 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ArvidssonBrattås CK33:217:20
2Johan SchagerlindOK Bävern34:23+1:027:34
2Karl LarssonOK Skogshjortarna34:23+1:027:34
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK34:28+1:077:35
5Emil TengvallGöteborgs SK34:57+1:367:41
6Peter LublinKlubblös37:55+4:348:21
7Hanna AxelssonOK Skogshjortarna42:20+8:599:19
8Anton BlomGnellspikes MSC42:21+9:009:19
9Ulrika RundbladFrämmestads IK42:33+9:129:22
10Mark UbbinkSävedalens AIK46:31+13:1010:14
11Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK47:19+13:5810:25
12Andreas BranellRyda SK47:59+14:3810:34
13Viktor ThorssonRyda SK49:05+15:4410:48
14Tommy StenkvistRyda SK49:33+16:1210:54
15Henrik NordholmSävedalens AIK49:44+16:2310:57
16Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK49:51+16:3010:58
17Elin JohanssonFrämmestads IK50:44+17:2311:10
18Maria SvenssonTrollhättans SOK56:17+22:5612:23
19Åsa EkbergLidköpings VSK59:47+26:2613:10
20Hans PerssonAndrarums IF1:00:08+26:4713:14
21Martin EnströmTrollhättans SOK1:00:39+27:1813:21
22Martin SchmidmeirFrämmestads IK1:00:55+27:3413:25
23Henrik WallermanBorås GIF1:01:01+27:4013:26
24Lars MelanderLidköpings VSK1:05:37+32:1614:27
25Fredrik NilssonStångenäs AIS1:21:15+47:5417:53
Daniel JohanssonRyda SKej godkänd
Mattias WahlbergStenungsunds OKej godkänd
Frida KjellbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Tim OlssonBrattås CKutgått
Mats LarssonTrollhättans SOKutgått

Öppen motion Trail

5 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HellströmÅmåls OK39:347:00
2Matteo MobergOK Tyr52:03+12:299:13
3Karin EngqvistOK Flundrehof59:58+20:2410:37
4Eva PedersenOK Skogshjortarna1:01:17+21:4310:51
5Susanne JohanssonStångenäs AIS1:05:32+25:5811:37
6Jesper MobergKlubblös1:11:06+31:3212:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser