Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vänersborgsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vänersborgsmedeln
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: lördag 13 oktober 2018

Trollhättans SOK

78 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle MellbournÖppen motion 5 (34)28:098:15
1Jonas GustafssonH45 (17)27:086:56
1Gunnel JernstigD55 (6)34:3612:32
1Gunilla EdgrenD50 (9)31:2610:35
2Oskar GustafssonU2 (13)25:29+1:239:59
2Lena WaernD75 (8)33:41+1:4014:54
2Jerker NetzH60 (17)27:29+0:578:35
2Nina SchmidtD55 (6)37:27+2:5113:34
2Viggo AnderssonH12 (12)17:49+0:377:09
2David AlménH16 (9)24:09+1:277:11
2Agneta BerlinD50 (9)32:24+0:5810:54
2Malte AnderssonH10 (10)13:14+0:396:57
2Caroline AnderssonD40 (6)39:03+2:3512:12
3Margareta JohanssonD75 (8)38:19+6:1816:57
3Sofia GustafssonD45 (12)37:50+9:1112:05
3Gunnar WaernH80 (5)54:50+2:3823:20
3Hugo MandingerH18 (3)37:46+9:4711:48
3Leif LöfH70 (24)34:00+5:1211:22
4Erik WadmanU2 (13)28:11+4:0511:03
4Lennart EkvallÖppen motion 7 (35)30:55+1:1911:34
4Martina Dahlström StigssonD45 (12)39:07+10:2812:29
4Olivia GustafssonD10 (9)16:58+1:418:55
4Patrik SvantessonH50 (29)29:41+3:088:11
4Kerstin SvenssonD65 (7)45:29+5:1417:17
4Maria AlfredssonÖppen motion 5 (34)34:43+6:3410:10
4Lena AnderssonD40 (6)48:11+11:4315:03
5Anna-Karin MattssonÖppen motion 5 (34)35:34+7:2510:25
5Lennart KarlssonH75 (9)53:07+7:4417:45
5Kristina NyströmÖppen motion 3 (23)38:47+5:3011:58
5Daniel Wong LarssonH10 (10)17:57+5:229:26
6Janne MattssonH50 (29)32:03+5:308:51
6Eskil LeonH12 (12)22:33+5:219:03
7Emma WadmanU1 (15)28:06+9:1213:00
7Alma AppelgrenD16 (7)41:48+10:4312:26
7Jan-Åke SörliklevH60 (17)33:48+7:1610:33
8Tuva AlménD10 (9)25:08+9:5113:13
8Arne BerlinÖppen motion 5 (34)38:46+10:3711:22
8Håkan SchmidtH55 (25)34:57+6:5210:29
9Hans EkbergH65 (23)39:47+5:5012:42
9Alfred LeonH16 (9)38:08+15:2611:20
10Lukas EnglundH10 (10)27:15+14:4014:20
10Selma LeonU2 (13)37:05+12:5914:32
11Maria TryggöÖppen motion 7 (35)41:41+12:0515:36
11Margareta NetzD60 (12)48:19+21:0018:22
12Ludvig KarlssonH14 (15)46:08+25:2615:28
12Joar TryggöH21 (25)34:45+6:327:45
13Johan KarlssonH60 (17)40:59+14:2712:48
13Robin AnderssonH14 (15)49:49+29:0716:43
14Albin AppelgrenH14 (15)50:10+29:2816:50
14Lars EkbergH65 (23)43:07+9:1013:46
14Torbjörn NyströmÖppen motion 5 (34)41:54+13:4512:17
15Valter DecorteH14 (15)53:27+32:4517:56
15Bengt LarssonH70 (24)48:05+19:1716:04
15Petra JohanssonÖppen motion 7 (35)46:08+16:3217:16
16Fredrik LeonH45 (17)1:00:34+33:2615:29
16Eskil TryggöH21 (25)36:25+8:128:07
17Ulrika AppelgrenÖppen motion 3 (23)54:34+21:1716:50
17Peter LarssonH60 (17)1:04:40+38:0820:12
17Ulf NyströmH55 (25)39:27+11:2211:50
18Maria SvenssonÖppen motion 8 (28)56:17+22:5612:23
18Hans LindqvistH70 (24)50:28+21:4016:52
18Christoffer JohanssonH21 (25)37:07+8:548:17
19Eric BerlinH21 (25)38:00+9:478:28
21Martin EnströmÖppen motion 8 (28)1:00:39+27:1813:21
21Martin MandingerH50 (29)43:30+16:5712:00
21Stefan HornebrantH55 (25)51:06+23:0115:20
21Börje GustavssonH65 (23)49:58+16:0115:57
22Håkan SörenssonH55 (25)51:52+23:4715:34
24Martin SchagerlindH21 (25)56:22+28:0912:34
27Bo WesterbergH50 (29)59:31+32:5816:26
31Eva BäcklundÖppen motion 7 (35)1:09:10+39:3425:54
Bo KarlssonÖppen motion 7 (35)ej godkänd
Leif JohanssonH80 (5)ej godkänd
Oscar KarlssonH21 (25)ej godkänd
Åke AnderssonH50 (29)ej godkänd
Margareta MandingerÖppen motion 7 (35)utgått
Mats LarssonÖppen motion 8 (28)utgått
Tobias MattssonH21 (25)utgått
Cenny AppelgrenÖppen motion 3 (23)ej start
Ronja AnderssonD16 (7)ej start
Elias ThörnbladH16 (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser