Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna, Attunda OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna, Attunda OK
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: torsdag 18 maj 2017

Bana A

4 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK36:398:19
2Stig AnderssonOK Linné41:36+4:579:27
3Karl-erik JohanssonOK Södertörn43:16+6:379:50
4Leif ÅkerblomOK Österåker45:10+8:3110:15
5Maria HellströmVäsby OK52:30+15:5111:55
6Willy LjungdellTäby OK55:09+18:3012:32
7Kjell HolmbergOK Södertörn55:42+19:0312:39
8Leif WallenbroVäsby OK1:00:06+23:2713:39
9Leif LundquistEnebybergs IF1:00:57+24:1813:51
10Per-Åke HolmSigtuna OK1:07:58+31:1915:26
11Anders LundbergOK Roslagen1:16:23+39:4417:21
12Kurt MaxéSundbybergs IK1:25:52+49:1319:30
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKej godkänd
Eva ElnerudSigtuna OKej godkänd
Martyn PassmoreSigtuna OKutgått

Bana B

3 400 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HallmanTurebergs IF32:209:30
2Ulf IsacssonOK Linné36:52+4:3210:50
3Rune CarlssonSundbybergs IK41:44+9:2412:16
4Thord RådbergOK Roslagen43:50+11:3012:53
5Leif NordlundLänna IF44:36+12:1613:07
6Håkan BoijeAttunda OK44:54+12:3413:12
7Kenneth LarssonOK Enen45:24+13:0413:21
8Birgitta KlangLånghundra IF46:41+14:2113:43
9Lars WestinVallentuna-Össeby OL47:39+15:1914:00
10Sören ErikssonLänna IF49:08+16:4814:27
11Leif NordinTurebergs IF49:11+16:5114:27
12Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF51:02+18:4215:00
13Sven-Erik WidinOK Österåker51:20+19:0015:05
14Per-Erik WåhlbergOK Linné53:01+20:4115:35
15Ewa NordlundLänna IF53:19+20:5915:40
16Gunlis LarssonOK Enen53:24+21:0415:42
17Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL53:33+21:1315:45
18Margareta HagstedtVäsby OK55:13+22:5316:14
19Per-Johan JanssonLänna IF55:52+23:3216:25
20Thomas HoffRimbo SOK58:53+26:3317:19
21Evert SandahlTäby OK59:03+26:4317:22
22Ann SjöbergEnebybergs IF1:00:18+27:5817:44
23Curt LindgrenOK Roslagen1:01:28+29:0818:04
24Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:01:39+29:1918:07
25Bengt-Olof SamuelssonKlubblös1:03:26+31:0618:39
26Bengt FahlinIBM-Klubben1:04:22+32:0218:55
27Sivert SöderbärgOK Roslagen1:04:41+32:2119:01
28Jan BrundellSolna OK1:06:51+34:3119:39
29Stig LarssonLänna IF1:12:49+40:2921:25
30Leif HermundstadSnättringe SK1:13:13+40:5321:32
31Ulf SkogtjärnOK Linné1:13:38+41:1821:39
32Ingvar OskarssonKlubblös1:38:42+1:06:2229:01
Eva von HeijneSigtuna OKutgått
Ingvar LarssonGustavsbergs OKutgått

Bana C

2 400 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer AnderssonATG30:4912:50
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF33:29+2:4013:57
3Rolf AnderssonRimbo SOK33:47+2:5814:04
4Kurt BoströmOK Linné35:23+4:3414:44
5Lena JohnssonRånäs OK38:09+7:2015:53
6Leif LarssonEnebybergs IF39:11+8:2216:19
7Gunnar BramstenSundbybergs IK39:41+8:5216:32
8Bo EklundIF Thor40:42+9:5316:57
9Boris AnderssonRånäs OK40:45+9:5616:58
10Anna BlomgrenTullinge SK41:05+10:1617:07
11Leif HagstedtVäsby OK41:19+10:3017:12
12Kjell JanssonVäsby OK41:59+11:1017:29
13Björn StoltOK Ravinen42:04+11:1517:31
14Olov JanssonHäverödals SK43:06+12:1717:57
15Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL44:10+13:2118:24
15Uno KarlssonHäverödals SK44:10+13:2118:24
17Åke LinderothSundbybergs IK46:07+15:1819:12
18Sten-Åke JohanssonGustavsbergs OK48:31+17:4220:12
19Sigurd WallénTäby OK51:55+21:0621:37
20Bo WestlingHäverödals SK52:24+21:3521:50
21Norman ThulinTäby OK54:09+23:2022:33
22Lars-Erik LindellVäsby OK55:14+24:2523:00
23Svalström Eva-LenaTäby OK55:25+24:3623:05
24Rune ThurénVallentuna-Össeby OL55:35+24:4623:09
25Maud AnderssonTäby OK57:24+26:3523:55
26Margareta WallénTäby OK57:34+26:4523:59
27Tage AbrahamssonRånäs OK57:42+26:5324:02
28Göran RastborgBromma-Vällingby SOK59:48+28:5924:55
29Göran GrimvallTäby OK1:00:15+29:2625:06
30Lennart JanssonHäverödals SK1:00:20+29:3125:08
31Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK1:04:44+33:5526:58
32Alf PerssonOK Österåker1:06:07+35:1827:32
33Sven ErikssonOK Roslagen1:07:15+36:2628:01
34Hans SahlbergLånghundra IF1:10:19+39:3029:17
35Ingrid GunnarssonTäby OK1:28:11+57:2236:44
Leif JanssonUpsala IFej godkänd
Bertil KarlssonOK Linnéej godkänd
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser