Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna, Attunda OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna, Attunda OK
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: torsdag 18 maj 2017

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christer AnderssonBana C (39)30:4912:50

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Håkan BoijeBana B (32)44:54+12:3413:12

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Göran RastborgBana C (39)59:48+28:5924:55
31Gösta HanssonBana C (39)1:04:44+33:5526:58

Enebybergs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Leif LarssonBana C (39)39:11+8:2216:19
9Leif LundquistBana A (14)1:00:57+24:1813:51
12Carl-Gunnar BoströmBana B (32)51:02+18:4215:00
22Ann SjöbergBana B (32)1:00:18+27:5817:44

Gustavsbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Sten-Åke JohanssonBana C (39)48:31+17:4220:12
Ingvar LarssonBana B (32)utgått

Häverödals SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Olov JanssonBana C (39)43:06+12:1717:57
15Uno KarlssonBana C (39)44:10+13:2118:24
20Bo WestlingBana C (39)52:24+21:3521:50
30Lennart JanssonBana C (39)1:00:20+29:3125:08

IBM-Klubben

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Bengt FahlinBana B (32)1:04:22+32:0218:55

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Bo EklundBana C (39)40:42+9:5316:57

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bertil LjungemyrBana C (39)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Bengt-Olof SamuelssonBana B (32)1:03:26+31:0618:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Ingvar OskarssonBana B (32)1:38:42+1:06:2229:01

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gun-Inger SahlbergBana C (39)33:29+2:4013:57
8Birgitta KlangBana B (32)46:41+14:2113:43
34Hans SahlbergBana C (39)1:10:19+39:3029:17

Länna IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Leif NordlundBana B (32)44:36+12:1613:07
10Sören ErikssonBana B (32)49:08+16:4814:27
15Ewa NordlundBana B (32)53:19+20:5915:40
19Per-Johan JanssonBana B (32)55:52+23:3216:25
29Stig LarssonBana B (32)1:12:49+40:2921:25
Kristina ErikssonBana C (39)ej godkänd

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kenneth LarssonBana B (32)45:24+13:0413:21
16Gunlis LarssonBana B (32)53:24+21:0415:42

OK Linné

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf IsacssonBana B (32)36:52+4:3210:50
2Stig AnderssonBana A (14)41:36+4:579:27
4Kurt BoströmBana C (39)35:23+4:3414:44
14Per-Erik WåhlbergBana B (32)53:01+20:4115:35
31Ulf SkogtjärnBana B (32)1:13:38+41:1821:39
Bertil KarlssonBana C (39)ej godkänd

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Björn StoltBana C (39)42:04+11:1517:31

OK Roslagen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Thord RådbergBana B (32)43:50+11:3012:53
11Anders LundbergBana A (14)1:16:23+39:4417:21
23Curt LindgrenBana B (32)1:01:28+29:0818:04
27Sivert SöderbärgBana B (32)1:04:41+32:2119:01
33Sven ErikssonBana C (39)1:07:15+36:2628:01

OK Södertörn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karl-erik JohanssonBana A (14)43:16+6:379:50
7Kjell HolmbergBana A (14)55:42+19:0312:39

OK Österåker

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Leif ÅkerblomBana A (14)45:10+8:3110:15
13Sven-Erik WidinBana B (32)51:20+19:0015:05
32Alf PerssonBana C (39)1:06:07+35:1827:32

Rimbo SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rolf AnderssonBana C (39)33:47+2:5814:04
20Thomas HoffBana B (32)58:53+26:3317:19

Rånäs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lena JohnssonBana C (39)38:09+7:2015:53
9Boris AnderssonBana C (39)40:45+9:5616:58
27Tage AbrahamssonBana C (39)57:42+26:5324:02

Sigtuna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Per-Åke HolmBana A (14)1:07:58+31:1915:26
Bengt-Olov TörnqvistBana A (14)ej godkänd
Eva ElnerudBana A (14)ej godkänd
Eva von HeijneBana B (32)utgått
Martyn PassmoreBana A (14)utgått

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Leif HermundstadBana B (32)1:13:13+40:5321:32

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Jan BrundellBana B (32)1:06:51+34:3119:39

Sundbybergs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rune CarlssonBana B (32)41:44+9:2412:16
7Gunnar BramstenBana C (39)39:41+8:5216:32
12Kurt MaxéBana A (14)1:25:52+49:1319:30
17Åke LinderothBana C (39)46:07+15:1819:12

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anna BlomgrenBana C (39)41:05+10:1617:07

Turebergs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jenny HallmanBana B (32)32:209:30
11Leif NordinBana B (32)49:11+16:5114:27

Täby OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Willy LjungdellBana A (14)55:09+18:3012:32
19Sigurd WallénBana C (39)51:55+21:0621:37
21Evert SandahlBana B (32)59:03+26:4317:22
21Norman ThulinBana C (39)54:09+23:2022:33
23Svalström Eva-LenaBana C (39)55:25+24:3623:05
25Maud AnderssonBana C (39)57:24+26:3523:55
26Margareta WallénBana C (39)57:34+26:4523:59
29Göran GrimvallBana C (39)1:00:15+29:2625:06
35Ingrid GunnarssonBana C (39)1:28:11+57:2236:44

Upsala IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Leif JanssonBana C (39)ej godkänd

Vallentuna-Össeby OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lars WestinBana B (32)47:39+15:1914:00
15Staffan GanteliusBana C (39)44:10+13:2118:24
17Stig JaremalmBana B (32)53:33+21:1315:45
24Ylva NilssonBana B (32)1:01:39+29:1918:07
24Rune ThurénBana C (39)55:35+24:4623:09

Väsby OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérBana A (14)36:398:19
5Maria HellströmBana A (14)52:30+15:5111:55
8Leif WallenbroBana A (14)1:00:06+23:2713:39
11Leif HagstedtBana C (39)41:19+10:3017:12
12Kjell JanssonBana C (39)41:59+11:1017:29
18Margareta HagstedtBana B (32)55:13+22:5316:14
22Lars-Erik LindellBana C (39)55:14+24:2523:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser