Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ligan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ligan
Arrangörsorganisation: Eds SK
Datum: onsdag 10 maj 2017

D16

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen33:378:24
2Clara JohanssonOK Skärmen37:08+3:319:17
3Agnes GleisnerOK Skärmen45:47+12:1011:26
4Klara GleisnerOK Skärmen50:10+16:3312:32

H16

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna25:386:24
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll25:45+0:076:26

D14

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen24:417:42
2Alice AnderssonEds SK25:43+1:028:02
3Emelie BackmanÅmåls OK49:52+25:1115:35
4Emilia SandinOK Skärmen54:18+29:3716:58

H14

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK22:467:06
2David HermanssonÅmåls OK30:54+8:089:39
3Isak AhlbomOK Skärmen33:01+10:1510:19
4Linus NilssonÅmåls OK36:47+14:0111:29
5Philip LarssonEds SK45:23+22:3714:10

D12

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen21:288:35
2Vilma TorpmanÅmåls OK27:14+5:4610:53
3Saga KällstrandÅmåls OK33:04+11:3613:13
4Lina AhlstedtÅmåls OK35:03+13:3514:01
5Felicia SandinOK Skärmen2:00:30+1:39:0248:12
Adele OlafsdottirOK Skärmenej godkänd

H12

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK20:138:05
2Alexander LännhultEds SK26:13+6:0010:29

D10

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK16:577:22
2Alice KällstrandÅmåls OK21:18+4:219:15
3Emelie HellströmÅmåls OK21:39+4:429:24
4Ingela GlueOK Skärmen31:30+14:3313:41
5Rebecca ErikssonOK Skärmen33:48+16:5114:41
6Malvina WieslanderOK Skärmen44:32+27:3519:21

H10

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DrottzOK Skärmen17:547:46
2Ivar KahraÅmåls OK18:09+0:157:53
3Eric ÅhlÅmåls OK18:30+0:368:02
4Arvid ErikssonÅmåls OK19:59+2:058:41
5Oliver TjäderOK Skärmen22:37+4:439:50
6William LännhultEds SK37:21+19:2716:14

U1

2 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nathalie BernhoffOK Kroppefjällfullföljt
Morris NouwtEds SKfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Jakob HanssonEds SKfullföljt
Julia JohanssonEds SKfullföljt
Amanda JohanssonEds SKfullföljt
Felix TjäderOK Skärmenfullföljt
Alina DureOK Skärmenfullföljt
Sigvard BelfrageEds SKfullföljt
Eric HoffströmStigsökarnafullföljt
William GranliStigsökarnafullföljt
Erik FredrikssonStigsökarnafullföljt
Albert MatssonEds SKfullföljt
Artur SjölieEds SKfullföljt
Klara GalleEds SKfullföljt
Noa Nilsson DagEds SKfullföljt
Jessica ErikssonOK Skärmenfullföljt
Patricia ErikssonOK Skärmenfullföljt
Ellen OlafsdottirOK Skärmenfullföljt
Viggo GalborgenEds SKfullföljt
Elvin GalborgenEds SKfullföljt
Oskar OlssonÅmåls OKfullföljt

U2

2 300 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK16:107:01
2Oscar HoffströmStigsökarna21:22+5:129:17
3Maja FredrikssonStigsökarna21:50+5:409:29
4Noah OlssonStigsökarna22:28+6:189:46
5Simon SkottÅmåls OK22:32+6:229:47
6Erik KarlssonStigsökarna23:19+7:0910:08
7Jenny ErikssonStigsökarna23:40+7:3010:17
8Axel KollbergEds SK24:01+7:5110:26
9Vilja OhlssonÅmåls OK24:14+8:0410:32
10Magnus KollbergEds SK25:05+8:5510:54
11Jonna ÅhlÅmåls OK25:30+9:2011:05
12Albert FredrikssonStigsökarna25:59+9:4911:17
13Oscar KarlssonStigsökarna26:46+10:3611:38
14Freya GustafssonOK Skärmen27:35+11:2511:59
15Oskar AhlstedtÅmåls OK27:52+11:4212:06
16Lucas TjäderOK Skärmen28:03+11:5312:11
17Alvin WieslanderOK Skärmen28:58+12:4812:35
18Hilma KahraÅmåls OK29:08+12:5812:40
19Jonathan AxelssonÅmåls OK30:19+14:0913:10
20Hampus GustafssonEds SK31:03+14:5313:30
21Gustav WieslanderOK Skärmen31:15+15:0513:35
22Oskar GalleEds SK31:19+15:0913:36
23Elsa ReuterÅmåls OK31:31+15:2113:42
24Agnes GustafssonÅmåls OK31:32+15:2213:42
25Joel GustafssonEds SK33:29+17:1914:33
26Valfrid MatssonEds SK33:45+17:3514:40
27Elsa Karlsson BäcklundOK Skärmen37:30+21:2016:18
28Agnes HolmströmÅmåls OK43:08+26:5818:45

U3

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa DrottzOK Skärmen30:1712:06
2Saga AhlbomOK Skärmen31:01+0:4412:24
3Liv LindOK Skärmen42:21+12:0416:56

Extrabana kort

3 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LilljeqvistStigsökarna24:007:16
2Jenny OlssonStigsökarna30:15+6:159:10
3Thomas GlueOK Skärmen30:22+6:229:12
4Mikaela KällstrandÅmåls OK32:23+8:239:48
5Jan HolmströmÅmåls OK35:07+11:0710:38
6Abdulwohed WohaudStigsökarna35:45+11:4510:50
7Britt-Marie ErlandssonStigsökarna35:47+11:4710:50
8Daniel AxelssonÅmåls OK39:43+15:4312:02
9Ingela KarlssonStigsökarna44:37+20:3713:31
10Henriette LarsenEds SK46:08+22:0813:58
11Svein BakkenStigsökarna50:15+26:1515:13
12Gro BakkenStigsökarna1:04:36+40:3619:34

Extrabana lång

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen ÅhlÅmåls OK26:056:21
2Tomas HermanssonÅmåls OK30:40+4:357:28
3Mats HallstenOK Skärmen31:25+5:207:39
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK34:20+8:158:22
5Staffan OlssonStigsökarna35:54+9:498:45
6Tomas CarlssonÅmåls OK37:42+11:379:11
7Jim MatssonEds SK40:02+13:579:45
8Annelie JohanssonOK Skärmen41:42+15:3710:10
9Erika JensenÅmåls OK42:02+15:5710:15
10Annelie GordonStigsökarna43:26+17:2110:35
11Bengt ZetterbergOK Skärmen43:30+17:2510:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser