Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Albykampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Albykampen
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: söndag 17 april 2011

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM10

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

3 590 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars PalmqvistJärfälla OK29:20
2Lars LönnkvistTullinge SK29:37+0:17
3Peter EnokssonOK Österåker31:26+2:06
4Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK32:40+3:20
5Håkan DahlbäckOK Österåker33:06+3:46
6Pär WestbladOK Ravinen33:28+4:08
7Krister GumaeliusWaxholms OK33:30+4:10
8Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK34:48+5:28
9Gunnar LangsSkarpnäcks OL35:49+6:29
10Johnny JunegardTullinge SK36:48+7:28
11Rolf KarlssonJärla Orientering37:26+8:06
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF38:11+8:51
13Peter LundbergJärfälla OK39:23+10:03
14Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF39:28+10:08
15Per LindhJärfälla OK40:39+11:19
16Håkan LångLänna IF41:08+11:48
17Anders JakobssonOK Södertörn42:06+12:46
18Gunnar SvanbergJärfälla OK43:39+14:19
19Anders MattssonOK Älvsjö-Örby44:12+14:52
20Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK44:18+14:58
21Ulf BurmanGustavsbergs OK44:43+15:23
22Mats LarssonIFK Enskede44:53+15:33
23Stefan SundéliusJärfälla OK45:07+15:47
24Stefan GustafssonSkarpnäcks OL45:19+15:59
25Benny PetterssonVäsby OK45:36+16:16
26Anders HallJärla Orientering45:43+16:23
27Matts AnderssonOK Ravinen47:03+17:43
28Anders NissarJärla Orientering48:16+18:56
29Mats LundmanOK Roslagen48:28+19:08
30Mikael SundqvistTullinge SK48:45+19:25
31Roger HagelinGustavsbergs OK49:20+20:00
32Jari PöyhönenIFK Lidingös Skid o OK49:22+20:02
33Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL52:48+23:28
34Peter AxelssonOK Ravinen53:45+24:25
35Jonas PetersonIFK Umeå53:48+24:28
36Kenneth PetterssonJärfälla OK56:08+26:48
37Kjell BengtssonTullinge SK57:07+27:47
38Göran IvarezOK Södertörn1:00:49+31:29
39Tryggve RönnqvistOK Linné1:40:58+1:11:38
Lennart RejeSundbybergs IKej godkänd
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Tomas BorgSundbybergs IKej start
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Ari SahlstenSkarpnäcks OLej start
Johan PalmgrenTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser