Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dammatchen 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dammatchen 2017
Arrangörsorganisation: Ryda SK
Datum: tisdag 23 maj 2017

D20

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina LundbergIstrums SK23:508:04

D18

2 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice SödervallIK Gandvik24:218:15
2Elin JohanssonFrämmestads IK24:37+0:168:20
3Alma LiderudLidköpings VSK26:44+2:239:03
4Anna GustafssonFrämmestads IK29:06+4:459:51
5Sofi AnderssonIK Gandvik33:05+8:4411:12

D16

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AhlströmIstrums SK31:0510:27

D14

2 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida JohanssonFrämmestads IK25:368:40
2Mirjam InemyrIstrums SK26:01+0:258:49
3Thea TanhuaIstrums SK28:59+3:239:49
4Elin DanielssonIstrums SK29:52+4:1610:07
5Rebecka RundbladFrämmestads IK35:37+10:0112:04

D35

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin SörstrandIstrums SK22:347:38
2Anna JohanssonFrämmestads IK31:15+8:4110:35
3Jenny LarssonIstrums SK33:23+10:4911:18
4Anela MehmedagicIK Gandvik46:14+23:4015:40

D40

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LarssonFrämmestads IK26:288:58
2Ulrika RundbladFrämmestads IK28:44+2:169:44
3Sofia JessenFrämmestads IK31:19+4:5110:36
4Elin KällIK Gandvik35:18+8:5011:57
5Fredrika ErikssonRyda SK36:16+9:4812:17
6Pernilla LundbergIK Gandvik48:11+21:4316:20

D45

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therése AnderssonRyda SK27:009:09
2Helena SödervallIK Gandvik35:39+8:3912:05
3Johanna JohnssonLidköpings VSK37:15+10:1512:37
4Anneli AnderssonIK Gandvik47:34+20:3416:07
Pia Brag-JonssonIK Gandvikej start
Maria HederIK Gandvikej start

D50

2 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HägnanderLidköpings VSK28:109:32
2Camilla LiderudLidköpings VSK39:12+11:0213:17

D55

2 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun LundbergIstrums SK37:1412:37
2Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:01:22+24:0820:48

D60

2 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK28:399:42
2Inger SvenssonLidköpings VSK31:27+2:4810:39
3Ingrid JessenFrämmestads IK41:46+13:0714:09

D65

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KarlsonRyda SK33:3411:18

D70

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun ThorssonRyda SK54:3318:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser