Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 2
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: onsdag 17 maj 2017

D16

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen37:1810:23
2Clara JohanssonOK Skärmen38:55+1:3710:50
3Agnes GleisnerOK Skärmen55:13+17:5515:22

H16

3 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna27:397:02
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll28:39+1:007:17

D14

3 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen37:3211:16
2Alice AnderssonEds SK44:27+6:5513:20
3Linnea AxelssonÅmåls OK56:24+18:5216:56
4Emilia SandinOK Skärmen1:01:50+24:1818:34

H14

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonEds SK33:599:56
2David HermanssonÅmåls OK37:52+3:5311:04
3Linus NilssonÅmåls OK39:27+5:2811:32
4David FjellmanÅmåls OK56:56+22:5716:38

D12

2 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga KällstrandÅmåls OK23:4310:52
2Klara PetterssonÅmåls OK25:58+2:1511:54
3Filippa GlueOK Skärmen26:43+3:0012:15
4Elsa DrottzOK Skärmen29:14+5:3113:24
5Vilma ThorpmanÅmåls OK31:28+7:4514:26
6Felicia SandinOK Skärmen34:38+10:5515:53
7Lina AhlstedtÅmåls OK44:08+20:2520:14

H12

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK19:108:47
2Eric KarlssonStigsökarna38:54+19:4417:50
3Alexander LännhultEds SK48:00+28:5022:01

D10

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK18:079:08
2Emilie HellströmÅmåls OK21:59+3:5211:06
3Jonna ÅhlÅmåls OK23:19+5:1211:46
4Alice KällstrandÅmåls OK30:50+12:4315:34
5Ingela GlueOK Skärmen47:15+29:0823:51
6Rebecca ErikssonOK Skärmen51:13+33:0625:52
7Emma HellströmÅmåls OK1:16:53+58:4638:49

H10

1 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar KahraÅmåls OK17:018:35
2Arvid ErikssonÅmåls OK19:14+2:139:42
3Alfred DrottzOK Skärmen19:42+2:419:56
4Eric ÅhlÅmåls OK21:54+4:5311:03
5Pontus NilssonÅmåls OK22:26+5:2511:19
6Oscar KarlssonStigsökarna50:54+33:5325:42
7William LännhultEds SK53:43+36:4227:07
Oliver TjäderOK Skärmenej godkänd

U1

1 310 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Natalie BenhoffOK Kroppefjällfullföljt
Lini BoquistÅmåls OKfullföljt
Ida NilssonÅmåls OKfullföljt
Eric HoffströmStigsökarnafullföljt
Hanna CarlssonÅmåls OKfullföljt
Tovali GunnarssonÅmåls OKfullföljt
Majken CarlssonÅmåls OKfullföljt
Oscar OlssonÅmåls OKfullföljt
William GranliStigsökarnafullföljt
Gustav ErikssonÅmåls OKfullföljt
Albert MattssonEds SKfullföljt
Nils SundellÅmåls OKfullföljt
Elin ReuterÅmåls OKfullföljt
Nova SundströmÅmåls OKfullföljt
Linnéa LarssonEds SKfullföljt
Filip LarssonEds SKfullföljt
Morris NouwtEds SKfullföljt
Alma DrottzOK Skärmenfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Klara GalleEds SKfullföljt
Emil HellströmÅmåls OKfullföljt
Noah Nilsson-DagEds SKfullföljt
Ellie-Lo SundellÅmåls OKej start

U2

1 980 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny ErikssonStigsökarna21:5011:01
2Hilma KahraÅmåls OK22:48+0:5811:30
2Eira OlssonÅmåls OK22:48+0:5811:30
4Simon SkottÅmåls OK23:45+1:5511:59
5Oskar HoffströmStigsökarna24:47+2:5712:31
6Maja FredrikssonStigsökarna26:13+4:2313:14
7Vilhelm OlssonStigsökarna27:35+5:4513:55
8Leo DanielssonStigsökarna27:44+5:5414:00
9Vilja OlssonÅmåls OK28:08+6:1814:12
10Valfrid MattssonEds SK29:22+7:3214:49
11Albert FredrikssonStigsökarna29:55+8:0515:06
12Jonathan AxelssonÅmåls OK30:11+8:2115:14
13Elsa Karlsson-BäcklundOK Skärmen31:31+9:4115:55
14Lukas PetterssonStigsökarna39:04+17:1419:43
15Alva HedlundÅmåls OK41:55+20:0521:10
16Oskar GalleEds SK45:08+23:1822:47
17Oscar AhlstedtÅmåls OK47:52+26:0224:10
18Elsa ReuterÅmåls OK1:05:27+43:3733:03
19Agnes GustafssonÅmåls OK1:05:28+43:3833:03
Agnes HolmströmÅmåls OKej godkänd

Extra kort

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan OlofssonStigsökarna34:1810:18
2Hans-Magnus GalborgenEds SK40:34+6:1612:10
3Mikael NilssonÅmåls OK41:48+7:3012:33
4Janne HolmströmÅmåls OK42:03+7:4512:37
5Jenny OlssonStigsökarna42:15+7:5712:41
6Nina PetterssonÅmåls OK57:11+22:5317:10
7Ingela KarlssonStigsökarna57:53+23:3517:22
8Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK1:09:46+35:2820:57
9Liv LindOK Skärmen1:10:22+36:0421:07
10Elisabeth BernhoffOK Kroppefjäll1:11:40+37:2221:31
Thomas GlueOK Skärmenej start
Michaela KällstrandÅmåls OKej start

Extra lång

3 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK28:317:15
2Peter PetterssonÅmåls OK32:49+4:188:21
3Mats HallstenOK Skärmen34:23+5:528:44
4Gert AnderssonEds SK36:46+8:159:21
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK36:56+8:259:23
6Erika JensenÅmåls OK37:03+8:329:25
7Anders PetterssonStigsökarna37:48+9:179:37
8Ola HoltOK Tyr38:25+9:549:46
9Christina HalvarssonOK Kroppefjäll38:43+10:129:51
10Stefan GunnarssonÅmåls OK40:14+11:4310:14
11Linda ErikssonOK Skärmen42:18+13:4710:45
12Janne ErikssonEds SK46:06+17:3511:43
12Janne HagelbrandÅmåls OK46:06+17:3511:43
14Bengt ZetterbergOK Skärmen46:37+18:0611:51
15Arvid GalborgenEds SK46:51+18:2011:55
16Annelie JohanssonOK Skärmen50:15+21:4412:47
17Anneli GordonStigsökarna58:08+29:3714:47
18Andreas GleisnerOK Skärmen58:26+29:5514:52
19Gustav FredrikssonStigsökarna1:00:30+31:5915:23
20Johan LilljeqvistStigsökarna1:00:32+32:0115:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser