Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: torsdag 11 maj 2017

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Christer AnderssonKort (38)32:36+0:5612:29

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Björn-Ove PetterssonLång (12)45:53+6:189:17
22Göran LarboMellan (30)54:44+22:2515:43
26Lars RoosKort (38)46:05+14:2517:39
38Yvonne RoosKort (38)1:07:12+35:3225:44

Enebybergs IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Stellan FehrnströmMellan (30)45:20+13:0113:01
16Carl-Gunnar BoströmMellan (30)48:43+16:2413:59
27Leif LarssonKort (38)46:24+14:4417:46
27Ann SjöbergMellan (30)1:05:25+33:0618:47
29Rolf HåkanssonKort (38)47:08+15:2818:03
37Ann-Mari FehrnströmKort (38)1:01:25+29:4523:31
Leif LundquistMellan (30)ej godkänd

Häverödals SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bo WestlingKort (38)31:4012:07
11Roine MattssonKort (38)37:23+5:4314:19
12Conny OlssonKort (38)38:07+6:2714:36
17Ragnar AnderssonKort (38)41:45+10:0515:59
24Olov JanssonKort (38)43:02+11:2216:29
30Lennart JanssonKort (38)47:28+15:4818:11

IBM-Klubben

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bengt FahlinMellan (30)ej godkänd

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jan JohanssonLång (12)ej godkänd

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders GärderudMellan (30)32:199:17

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Bengt FribergMellan (30)50:37+18:1814:32

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Kjell JanssonMellan (30)57:21+25:0216:28

Länna IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunnar KvarnerudKort (38)32:24+0:4412:24
12Per-Johan JanssonMellan (30)45:43+13:2413:08
15Torbjörn KlangKort (38)40:12+8:3215:24
18Anna-Stina NyströmKort (38)41:53+10:1316:02
19Sören ErikssonMellan (30)50:55+18:3614:37
20Margaretha NyströmKort (38)42:24+10:4416:14
23Birgitta ErikssonKort (38)42:51+11:1116:25
26Stig LarssonMellan (30)1:00:03+27:4417:15

OK Linné

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stig AnderssonLång (12)45:48+6:139:16
3Ulf IsacssonMellan (30)34:54+2:3510:01
4Per-Erik WåhlbergMellan (30)35:57+3:3810:19
8Kurt BoströmKort (38)35:19+3:3913:31
18Ulf SkogtjärnMellan (30)50:49+18:3014:36
19Bertil KarlssonKort (38)42:21+10:4116:13

OK Roslagen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Gerhard LilliestiernaMellan (30)38:38+6:1911:06
8Thord RådbergMellan (30)42:48+10:2912:17
10Anders LundbergLång (12)1:17:17+37:4215:39
20Ulf ÅströmMellan (30)53:34+21:1515:23
25Curt LindgrenMellan (30)57:30+25:1116:31
28Sivert SöderbärgMellan (30)1:07:10+34:5119:18
32Björn ErikssonKort (38)49:09+17:2918:49
36Sven ErikssonKort (38)54:23+22:4320:50

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Per-Johan VikforsLång (12)53:50+14:1510:54
28Alf PerssonKort (38)46:51+15:1117:57
31Carl LangKort (38)48:04+16:2418:24
Leif ÅkerblomLång (12)ej godkänd

Rasbo IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lars-Erik KarlssonMellan (30)42:16+9:5712:08

Rimbo SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Rolf AnderssonKort (38)32:43+1:0312:32
9Thomas HoffMellan (30)45:08+12:4912:58

Rånäs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Eddie BjärrenholtMellan (30)33:58+1:399:45
7Hans ErikssonMellan (30)42:22+10:0312:10
13Tage AbrahamssonKort (38)39:33+7:5315:09
14Boris AnderssonKort (38)40:05+8:2515:21
22Lena JohnssonKort (38)42:35+10:5516:18
34Else-Britt AnderssonKort (38)52:14+20:3420:00

Sigtuna OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Dagny GustavssonKort (38)31:54+0:1412:13
7Per-Åke HolmLång (12)1:00:31+20:5612:15
8Eva ElnerudLång (12)1:11:04+31:2914:24
9Bengt-Olov TörnqvistLång (12)1:14:37+35:0215:07
9Leif BergMellan (30)45:08+12:4912:58
14Eva von HeijneMellan (30)48:34+16:1513:57
15Jan-Olof MalmKort (38)40:12+8:3215:24

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Ingvar JohannessonKort (38)52:56+21:1620:16

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars BackmanMellan (30)utgått

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Evert SanddahlKort (38)33:17+1:3712:45
7Sigurd WallénKort (38)33:20+1:4012:46
23Willy LjungdellMellan (30)56:51+24:3216:20
25Margareta WallénKort (38)43:39+11:5916:43

Upsala IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Martin EngqvistMellan (30)47:52+15:3313:45

Vallentuna-Össeby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Stig JaremalmMellan (30)48:34+16:1513:57
21Hans HolmbergMellan (30)54:40+22:2115:42
21Staffan GanteliusKort (38)42:33+10:5316:18
33Rune ThurénKort (38)49:47+18:0719:04

Väsby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérLång (12)39:358:01
4Bengt ErikssonLång (12)53:05+13:3010:45
6Maria HellströmLång (12)54:53+15:1811:07
9Kjell JanssonKort (38)36:18+4:3813:54
10Lars PerssonKort (38)36:59+5:1914:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser