Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Siljanskrets, Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Siljanskrets, Sprint
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: tisdag 9 maj 2017

INSK

1 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Liam AverHJS-Vansbro OKfullföljt
Egil BrodénLeksands OKfullföljt
Jona JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Mika JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Hilma KaboIFK Mora OKfullföljt
Arvid LundkvistHJS-Vansbro OKfullföljt
Alvin SteffanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Saga SteffanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Elin JohanssonHJS-Vansbro OKej start

HDVIT

1 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JohanssonHJS-Vansbro OK12:029:02
2Frida BrudinIFK Mora OK18:44+6:4214:05
Linus JohanssonHJS-Vansbro OKej start

HDGUL

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja VillmanHJS-Vansbro OK21:2012:03
2Laila VillmanHJS-Vansbro OK21:34+0:1412:11
3Ebba SvartlingLeksands OK30:14+8:5417:04
3Ella WalshLeksands OK30:14+8:5417:04

H10

1 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus AllmungsLeksands OK10:146:54
2Olle EnglénLeksands OK12:06+1:528:10
3Vidar BrodénLeksands OK15:41+5:2710:35
4Olle villmanHJS-Vansbro OK16:53+6:3911:24
5Filip ÅkärbjärIFK Mora OK23:39+13:2515:58

D10

1 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:007:25
2Linnea JäderbergLeksands OK15:01+4:0110:08
3Elin ForsHJS-Vansbro OK16:40+5:4011:15
4Alice FunkeLeksands OK17:11+6:1111:36
5Moa KristianssonHJS-Vansbro OK19:57+8:5713:28

H12

2 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DanielssonIFK Mora OK17:047:54
2Oskar KarlbergLeksands OK17:08+0:047:55
3August GörasLeksands OK18:06+1:028:22
4Johan OlarsLeksands OK19:42+2:389:07
5Oskar EnglénLeksands OK20:02+2:589:16
6Leo KristianssonHJS-Vansbro OK21:08+4:049:47
7Joel AllmungsLeksands OK24:02+6:5811:07
8Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna26:01+8:5712:02
9Elias JohanssonHJS-Vansbro OK28:44+11:4013:18
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Ivar LissmyrIFK Mora OKej start

D12

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva ErssonIFK Mora OK14:336:44
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF14:41+0:086:47
3Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK17:42+3:098:11
4Linnea JunevikLeksands OK17:58+3:258:19
5Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna18:45+4:128:40
6Pipar Maja GruvrisLeksands OK19:59+5:269:15
7Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK20:31+5:589:29
7Elin GezeliusIFK Mora OK20:31+5:589:29
9Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF20:32+5:599:30
Malin HållHJS-Vansbro OKej godkänd
Linnea HermanssonIFK Mora OKej start
Klara OlssonIFK Mora OKej start

H14

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin GezeliusIFK Mora OK14:195:24
2Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK17:08+2:496:27
3Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK17:49+3:306:43
4Isak DalinLeksands OK18:51+4:327:06
5Anton ForsHJS-Vansbro OK21:12+6:538:00
6Egil LissmyrIFK Mora OK23:19+9:008:47
Daniel OlarsLeksands OKej start
Hannes OlssonIFK Mora OKej start
Linus SjödénÄlvdalens IF OKej start

D14

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva-Cajsa SpikLeksands OK16:456:19
2Tilda BergLeksands OK17:54+1:096:45
3Ellen FunkeLeksands OK17:58+1:136:46
Elsa GörasLeksands OKej start
Elsa HermanssonIFK Mora OKej start
Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H16

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BrandtDomnarvets GOIF14:505:20
2Erik LarssonIFK Mora OK16:33+1:435:57
3Filip BrodénLeksands OK17:55+3:056:26
4Thobias BrodinIFK Mora OK21:24+6:347:41
5Gustaf JäderbergLeksands OK21:37+6:477:46
Fredrik JunevikLeksands OKej start

D16

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna17:146:11
2Lilian PalmHJS-Vansbro OK18:31+1:176:39
3Clara SpikLeksands OK18:32+1:186:40
4Nora LiljegrenLeksands OK20:38+3:247:25
5Frida PollackHJS-Vansbro OK28:19+11:0510:11

ÖPPEN 5

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GezeliusLeksands OK13:127:27

ÖPPEN 3

1 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK9:247:04
2Helena CarlsonHJS-Vansbro OK9:28+0:047:07

ÖPPEN 8

2 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GrywenzOK Linné13:134:45
2Pontus FunkeLeksands OK14:33+1:205:14
3Kalle BjörkmanIFK Mora OK14:56+1:435:22
4Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna15:39+2:265:37
5Per BrandtDomnarvets GOIF15:40+2:275:38
6Elin SchagerströmGarphyttans IF15:47+2:345:40
7Åke JohanssonHJS-Vansbro OK16:07+2:545:47
8Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK16:55+3:426:05
9Emelie BrudinIFK Mora OK17:29+4:166:17
10Torbjörn SöderlundLeksands OK17:57+4:446:27
11Sofia BerglundIFK Mora OK18:08+4:556:31
12Erik KaillHJS-Vansbro OK18:23+5:106:36
13Maria JunevikLeksands OK19:17+6:046:56
14Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna23:40+10:278:30
15Anders OlarsLeksands OK24:31+11:188:49
Emil ArvidssonSäterbygdens OKej godkänd
Annelie HermanssonIFK Mora OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser