Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien Östra Kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien Östra Kretsen
Arrangörsorganisation: Hjobygdens OK
Datum: onsdag 10 maj 2017

Grön H

1 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sam FalkanderSOK Träff19:0012:15
2Carl NorbergSOK Träff21:5614:09
3Jonatan SahlénIF Hagen22:2914:30
4Lexus EkbergSOK Träff29:0318:44

Grön D

1 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nilja KristofferssonSOK Träff19:5612:51
2Milou AnderssonSOK Träff22:1014:18
3Siri BjörkSOK Träff22:3914:36
4Nellie DahlSOK Träff24:0315:30
5Molly AnderssonSOK Träff26:2917:05
6Molly IvarssonTibro OK37:1724:03

Vit H

1 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SahlénIF Hagen24:3212:34
2Noah FalkanderSOK Träff27:0513:53
3Lander ElfSOK Träff38:4919:54
4Vincent SamuelssonTibro OK1:05:4333:42
5Gustaf GradTibro OK1:05:4533:43
Hugo GustavssonTibro OKej godkänd

Vit D

1 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SandbergSOK Träff22:2511:29
2Saga SandbergSOK Träff24:2412:30
3Liv ElfSOK Träff31:2616:07
4Tova FlorinSOK Träff32:1716:33
5Lovisa SamuelssonTibro OK36:2018:37
6Ida ToftenSOK Träff38:3519:47
Astrid GradTibro OKej godkänd

Gul H

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo TofténSOK Träff32:4212:37
2Mattias AnderssonHjobygdens OK56:0621:39

GUl D

2 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen28:5411:09
2Emma AhlénIF Hagen31:0712:00
3Linnea EkmarkHjobygdens OK42:3316:25
4Lovisa AnderssonHjobygdens OK54:5021:10
5Viktoria JonssonTibro OK1:31:3235:20

Orange H

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanssonHjobygdens OK29:389:48

Violett H

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ann-Sofie BjurströmHjobygdens OKej godkänd

Violett D

3 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Teodor LundborgHjobygdens OKej godkänd
Linus AhlénIF Hagenej godkänd
Erik GullbrandIF Hagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser