Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO ungdomstävling etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO ungdomstävling etapp 4
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 23 maj 2017

D16

3 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen35:2010:09
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK35:29+0:0910:11
3Moa ErikssonTrollhättans SOK37:13+1:5310:41
4Elin HelmerssonOK Skogsvargarna42:40+7:2012:15
5Hilda MartanderTrollhättans SOK45:26+10:0613:03
6Alma AppelgrenTrollhättans SOK56:53+21:3316:20

H16

3 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK24:526:36
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll26:56+2:047:09
3Hugo MandingerTrollhättans SOK30:56+6:048:13
4David HolménStenungsunds OK35:31+10:399:26
5Jacob ÖstermanVänersborgs SK41:20+16:2810:59
6Axel BrönnestamOK Gipen47:39+22:4712:40
7Edvin SamuelssonVänersborgs SK49:13+24:2113:05
8Felix PernefalkUddevalla OK51:51+26:5913:47
9William WasseniusUddevalla OK53:07+28:1514:07
Linus BacklundTrollhättans SOKej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start

D14

2 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis BergstrandBrattås CK31:5810:50
2Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna32:43+0:4511:05
3Matilda CederbergVänersborgs SK35:13+3:1511:56
4Elsa MartanderTrollhättans SOK36:48+4:5012:28
5Tova JanssonVänersborgs SK38:57+6:5913:12
6Sara HelmerssonOK Skogsvargarna57:40+25:4219:32
7Alice TersingOK Flundrehof1:00:35+28:3720:32
Alva BjörkTrollhättans SOKej start

H14

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AlménTrollhättans SOK23:477:52
2Olle MelénTrollhättans SOK24:06+0:197:58
3Isak ThörnbladOK Flundrehof32:29+8:4210:45
4Alfred LeonTrollhättans SOK34:01+10:1411:15
5Hjalmar OlssonUddevalla OK36:11+12:2411:58
6Oscar NymanOK Gipen42:30+18:4314:04
7Erik HasselqvistTrollhättans SOK44:26+20:3914:42
8Valter DecorteTrollhättans SOK51:14+27:2716:57
9Sebastian KorpiUddevalla OK51:29+27:4217:02

D14 Kort

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes ErikssonTrollhättans SOK26:5213:02

H14 Kort

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred ÅngeforsOK Flundrehof30:2013:36
2Hampus HellqvistOK Flundrehof34:49+4:2915:36
Emil ErikssonOK Flundrehofej start
Rasmus PerssonOK Flundrehofej start

D12

2 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly BergstrandBrattås CK21:319:38
2Maja NymanVänersborgs SK23:30+1:5910:32
3Linn EnbomVänersborgs SK25:44+4:1311:32
4Jennifer StigssonTrollhättans SOK36:38+15:0716:25
5Linnea GladhOK Flundrehof47:29+25:5821:17

H12

2 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK18:529:09
2Max NymanOK Gipen19:14+0:229:20
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna19:55+1:039:40
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK28:01+9:0913:36
5Edvin OckbornTrollhättans SOK28:28+9:3613:49
6Robin AnderssonTrollhättans SOK30:52+12:0014:59
7Joel IsakssonVänersborgs SK31:28+12:3615:16
8Eskil LeonTrollhättans SOK32:12+13:2015:37
9Tor LindénUddevalla OK38:02+19:1018:27
10Jesper SörenssonTrollhättans SOK38:24+19:3218:38
11Simon ThörnbladOK Flundrehof39:07+20:1518:59
12Sebastian StoreyOK Gipen41:52+23:0020:19
Elias PerssonOK Flundrehofej start
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start

D12 Kort

1 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ErikssonOK Flundrehof26:4515:17
2Evelina RosellOK Flundrehof26:53+0:0815:21
3Aina Karlsson KinbergOK Skogsvargarna31:50+5:0518:11
4Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna32:07+5:2218:21
5Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna32:09+5:2418:22

H12 Kort

1 580 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Christopher AndrénOK Gipenej start

D10

1 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK11:587:34
2Ida AnderssonVänersborgs SK14:27+2:299:08
3Vera KlingbergLjungskile FK14:55+2:579:26
4Olga DrapellaVänersborgs SK15:06+3:089:33
5Lilly JorehedOK Gipen16:05+4:0710:10
6Olivia GustafssonTrollhättans SOK16:57+4:5910:43
7Elsa ForsengLjungskile FK17:04+5:0610:48
8Tilda SåbyOK Flundrehof19:12+7:1412:09
9Ida SylvanVänersborgs SK21:39+9:4113:42
10Ebba FogsgaardOK Gipen21:53+9:5513:51
11Alina ÅngeforsOK Flundrehof22:31+10:3314:15
12Milia OlofssonOK Flundrehof24:29+12:3115:29
13Celia KlingbergLjungskile FK24:58+13:0015:48
Wilma WallOK Gipenej start
Malin HelmerssonOK Skogsvargarnaej start
Lola NymanOK Gipenej start

H10

1 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils MelénTrollhättans SOK12:587:24
2Gabriel HogedalVänersborgs SK13:19+0:217:36
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK13:46+0:487:52
4Nore ModénVänersborgs SK14:42+1:448:24
5Johannes AnderssonVänersborgs SK15:00+2:028:34
6Edvin HögnertOK Flundrehof19:01+6:0310:52
7Algot TersingOK Flundrehof19:45+6:4711:17
8Olle HillebrandVänersborgs SK27:57+14:5915:58
9Nils Karlsson KinbergOK Skogsvargarna46:28+33:3026:33
Hugo LindmanOK Gipenej start
Måns KoivistoOK Flundrehofej start
Adrian PerssonOK Flundrehofej start
Gustav SjöbergOK Gipenej start

Inskolning

1 250 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ester Balazs-BaloghVänersborgs SKfullföljt
Edvard DalengVänersborgs SKfullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Ebba ForsengLjungskile FKfullföljt
Ludvig FriskOK Flundrehoffullföljt
Anton HernvallOK Skogsvargarnafullföljt
Emil HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Oliver LarssonVänersborgs SKfullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Felix PetterssonOK Flundrehoffullföljt
Viggo PetterssonOK Flundrehoffullföljt
Hjalmar SturkOK Gipenfullföljt
Benjamin VinkOK Gipenfullföljt
Ida ÖrbergTrollhättans SOKfullföljt
Sigrid SamuelssonVänersborgs SKej godkänd
Ester FogsgaardOK Gipenej start
Douglas LindkvistOK Gipenej start
Harry SjöbergOK Gipenej start
August SävhageOK Flundrehofej start
Svea WallOK Gipenej start

U2

1 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Malte AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Olivia BjelkeUddevalla OKfullföljt
Lowa ElliotOK Skogsvargarnafullföljt
Victor ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Agnes FriskOK Flundrehoffullföljt
Alvin GladhOK Flundrehoffullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Carl HallOK Flundrehoffullföljt
Ida HallqvistOK Skogsvargarnafullföljt
Axel HallstenssonOK Flundrehoffullföljt
Loei HashemiOK Flundrehoffullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik JohannessonOK Flundrehoffullföljt
Karolina KnutsTrollhättans SOKfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Selma LeonTrollhättans SOKfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Hilma NordinOK Skogsvargarnafullföljt
Ella PackalenOK Skogsvargarnafullföljt
Kasper PalmestålOK Skogsvargarnafullföljt
Axel RamnOK Skogsvargarnafullföljt
Melvin RamnOK Skogsvargarnafullföljt
Alvin RösehagVänersborgs SKfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Axel TenggrenOK Skogsvargarnafullföljt
Alfred TersingOK Flundrehoffullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Lina ÖrbergTrollhättans SOKfullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKej godkänd
Vide KlingbergLjungskile FKej godkänd
William SmithOK Flundrehofej godkänd
Hampus LindmanOK Gipenej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start
Filippa RosellOK Flundrehofej start
Millie SkarholmOK Flundrehofej start

Öppen violett

4 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK30:026:41
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK32:50+2:487:18
3Håkan LindénUddevalla OK36:03+6:018:01
4Tomaz DrapellaVänersborgs SK38:36+8:348:35
5Fredrik OlssonUddevalla OK38:51+8:498:39
6Ida KristianssonTrollhättans SOK39:10+9:088:43
7Anders AxelssonTrollhättans SOK39:43+9:418:50
8Thomas BergstrandBrattås CK40:24+10:228:59
9Magnus VedinTrollhättans SOK41:07+11:059:09
10Urban LarssonOK Gipen41:31+11:299:14
11Malin KristianssonTrollhättans SOK42:23+12:219:26
12Johan NymanOK Gipen42:33+12:319:28
13Martina StigssonTrollhättans SOK44:49+14:479:58
14Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK45:28+15:2610:07
15Britta SahlinVänersborgs SK47:48+17:4610:38
16Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna48:09+18:0710:43
17Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna52:36+22:3411:42
18Johan OckbornTrollhättans SOK56:36+26:3412:36
19Kristin Back FriskVänersborgs SK56:41+26:3912:37
20Karin LaurellOK Flundrehof58:34+28:3213:02
21Peter LarssonTrollhättans SOK1:00:28+30:2613:28
22Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:00:29+30:2713:28
23Lena AnderssonTrollhättans SOK1:01:39+31:3713:43
Christina HalvarssonOK Kroppefjälldiskvalificerad
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKutgått

Öppen orange/röd

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan HellqvistOK Flundrehof26:258:59
2Daniel ÅngeforsOK Flundrehof27:16+0:519:16
3Maria PaulssonOK Flundrehof30:49+4:2410:28
4Håkan SörenssonTrollhättans SOK32:25+6:0011:01
5Christina LindOK Skärmen33:41+7:1611:27
6Sofia SamuelssonOK Gipen34:28+8:0311:43
7Berkley StaggOK Skogsvargarna35:15+8:5011:59
8Johanna RonnedeOK Gipen36:26+10:0112:23
9Monica BrönnestamOK Gipen41:38+15:1314:09
10Eva LingegårdOK Gipen44:30+18:0515:08
11Eva KarlssonUddevalla OK47:04+20:3916:00
12Sophie StridhOK Gipen51:07+24:4217:23
13Karin ThörnbladOK Flundrehof52:31+26:0617:51
14Marianne WasseniusUddevalla OK57:13+30:4819:27
15Carina SåbyOK Flundrehof1:06:47+40:2222:42
16Gurjaat SinghVänersborgs SK1:28:19+1:01:5430:02
Elisabeth ErikssonTrollhättans SOKej godkänd

Öppen gul

2 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel IsakssonVänersborgs SK17:537:28
2Henrik KarlssonOK Skogsvargarna21:32+3:399:00
3Fredrik LeonTrollhättans SOK27:43+9:5011:35
4Elisabet WilhelmssonOK Skogsvargarna32:13+14:2013:28
Malena KinbergOK Skogsvargarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser