Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Skogshjortarna Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Skogshjortarna Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: torsdag 4 maj 2017

Långa

3 980 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer BorgGöteborg-Majorna OK41:1110:20
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto42:59+1:4810:47
3Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK47:08+5:5711:50
4Sören SvenssonSjövalla FK50:25+9:1412:40
5Perry LundqvistSävedalens AIK52:40+11:2913:13
6Dag LorénOK Frisene59:19+18:0814:54
7Henrik HvoslefIK Stern1:01:29+20:1815:26
8Stig-Ove TollIK Stern1:03:14+22:0315:53
9Monica KnutssonSävedalens AIK1:03:55+22:4416:03
10Olle LindkvistSjövalla FK1:04:01+22:5016:05
11Ingemar LindblomOK Orinto1:04:29+23:1816:12
12Torbjörn WikströmOK Orinto1:05:51+24:4016:32
13Sten BlomströmIK Stern1:06:16+25:0516:38
14Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:09:25+28:1417:26
15Eva AlsinIK Ymer1:11:07+29:5617:52
16Kurt EkbergOK Orinto1:11:46+30:3518:01
17Kjell JeppsonIF Rigor1:11:55+30:4418:04
18Stanley MattssonIK Uven1:13:00+31:4918:20
19Erland BergIK Uven1:15:42+34:3119:01
20Ulf ElmqvistIK Uven1:28:03+46:5222:07
Solveig HedenblomSjövalla FKej godkänd
Jukka RankanenSjövalla FKutgått

Mellan

3 090 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent ErikssonLerums SOK34:1011:03
2Kent KardellLjungskile FK38:32+4:2212:28
3Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK42:11+8:0113:39
4Johnny KarlssonUddevalla OK46:46+12:3615:08
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK48:34+14:2415:43
6Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb48:42+14:3215:45
7Ulla LindheIK Stern50:01+15:5116:11
8Anders AxelssonSävedalens AIK51:23+17:1316:37
9Christer JohanssonOK Orinto55:30+21:2017:57
10Karin AxelssonIK Uven56:01+21:5118:07
11Hans KarlssonOK Orinto58:15+24:0518:51
12Britt RangertIK Ymer58:45+24:3519:00
13Ingrid HermanssonIK Ymer1:01:07+26:5719:46
14Kent OlssonSävedalens AIK1:06:57+32:4721:40
15My EngströmLerums SOK1:07:49+33:3921:56
16Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:10:31+36:2122:49
17Conny VernerssonOK Orinto1:10:52+36:4222:56
18Christer WestbergIFK Göteborg1:12:23+38:1323:25
19Tommy PedersenIFK Hindås1:15:25+41:1524:24
Eva BlomströmIK Sternej godkänd
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd
Marie BergIK Uvenutgått

Korta

2 060 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören HaglundOK Kullingshof37:1118:03
2Ragnar BewertOK Landehof42:44+5:3320:44
3Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:05+6:5421:23
4Karl-Axel JohanssonIK Uven44:10+6:5921:26
5Carl-Henrik HallbergIK Uven46:25+9:1422:31
6Barbro VallinKungälvs OK46:49+9:3822:43
7Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal50:03+12:5224:17
8Gunnel BörjessonIK Uven50:28+13:1724:29
9Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK51:15+14:0424:52
10Gösta CederinGöteborg-Majorna OK58:14+21:0328:16
11Ingemar ÖbergOK Kullingshof59:56+22:4529:05
12Linnea ÖbergOK Kullingshof1:02:11+25:0030:11
13Leif HjertqvistIK Stern1:03:13+26:0230:41
14Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK1:04:31+27:2031:19
15Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK1:05:32+28:2131:48
16Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:06:37+29:2632:20
17Marianne GrahnGöteborgs SK1:16:01+38:5036:54
18Miriam NorénIK Uven1:18:12+41:0137:57
19Inger EismarkOK Orinto1:19:06+41:5538:23
20Magnar ErvikIK Stern1:24:49+47:3841:10
Sven LarssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Stig

1 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger HallbergIK Uven40:1628:21
2Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK40:56+0:4028:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser