Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängjakt 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängjakt 3
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 2 maj 2017

D1 Svart

5 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KindlundhTrosabygdens OK1:04:4112:00

H1 Svart

5 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar KindlundhTrosabygdens OK44:348:16
2Joakim GimholtTrosabygdens OK51:35+7:019:34

D2 Blå

4 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa WestlundTrosabygdens OK1:07:1215:55
2Britta EklundTrosabygdens OK1:09:12+2:0016:23
3Gitte JutvikTrosabygdens OK1:14:49+7:3717:43
4Eva LindellTrosabygdens OK1:21:45+14:3319:22
5Lena BergKlubblös1:21:51+14:3919:23

H2 Blå

4 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders RunanderTrosabygdens OK50:2811:57
2Göran EklundTrosabygdens OK1:00:46+10:1814:23

D3 Orange

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katja GustafssonTrosabygdens OK34:0010:37
2Frida ChrislanTrosabygdens OK47:30+13:3014:50
3Miriam GustafssonTrosabygdens OK50:09+16:0915:40

H3 Orange

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bendy WallinTrosabygdens OK39:1112:14
2Henrik BorupTrosabygdens OK44:44+5:3313:58
3Jan-Åke MahlinTrosabygdens OK47:28+8:1714:50
4Mats GustafssonTrosabygdens OK50:07+10:5615:39
5Jan ViklundTrosabygdens OK54:47+15:3617:07
6Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK58:22+19:1118:14
7Folke Hermansson SnickarsTrosabygdens OK58:45+19:3418:21

D4 Gul

2 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BergquistTrosabygdens OK26:518:58
2Sofie HedinTrosabygdens OK27:22+0:319:09
3Vinja ChrislanTrosabygdens OK30:08+3:1710:04
4Filippa BorupTrosabygdens OK39:14+12:2313:07
5Yoplaya SarandopoulosTrosabygdens OK46:46+19:5515:38
6Johanna RydholmTrosabygdens OK46:58+20:0715:42
7Maria RydholmTrosabygdens OK46:59+20:0815:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser