Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Långdistans
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: söndag 14 maj 2017

Bana A - 7,2 km

7 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:01:298:28
2Fredrik HedinIFK Enskede1:07:27+5:589:17
3Roland PerssonSkarpnäcks OL1:07:43+6:149:19
4Petter LindSkogsluffarnas OK1:08:16+6:479:24
5Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK1:11:24+9:559:50
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:13:25+11:5610:06
7Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:19:20+17:5110:55
8Jonas PålssonFMTM1:23:49+22:2011:32 Ladda ner rutt i gpx-format
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKej start
Douglas LundinSkogsluffarnas OKej start
Patric De BoussardIFK Enskedeej start

Bana B - 5,3 km

5 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörklundIFK Enskede50:399:30 Ladda ner rutt i gpx-format
2Juha LoenbergSkarpnäcks OL50:53+0:149:32
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL53:45+3:0610:05
4Anders MansénSkarpnäcks OL56:26+5:4710:35
5Pelle BengtssonIFK Enskede57:12+6:3310:43
6Sanna BatzSkarpnäcks OL59:23+8:4411:08
7Göran EklundSkarpnäcks OL1:00:45+10:0611:23
8Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:03:36+12:5711:55
9Mats LarssonIFK Enskede1:04:38+13:5912:07
10Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:05:21+14:4212:15
11Stefan NorlinIFK Enskede1:07:10+16:3112:36
12Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:17:45+27:0614:35
13Måns SöderSkarpnäcks OL1:38:01+47:2218:23
14Tomas EklundSkogsluffarnas OK2:01:59+1:11:2022:53
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej start

Bana C - 4,9 km

4 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LarssonSkarpnäcks OL1:03:1912:58
2Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:09:15+5:5614:11
3Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:17:21+14:0215:51
4Ludde BlomIFK Enskede1:19:37+16:1816:18
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej godkänd

Bana D - 4,1 km

4 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede54:1513:10
2Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:01:07+6:5214:50
3Eva MolénSkarpnäcks OL1:01:19+7:0414:52
4Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:03:00+8:4515:17
5Christer HedinIFK Enskede1:03:46+9:3115:28
6Åke LewanderSkarpnäcks OL1:07:41+13:2616:25
7Hugo IsgrenIFK Enskede1:09:46+15:3116:56
8Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:24:42+30:2720:33

Bana E - 3,4 km

3 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL38:5011:21
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL41:25+2:3512:06
3Priscilla FerreraSkarpnäcks OL58:42+19:5217:09
4Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:25:26+46:3624:58
5Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:30:01+51:1126:19
Margareta BerghSkarpnäcks OLej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start

Bana F - 2,4 km

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL38:4116:19
2Sandro PruthSkogsluffarnas OK39:41+1:0016:44
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start

Bana G - 2,2 km

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL16:599:55
2Caio PruthSkogsluffarnas OK17:44+0:4510:22
3Lova JonssonSkarpnäcks OL31:09+14:1018:12
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser