Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten, öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten, öppna klasser
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 9 april 2017

Öppen motion 1

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria Roland SandbladKlubblös26:3712:19
2Theo SjöbergIF Thor27:56+1:1912:55
3Elvin LundbergOK Kåre30:52+4:1514:17
4Anna LanttoKlubblös32:30+5:5315:02
5Maria GelinderRånäs OK38:10+11:3317:40
6Axel BorellOK Linné38:17+11:4017:43
7Linus QuayleOK Nolaskogsarna40:38+14:0118:48
8Agnes BoströmOK Linné41:29+14:5219:12
9Joar PerssonSundbybergs IK43:08+16:3119:58
10Malte FridellKorsnäs IF OK43:44+17:0720:14
11Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL48:11+21:3422:18
12Henry NilssonLånghundra IF49:12+22:3522:46
13Moa WegmüllerOK Rodhen51:11+24:3423:41
14Oscar NilssonLånghundra IF51:18+24:4123:45
15Gustav BaderOK Kåre52:08+25:3124:08
16Alfred WesselLänna IF53:14+26:3724:38
17Alma WesselLänna IF53:16+26:3924:39
18Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OK54:46+28:0925:21
19Jessica FerdmanTullinge SK54:54+28:1725:24
20Melvin SjöbergIF Thor57:42+31:0526:42
21Ebba LindIF Thor57:49+31:1226:46
22Isak AndersonJärfälla OK1:03:29+36:5229:23

Öppen motion 2

2 230 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna UlanderKlubblös27:4112:24
2Harry FalkOK Roslagen30:05+2:2413:29
3Malin UlanderKlubblös30:30+2:4913:40
4Riina AarnioOK Linné31:04+3:2313:55
5Cattarina BernetOK Liné32:29+4:4814:33
6Åza MårtenssonIF Thor33:40+5:5915:05
7Anna-Stina NyströmLänna IF35:40+7:5915:59
8Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK36:33+8:5216:23
9Siv BrodinIFK Mora OK37:19+9:3816:44
10Edvin FalkOK Roslagen39:38+11:5717:46
11Margaretha NyströmLänna IF41:08+13:2718:26
12Linda BergmanTullinge SK51:57+24:1623:17
13Filip WallnäsSundbybergs IK59:50+32:0926:49
14Erik WallnäsSundbybergs IK1:04:09+36:2828:46

Öppen motion 4

3 330 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SilierJärfälla OK37:5911:24
2Alexander MelinKlubblös42:11+4:1212:40
3Åsa SpikLeksands OK46:16+8:1713:53
4Maria KarlssonIF Thor46:47+8:4814:02
5Erika KlintskogKlubblös47:34+9:3514:17
6Jerker Nyberg von BelowKlubblös48:45+10:4614:38
7Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK50:13+12:1415:04
8Stefan PalmOK Roslagen50:35+12:3615:11
9Maria HjorthDomnarvets GOIF52:41+14:4215:49
10Gunlis LarssonOK Enen53:13+15:1415:58
11Anna GerhardssonAttunda OK54:02+16:0316:13
12Linda NilssonLånghundra IF55:03+17:0416:31
13Elin TögenmarkOK Linné55:31+17:3216:40
14Jan-Erik LarssonUpsala IF58:45+20:4617:38
15Lars RahmHärnösands OK1:00:37+22:3818:12
16Erika KarleniusKlubblös1:00:46+22:4718:14
17Lars ÅbomGävle OK1:02:53+24:5418:53
18Anders FalkIF Thor1:03:44+25:4519:08
19Gudrun ElvhageIF Thor1:07:20+29:2120:13
20Jonas NygrenIF Thor1:07:31+29:3220:16
21Sylvia ÅgrenOK Linné1:12:16+34:1721:42
22Malin LinghOK Rodhen1:20:48+42:4924:15
23Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:21:38+43:3924:30
24Helena StrömSundbybergs IK1:31:53+53:5427:35
25Anita ArneforsOK Södertörn1:35:06+57:0728:33
26Sofia StiblertTockarps IK1:41:52+1:03:5330:35
27David LiljequistSöderhamns OK1:48:57+1:10:5832:43
28Isak SvedenmanKlubblös1:50:12+1:12:1333:05
Irma FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej godkänd

Öppen motion 6

5 070 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MelinBromma-Vällingby SOK44:098:42
2Tony BjörlingDomnarvets GOIF50:29+6:209:57
3Petter RanefallIF Thor51:51+7:4210:13
4Fredrik NilssonLånghundra IF52:45+8:3610:24
5Anders ForsgrenTäby OK53:33+9:2410:33
6Birgitta OlssonTäby OK54:27+10:1810:44
7Lena NilssonAttunda OK54:35+10:2610:45
8Hana TichovskaSK Praga55:10+11:0110:52
9Emma MartinelleSöders SOL55:54+11:4511:01
10Jimmy SunblomOK Linné1:00:43+16:3411:58
11Andreas EnforsTockarps IK1:01:20+17:1112:05
12Fredrik OlssonTierps SOK1:03:30+19:2112:31
13Tommy StenviOK Linné1:04:05+19:5612:38
14Ylva LorentssonOK Kåre1:06:53+22:4413:11
15Per AndénHässleholms OK1:08:23+24:1413:29
16Jan RisingerLånghundra IF1:09:38+25:2913:44
17Per JemthIF Thor1:10:22+26:1313:52
18Hanrik AnderssonJärfälla OK1:17:43+33:3415:19
19Håkan JanssonLånghundra IF1:22:19+38:1016:14
20Svante GustafsonLänna IF1:25:05+40:5616:46
21Stefan FerdmanTullinge SK1:25:19+41:1016:49
22Erik JanssonOK Linné1:29:44+45:3517:41
23Joachim LandströmOK Linné1:35:56+51:4718:55
24Mathias JonssonUpsala IF1:46:51+1:02:4221:04
25Nicolas LavigneGävle OK1:49:48+1:05:3921:39
26Daniel PalmOK Linné1:53:22+1:09:1322:21
Mikael LiljeGävle OKej godkänd
Mikael RingiOK Kåreej godkänd
Erik JonssonLånghundra IFej godkänd
David EngstedtOK Ravinenej godkänd
Carl WennertorpOK Linnéej godkänd
Johanna WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Magnus BrodénLeksands OKej godkänd

Öppen motion 7

3 490 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JonssonDomnarvets GOIF29:298:26
2Thomas UlanderKlubblös30:37+1:088:46
3Ulf ErikssonStora Tuna OK31:53+2:249:08
4Petter LindbergOK Linné33:06+3:379:29
5Mårten AnterudVäsby OK33:47+4:189:40
6Karin LundbergTullinge SK34:21+4:529:50
7Robert JohanssonTäby OK34:29+5:009:52
8Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK36:13+6:4410:22
9Anders HallménAttunda OK36:26+6:5710:26
10Anders KärrströmTullinge SK38:23+8:5410:59
11Mats JönssonKorsnäs IF OK39:20+9:5111:16
12Lotta JungåkerKorsnäs IF OK40:12+10:4311:31
13Elin LöfåsOK Linné40:13+10:4411:31
14Gunlög WegelandOK Nolaskogsarna40:22+10:5311:33
15Karin HofstedtTäby OK40:36+11:0711:37
16Ingegerd CarlssonSundbybergs IK41:15+11:4611:49
17Mats SandewallUmeå OK41:22+11:5311:51
18Per GrywenzOK Linné41:31+12:0211:53
19Emil JanssonOK Rodhen41:36+12:0711:55
20Camilla NygrenIF Thor42:37+13:0812:12
21Tina Näsman LandhSundbybergs IK42:49+13:2012:16
22Christina HjertsonOK Linné42:52+13:2312:16
23Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK43:18+13:4912:24
24Per SäfstenOK Linné43:27+13:5812:26
25Petri SantaliusVäsby OK45:54+16:2513:09
26Anna ForsgrenTäby OK46:03+16:3413:11
27Liselott KihlSundbybergs IK46:11+16:4213:13
28Bosse WiggeDomnarvets GOIF47:17+17:4813:32
29Anders  BengtssonKlubblös49:20+19:5114:08
30Kenneth LarssonOK Enen49:21+19:5214:08
31Johan KarlssonIF Thor49:58+20:2914:19
32Lennart StrandbergSkogslöparna50:16+20:4714:24
33Johan BalckTäby OK51:25+21:5614:43
34Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK51:28+21:5914:44
35Per SundbergGävle OK51:45+22:1614:49
36Stellan FehrnströmEnebybergs IF52:45+23:1615:06
37Anette NyströmOK Nolaskogsarna53:02+23:3315:11
38Elina GrahnJärla Orientering53:06+23:3715:12
39Jan LindhSundbybergs IK53:36+24:0715:21
40Tommy HöglundLånghundra IF54:27+24:5815:36
41Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK54:48+25:1915:42
42Christian ElvhageIF Thor54:52+25:2315:43
43Anna  BogrenSundbybergs IK54:53+25:2415:43
44Håkan WahlnäsOK Linné55:22+25:5315:51
45Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK56:30+27:0116:11
46Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL56:38+27:0916:13
47Vera BogrenSundbybergs IK58:26+28:5716:44
47Emil AnderssonÄrla IF58:26+28:5716:44
49Åsa KruysIF Thor58:38+29:0916:48
50Anna-Karin EklundSöderhamns OK59:38+30:0917:05
51Johnny FranssonÄrla IF1:02:21+32:5217:51
52Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK1:04:13+34:4418:24
53Kjell JanssonLånghundra IF1:04:30+35:0118:28
53Anna WesterberghRasbo IK1:04:30+35:0118:28
55Björn-Ove BergqvistVallentuna-Össeby OL1:05:35+36:0618:47
56Agneta HolmgrenBergnäsets AIK1:06:02+36:3318:55
57Anna-Lena LundellGävle OK1:06:55+37:2619:10
58Kristina TinglöfDegerfors OK1:06:58+37:2919:11
59Mattias  ThorsellKlubblös1:07:36+38:0719:22
60Kenneth AlnessLånghundra IF1:07:42+38:1319:23
61Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK1:12:06+42:3720:39
62Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:14:05+44:3621:13
63Margareta HallménAttunda OK1:14:27+44:5821:19
64Lisa AnderssonRyda SK1:15:47+46:1821:42
65Monika PerssonOK Södertörn1:17:14+47:4522:07
66Oskar StenviOK Linné1:18:25+48:5622:28
67Tove HammarbergJärfälla OK1:23:13+53:4423:50
68Marie HalvorsenOK Södertörn1:30:12+1:00:4325:50
69Daniel HelanderTullinge SK1:37:56+1:08:2728:03
70Jeanette JonssonOK Österåker1:43:18+1:13:4929:35
Florence BergDomnarvets GOIFej godkänd

Öppen motion 9

8 910 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SundbergStora Tuna OK1:07:567:37
2Henrik BoströmOK Linné1:11:13+3:177:59
3Gustav NäsmanKlubblös1:16:59+9:038:38
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:17:33+9:378:42
5Claes AnderssonKlubblös1:19:24+11:288:54
6Hampus MöllerStora Tuna OK1:24:04+16:089:26
7Fredrik HedinIFK Enskede1:25:30+17:349:35
8Mikael LindmarkSkellefteå OK1:26:01+18:059:39
9Martin TichovskySK Praga1:26:12+18:169:40
10Håkan NilssonDomnarvets GOIF1:36:11+28:1510:47
11Göran JonssonSundbybergs IK1:36:27+28:3110:49
12Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:41:52+33:5611:25
13Per ErikssonVästerbergslagens OL1:44:46+36:5011:45
14Ulf AngelsiööOK Linné1:48:50+40:5412:12
15Niklas LöwegrenStora Tuna OK1:49:03+41:0712:14
16Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:56:05+48:0913:01
17Tomas JohnssonSundsvalls OK1:57:41+49:4513:12
18Glenn KällströmKlubblös1:58:28+50:3213:17
19Håkan PerssonSkogslöparna2:00:30+52:3413:31
20Anders RyrmanCentrum OK2:34:15+1:26:1917:18
21Mikael WallnäsSundbybergs IK2:43:38+1:35:4218:21
Anders BrunellIF Thorej godkänd
Mattias JohanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Magnus StrömqvistAttunda OKej godkänd
Hans VedinSöders-Tyresöej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser