Swedish Orienteering Federation

Official results for Roslagsveteranerna

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Roslagsveteranerna
Organiser: OK Rodhen
Date: Tuesday 23 May 2017

Classes: Show all | K | M | L

Kort

2 900 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dagny GustavssonSigtuna OK35:1812:10
2Kurt BoströmOK Linné39:38+4:2013:40
3Uno KarlssonOK Österåker40:06+4:4813:49
4Roine MattssonHäverödals SK41:32+6:1414:19
5Sören WingeUpsala IF41:37+6:1914:21
6Sigurd WallénTäby OK44:27+9:0915:19
7Kjell JanssonVallentuna-Össeby OL46:08+10:5015:54
8Bo WestlingHäverödals SK46:19+11:0115:58
9Olov JanssonHäverödals SK48:04+12:4616:34
10Boris AnderssonRånäs OK49:15+13:5716:58
11Torbjörn KlangLänna IF49:23+14:0517:01
12Ragnar AnderssonHäverödals SK49:55+14:3717:12
13Tage AbrahamssonRånäs OK50:37+15:1917:27
14Lars-Erik LindellVäsby OK51:16+15:5817:40
15Lena JohnssonRånäs OK51:28+16:1017:44
16Lennart JanssonHäverödals SK51:40+16:2217:48
17Lars-Olov AnderssonSigtuna OK53:32+18:1418:27
18Margaretha WallénTäby OK53:34+18:1618:28
19Sven ErikssonOK Roslagen53:44+18:2618:31
20Rune ThurénVallentuna-Össeby OL54:36+19:1818:49
21Margaretha NyströmLänna IF1:00:20+25:0220:48
22Else-Britt AnderssonRånäs OK1:00:34+25:1620:53
23Conny OlssonHäverödals SK1:04:52+29:3422:22
Leif JanssonUpsala IFmispunched
Bertil KarlssonOK Linnémispunched
Curt LindgrenOK Roslagenmispunched
Hans SahlbergLånghundra IFmispunched

Mellan

3 800 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Thord RådbergOK Roslagen42:4111:13
2Tommy HöglundLånghundra IF43:24+0:4311:25
3Bengt FribergJärfälla OK45:40+2:5912:01
4Ulf ÅströmOK Roslagen46:14+3:3312:10
5Gunlis LarssonOK Enen47:14+4:3312:25
6Gunnar KvarnerudLänna IF49:09+6:2812:56
7Rolf AndrerssonRimbo SOK49:20+6:3912:58
8Martin EngqvistUpsala IF50:08+7:2713:11
9Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF50:20+7:3913:14
10Ewa NordlundLänna IF50:52+8:1113:23
11Anders EdlingOK Linné54:16+11:3514:16
12Bengt-Olof Samuelsson- -54:32+11:5114:21
13Kenneth LarssonOK Enen54:43+12:0214:23
14Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL55:46+13:0514:40
15Sven-Erik WidinOK Österåker55:57+13:1614:43
16Birgitta KlangLånghundra IF56:23+13:4214:50
17Leif NordinTurebergs IF57:59+15:1815:15
18Stig LarssonLänna IF58:15+15:3415:19
19Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL59:23+16:4215:37
20Sivert SöderbärgOK Roslagen1:02:28+19:4716:26
21Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:03:17+20:3616:39
22Leif BergSigtuna OK1:05:57+23:1617:21
23Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:09:39+26:5818:19
24Ulf SkogtjärnOK Linné1:14:56+32:1519:43
Leif NordlundLänna IFmispunched
Lars-Erik KarlssonRasbo IKmispunched
Sören ErikssonLänna IFdid not finish

Lång

4 500 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tommy HolmérVäsby OK33:087:21
2Leif ÅkerblomOK Österåker39:46+6:388:50
3Göran FredbergOK Rodhen46:09+13:0110:15
4Eddie BjärrenholtRånäs OK46:35+13:2710:21
5Leif WallenbroVäsby OK54:49+21:4112:10
6Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:02:02+28:5413:47
7Leif LundquistEnebybergs IF1:05:19+32:1114:30
8Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:06:06+32:5814:41
Per-Johan VikforsOK Österåkermispunched
Kurt AnderssonEnebybergs IFmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Mila