Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets söder 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets söder 4
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: tisdag 23 maj 2017

D16

4 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina PerssonHaninge SOK39:139:31
2Ella KarlssonSnättringe SK52:01+12:4812:37

H16

4 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö34:206:55
2Jakob Gadefors NauHaninge SOK38:12+3:527:42
3Johan CallebergSnättringe SK39:10+4:507:53
4Elias RöstinSöders-Tyresö41:38+7:188:23
5Erik Lidström LauriSnättringe SK45:57+11:379:15
6Alvar MelinHaninge SOK50:11+15:5110:07
7Erik NorlinIFK Enskede53:08+18:4810:42
8Albin HainkeSnättringe SK54:42+20:2211:01
9Elias SkottIFK Enskede1:00:58+26:3812:17
10Jacob WolgastSnättringe SK1:07:01+32:4113:30
11Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:11:45+37:2514:27
12Pontus AxellIFK Enskede1:12:15+37:5514:33
13Andreas BorängSnättringe SK1:12:24+38:0414:35
14Ludde BlomIFK Enskede1:14:45+40:2515:04
15Hugo NelssonIFK Enskede1:22:53+48:3316:42
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Teodor NorbergIFK Enskedeej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start

D16 Kort

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vanja PennebrinkSnättringe SK1:00:0516:03

H16 Kort

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BernSnättringe SK39:4611:17

D14

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö35:5010:10
2Alicia BjörnbergSöders-Tyresö36:07+0:1710:15
3Cecilia HectorSnättringe SK38:55+3:0511:03
4Emma SvidénSöders-Tyresö40:10+4:2011:24
5Emma NorinSöders-Tyresö43:44+7:5412:25
6Martina MäkeläHaninge SOK48:28+12:3813:46
7Elin WolgastSnättringe SK49:17+13:2714:00

H14

3 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip StorellHaninge SOK34:169:09
2Viktor DavidssonSöders-Tyresö34:54+0:389:19
3Elis Forsberg RundströmIFK Enskede36:47+2:319:50
4Olle ThimbergSöders-Tyresö43:32+9:1611:38
5Björn KökeritzSnättringe SK48:41+14:2513:01
6Samuel GamstedtSöders-Tyresö52:50+18:3414:07
7Mattias HedinSöders-Tyresö54:48+20:3214:39
8Albert NordSnättringe SK55:16+21:0014:46
9Harald Barck-holstSnättringe SK58:48+24:3215:43 Ladda ner rutt i gpx-format
Antoni KowalikSnättringe SKej godkänd
Tim BergbomSöders-Tyresöej godkänd
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej start
Jakob TedhamreSnättringe SKej start

D14 Kort

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PelanderSnättringe SK27:008:58
2Clara HöglindIFK Enskede27:34+0:349:09
3Clara ÖhmanIFK Enskede29:06+2:069:40
4Ida SvahnSöders-Tyresö30:28+3:2810:07
5Maya HagbokSnättringe SK32:02+5:0210:38
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start

H14 Kort

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BoströmSnättringe SK27:369:27

D12

2 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK20:427:05
2Linn De BoussardIFK Enskede22:59+2:177:52
3Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö24:45+4:038:28
4Elin AbelSnättringe SK25:08+4:268:36
5Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK26:46+6:049:10
6Emma HallendalIFK Enskede27:03+6:219:15
7Lovisa LindqvistIFK Enskede27:22+6:409:22
8Hanna CarlqvistSnättringe SK30:50+10:0810:33
8Moa GlanshedHaninge SOK30:50+10:0810:33
10Felicia StrindérIFK Enskede32:36+11:5411:09
Saskia ClarhällSöders-Tyresöej godkänd

H12

3 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav StorellHaninge SOK21:147:03
2Frans EkbergSnättringe SK22:29+1:157:28
3Hannes LindqvistIFK Enskede23:39+2:257:51
4Elmin HovmöllerSöders-Tyresö24:16+3:028:03
5Linus NileviHaninge SOK25:12+3:588:22
6Felix DavidssonSöders-Tyresö25:38+4:248:30
7Felix BergbomSöders-Tyresö28:04+6:509:19
8Malte ThelanderHaninge SOK31:00+9:4610:17
9Anton DyreliusSnättringe SK35:57+14:4311:56
10Peter LindvallHaninge SOK36:10+14:5612:00
11Henning BlomkvistSnättringe SK38:05+16:5112:39
12Hampus GlanshedHaninge SOK38:19+17:0512:43
13Magnus Barck-holstSnättringe SK46:44+25:3015:31 Ladda ner rutt i gpx-format
Erik NorinSöders-Tyresöej start

D12 Kort

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KlingbergSnättringe SK31:2311:40
2Marika MäkeläHaninge SOK41:00+9:3715:14
3Alice BrinkSnättringe SK42:01+10:3815:37
Matilda BolanderSnättringe SKej godkänd
Elin LindhagenIFK Enskedeej start
Hanna LundinIFK Enskedeej start

H12 Kort

2 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HedströmSöders-Tyresö27:4810:20
2Jakob VretenbrantHaninge SOK33:20+5:3212:23
3Stanislaw KowalikSnättringe SK33:35+5:4712:29
4Hugo ZieglerSnättringe SK33:38+5:5012:30
5Morgan MäkeläHaninge SOK43:39+15:5116:13
Elion ReimeringerHaninge SOKej godkänd
Tage NihlmanSöders-Tyresöej start

D10

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin TheanderHaninge SOK31:1412:14
2Ellen FlordalSnättringe SK31:31+0:1712:21

H10

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:377:18
2Hugo PelanderSnättringe SK24:37+6:009:39
3Emil HammarbergSnättringe SK40:32+21:5515:53
Gabriel CarlqvistSnättringe SKej godkänd

Inskolning

1 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Matilda FlordalSnättringe SKfullföljt
Amanda FrykströmSöders-Tyresöfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Elias IsakssonSnättringe SKfullföljt
Robin NileviHaninge SOKfullföljt
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Irma SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Hedda SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Titti SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Line VejedalSnättringe SKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Alexandra BengtssonSnättringe SKej start

U1

1 780 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva Wiktor JareforsSnättringe SK17:249:46
2Ludvig NirvinHaninge SOK17:40+0:169:55
3Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SK17:48+0:2410:00
4Alfred WahrenSöders-Tyresö18:08+0:4410:11
5Simon CarlqvistSnättringe SK19:48+2:2411:07
6Frank BlomIFK Enskede19:55+2:3111:11
7Holger Wiktor JareforsSnättringe SK19:56+2:3211:11
8Eskil BlomIFK Enskede20:18+2:5411:24
9Anton TryggHaninge SOK20:23+2:5911:27
10Elin StorellHaninge SOK21:27+4:0312:03
11Alvin ForslinSnättringe SK22:00+4:3612:21
12Martin LindvallHaninge SOK22:19+4:5512:32
13Livia HartleyHaninge SOK23:27+6:0313:10
14Simon AhlströmIFK Enskede23:28+6:0413:11
15Jon Forsberg RundströmIFK Enskede23:35+6:1113:14
16Felix AhlströmIFK Enskede23:39+6:1513:17
17Nadia FlorczykHaninge SOK23:56+6:3213:26
18William LawrenceIFK Enskede24:08+6:4413:33
19Tilde DahlHaninge SOK24:27+7:0313:44
20Folke Barck-holstSnättringe SK24:46+7:2213:54
21Tristan KursethHaninge SOK24:53+7:2913:58
22Hugo BrinkSnättringe SK25:00+7:3614:02
23Melvin JohanssonHaninge SOK25:43+8:1914:26
24Mira VejedalSnättringe SK26:43+9:1915:00
25Nora AhlströmIFK Enskede26:51+9:2715:05
26Benjamin LjunggrenSnättringe SK27:01+9:3715:10
27Emmy TheanderHaninge SOK27:04+9:4015:12
28Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede29:23+11:5916:30
29Klara TryggHaninge SOK29:34+12:1016:36
30Liam De BoussardIFK Enskede31:40+14:1617:47
31Vilma DyreliusSnättringe SK32:55+15:3118:29
32Leo KastenholmHaninge SOK34:00+16:3619:06
33August BlomkvistSnättringe SK37:38+20:1421:08
Samuel SvennersjöSnättringe SKej godkänd
Livia BorgHaninge SOKej start
Ivar FahlénSnättringe SKej start
Tea HägglundHaninge SOKej start
Alexander SpärlinSnättringe SKej start

U2

2 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas De BoussardIFK Enskede22:148:43
2Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK22:27+0:138:48
3Emil NorlinIFK Enskede24:34+2:209:38
4Ludvig RosendahlSnättringe SK33:09+10:5513:00
5Felix GriffithsHaninge SOK33:49+11:3513:15
6Edvin JohanssonHaninge SOK34:06+11:5213:22
7Ella RanhagenSnättringe SK34:52+12:3813:40
8Elina ZibellSnättringe SK34:56+12:4213:41
9Einar Lundin OrrghenIFK Enskede36:19+14:0514:14
10Hugo AbelSnättringe SK36:28+14:1414:18
11Elin AlmgrenSöders-Tyresö39:23+17:0915:26
12Anja HartleyHaninge SOK39:30+17:1615:29
13Lilly ChristieSnättringe SK39:46+17:3215:35
14Egil HänströmSnättringe SK41:16+19:0216:10
14Love Hahn RabnorSnättringe SK41:16+19:0216:10
16Marius HovmöllerSöders-Tyresö41:40+19:2616:20
17Sebastian Van den Tempel SölvinSnättringe SK42:20+20:0616:36
18Jack GriffithsHaninge SOK43:06+20:5216:54
19Bastian Karlsson StrömöIFK Enskede45:18+23:0417:45
Kerstin ChristieSnättringe SKej godkänd
Natalia BorgHaninge SOKej start
Victoria BengtssonSnättringe SKej start
Elsa JarlSnättringe SKej start
Lukas KingstedtSnättringe SKej start
Melvin KursethHaninge SOKej start
Leo LindskogHaninge SOKej start
Lova ReimeringerHaninge SOKej start

U3

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta HolmSnättringe SK26:068:56
2Amelia SwidwaHaninge SOK30:26+4:2010:25
3Einar HolmSnättringe SK45:30+19:2415:34
Luukas De La Torre LehtiniemiHaninge SOKej start
Wilhelm EngstrandSnättringe SKej start

U4

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AlanderSnättringe SK37:4110:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser