Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap, långdistans
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: tisdag 6 juni 2017

H19-39

7 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF42:315:23
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF42:46+0:155:25
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF45:34+3:035:46
4Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF45:59+3:285:49
5Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF49:52+7:216:19
6Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF1:07:23+24:528:32
7Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF1:26:17+43:4610:56

D19-39

6 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF56:568:26
2Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:18:45+21:4911:40
3Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:19:49+22:5311:49
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFutgått

H18

6 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF56:488:24
2Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF58:34+1:468:40

D16

4 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF42:388:58
2Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:04:48+22:1013:38
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFej start

H16

4 750 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

3 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF27:278:23
2Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF34:42+7:1510:36
3Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF39:45+12:1812:09

D12

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF30:1610:50
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF31:03+0:4711:07
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:16+7:0013:21
4Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF59:48+29:3221:26

H12

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF25:129:01
2Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF31:45+6:3311:22

H10

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF31:1114:55

D40

5 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF38:577:44
2Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF44:04+5:078:45
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF47:33+8:369:27
4Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF52:49+13:5210:30

H40

6 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF44:216:34
2Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF44:50+0:296:38
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF46:44+2:236:55
4Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF47:57+3:367:06
5Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:06:44+22:239:53
6Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:08:38+24:1710:10

D50

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF36:248:55
2Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF42:58+6:3410:31
3Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:39:47+1:03:2324:27

H50

5 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF34:576:56
2Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF41:46+6:498:18
3Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF41:51+6:548:19
4Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF56:52+21:5511:18

D60

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF27:348:45
2Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF34:30+6:5610:57

H60

4 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF31:487:47
2Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF41:25+9:3710:09
3Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF44:24+12:3610:52
4Hans JohanssonSödertälje-Nykvarn OF45:47+13:5911:13
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFej start

D70

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF47:5915:13
2Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF52:47+4:4816:45
3Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:00:03+12:0419:03

H70

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF25:408:08
2Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF33:03+7:2310:29
3Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF37:34+11:5411:55
4Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF39:51+14:1112:39
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H80

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF38:3912:16
2Gunvald AhlsénSödertälje-Nykvarn OF51:18+12:3916:17

Öppen motion 1

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF26:3012:40
2Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF28:00+1:3013:23
3Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF28:25+1:5513:35
4Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF30:10+3:4014:26
5Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF39:09+12:3918:43

Öppen motion 3

3 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF35:0910:44
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF36:35+1:2611:11
3Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF43:41+8:3213:21
4Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF46:22+11:1314:10
5Tomas HammarströmSödertälje-Nykvarn OF47:41+12:3214:34
6Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF49:34+14:2515:09

Öppen motion 4

4 750 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen motion 5

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF34:0310:48
2Marlene NessSödertälje-Nykvarn OF36:29+2:2611:34
3Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF46:53+12:5014:53

Öppen motion 6

4 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malena AndénSödertälje-Nykvarn OF37:569:17
2Daniel BergquistSödertälje-Nykvarn OF42:21+4:2510:22
3Simon AndénSödertälje-Nykvarn OF46:34+8:3811:24
4Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF51:22+13:2612:35
5Cesilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF1:07:13+29:1716:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser