*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för IKHP Sprint-Cup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IKHP Sprint-Cup 1
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 18 maj 2017

Öppen Dam Advanced

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:507:19
2Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK17:02+0:127:24
3Ida EskilssonArragör (IKHP)17:41+0:517:41
4Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna18:21+1:317:58
5Tova OlssonIK Hakarpspojkarna19:00+2:108:15
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna19:16+2:268:22
7Elsa LindeblomHestra IF19:43+2:538:34
8Emma LingArrangör (IKHP)19:54+3:048:39
9Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna21:12+4:229:13
10Stina ErikssonJönköpings OK22:24+5:349:44
11Tindra HjortFalköpings AIK OK22:52+6:029:56
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnautgått
Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen Herr Advanced

2 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK13:285:51
2Martin DjerfIK Hakarpspojkarna13:59+0:316:04
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna14:45+1:176:24
4Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna14:46+1:186:25
5Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna15:25+1:576:42
5Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna15:25+1:576:42
7Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna15:26+1:586:42
8Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:04+2:366:59
9Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna16:34+3:067:12
10Arvid ClaessonJönköpings OK16:48+3:207:18
11Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna17:18+3:507:31
12Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna18:25+4:578:00
13Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna19:20+5:528:24
14Kristian PalmIK Hakarpspojkarna19:30+6:028:28
15Anders LingIK Hakarpspojkarna20:05+6:378:43
16Albin HjelströmArrangör (IKHP)22:48+9:209:54
17Gunnar AnderssonIK Vista35:49+22:2115:34
18Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna39:38+26:1017:13
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Olle KarlssonArrangör (IKHP)ej godkänd
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnautgått
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start

Ungdom Dam Advanced

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna19:4310:57
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Tova RangertIK Hakarpspojkarnaej start

Ungdom Herr Advanced

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:107:52
2Kalle ÖhlundArrangör (IKHP)14:17+0:077:56
3Mattias ÖlhundArragör (IKHP)16:02+1:528:54
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna17:12+3:029:33
5Erik LingArrangör (IKHP)17:42+3:329:50
6Benjamin ClaessonJönköpings OK18:50+4:4010:27
7Gabriel ClaessonJönköpings OK19:50+5:4011:01
8Filip JanekeArrangör (IKHP)31:40+17:3017:35
9Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna32:06+17:5617:50
Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Ungdom Basic

1 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LingIK Hakarpspojkarna10:067:46
2Max WebersIK Hakarpspojkarna16:12+6:0612:27
3Evelina GoméIK Hakarpspojkarna16:43+6:3712:51
4Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna19:06+9:0014:41
5Alfred ClaessonJönköpings OK31:09+21:0323:57
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser