Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 2017 (E3)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 2017 (E3)
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 18 maj 2017

Långa

3 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias EdströmKovlands IF18:556:06
2Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF19:09+0:146:10
3Martin HässlerSundsvalls OK20:10+1:156:30
4Richard LindströmNjurunda OK20:39+1:446:39
5Martin SöderbergSelånger SOK22:34+3:397:16
6Hans-Erik JanssonVK Uvarna22:43+3:487:19
7Marie DahlinKovlands IF24:28+5:337:53
8Markus NordmarkNässjö OK24:46+5:517:59
9Linda NylanderSelånger SOK25:27+6:328:12
10Jonas KarlssonKovlands IF25:45+6:508:18
11Gunnar JonssonSelånger SOK26:52+7:578:40
12Mikael AugustssonSelånger SOK27:17+8:228:48 Ladda ner rutt i gpx-format
13Sofia LindénSelånger SOK28:32+9:379:12
14Fredrik PonténSelånger SOK28:39+9:449:14
15Alva DahlinKovlands IF28:53+9:589:19
16Tomas VirtanenSelånger SOK28:57+10:029:20
17Jonas WibergVK Uvarna29:22+10:279:28
18Anders MeitonSundsvalls OK29:44+10:499:35

Mellan

2 230 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ErikssonVK Uvarna17:447:57
2Viggo ÖstlundKovlands IF19:40+1:568:49
3Jan OlofssonVK Uvarna21:13+3:299:30
4Sven Erik SundinSelånger SOK21:35+3:519:40
5Alexander NorbergHärnösands OK21:49+4:059:46
6Anders SvenssonSelånger SOK22:38+4:5410:08
7Robert JohanssonSelånger SOK22:49+5:0510:13
8Viktoria KarlssonKovlands IF23:04+5:2010:20
9Ann BjörklundNjurunda OK25:56+8:1211:37
10Mårten LampinenSelånger SOK26:02+8:1811:40
11Kicki KällströmSundsvalls OK27:03+9:1912:07
12Sanna BerglundHärnösands OK27:32+9:4812:20
13Jerker YtterbomKovlands IF27:50+10:0612:28
14Åsa PonténSelånger SOK28:04+10:2012:35
15Linus YtterbomKovlands IF28:40+10:5612:51
16Pernilla HannusVK Uvarna28:44+11:0012:53
17Ann-Christine LampinenSelånger SOK30:13+12:2913:33
18Ulf NilssonKovlands IF31:24+13:4014:04
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd
Johan LindénSelånger SOKej godkänd
Elsa LampinenSelånger SOKej start
Kajsa LindqvistSelånger SOKej start
Lina PonténSelånger SOKej start

Korta

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred DahlinKovlands IF20:1010:33
2Olivia KarlssonKovlands IF21:08+0:5811:03
3Linda GårdingNjurunda OK25:07+4:5713:09
4Alice LindqvistSelånger SOK25:25+5:1513:18
5Karin WiklundKovlands IF25:51+5:4113:32

Lätta

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara EdströmSundsvalls OK16:03
2Carl ErngrundSelånger SOK17:15+1:12
3Hugo Hässler- -19:25+3:22
4Alva NorgrenSelånger SOK23:36+7:33
5Elin KarlssonKovlands IF27:27+11:24
Fred MöllerSelånger SOKej godkänd

Nybörjare

1 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak NorgrenSelånger SOK17:0314:12
2Stina KarlssonKovlands IF1:56:30+1:39:271:37:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser