Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: torsdag 10 augusti 2017

D16

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin CarlssonIK Trenne Ullared39:2312:18
2Elsa EricssonFK Friskus-Varberg44:39+5:1613:57
3Evelina OlssonOK Nackhe47:04+7:4114:42
4Alvina AxelssonOK Nackhe53:01+13:3816:34

H16

4 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah BechtelFK Friskus-Varberg38:048:51
2Axel ErikssonOK Löftan41:53+3:499:44
3Erik HultanderIF Rigor47:11+9:0710:58

H16 Kort

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AnderssonFjärås AIK1:32:1028:48
2Alexander WestlingFK Friskus-Varberg1:33:28+1:1829:12

D14

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja GraadIF Rigor34:3210:47
2Maja KarmstigFK Friskus-Varberg41:52+7:2013:05
3Emma EliassonFK Friskus-Varberg43:03+8:3113:27
4Emelie RengmyrIF Rigor47:04+12:3214:42
5Annie ErikssonOK Löftan47:07+12:3514:43
6Ida BruhnIF Rigor54:56+20:2417:10
7Elsa BobergIF Rigor59:33+25:0118:36
Thilda SeldénIF Rigorej godkänd

H14

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred ErdeliusIF Rigor27:218:49
2Simon CorneliussonOK Löftan29:03+1:429:22
3Jakob MobergOK Löftan32:15+4:5410:24
4Elias PerssonFjärås AIK32:55+5:3410:37
5Axel BechtelFK Friskus-Varberg33:42+6:2110:52
6Alex JohanssonFK Friskus-Varberg34:23+7:0211:05
7Ivar LampaIF Rigor38:25+11:0412:23
8Martin HanssonIF Rigor48:49+21:2815:44
9Gustav AnderssonOK Löftan50:35+23:1416:19
10Edvin SahlinOK Löftan54:49+27:2817:40
11Hugo ÅkerbergOK Löftan1:09:32+42:1122:25
Andreas HandinOK Löftanej godkänd
Fabian OdénFjärås AIKej godkänd

H14 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TolestamIF Rigor46:0919:13

D12

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida AnderssonOK Löftan28:1011:44
2Tilde BlomOK Nackhe28:46+0:3611:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Frida OdénFjärås AIK34:59+6:4914:34
4Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg38:25+10:1516:00
5Anna LundqvistFK Friskus-Varberg41:23+13:1317:14
Signe JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Alva SahlinOK Löftanej godkänd

H12

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SeldénIF Rigor19:218:03
2Albin PaulssonOK Löftan22:31+3:109:22
3Filip HanssonOK Löftan23:55+4:349:57
4Olle FlorénIF Rigor25:44+6:2310:43
5Samuel DahlbergIK Trenne Ullared30:56+11:3512:53
6Simon HanssonIF Rigor34:15+14:5414:16
7Olle RunevadOK Nackhe49:07+29:4620:27
8Melwin ArvidssonIF Rigor50:27+31:0621:01
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd

H12 Kort

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker JohanssonOK Löftan26:1213:47
2Zebastian ArdforsOK Löftan27:55+1:4314:41
3Oscar MobergOK Löftan30:11+3:5915:53

D10

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova JohanssonFK Friskus-Varberg20:0210:32
2Elin AnderssonOK Löftan22:23+2:2111:46
3Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg22:58+2:5612:05
4Agnes PaulssonOK Löftan26:54+6:5214:09
5Ella AnderssonOK Löftan28:09+8:0714:48
6Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg29:35+9:3315:34
7Molly GraadIF Rigor32:19+12:1717:00

H10

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg19:3910:20
2Andy GranforsIF Rigor19:48+0:0910:25
3Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg25:57+6:1813:39
4Hugo CorneliussonOK Löftan35:14+15:3518:32
5Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg35:29+15:5018:40
6Alvar AlexanderssonIF Rigor39:18+19:3920:41
7Pelle RunevadOK Nackhe1:08:41+49:0236:08

Inskolning

1 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilma AgrellFK Friskus-Varbergfullföljt
Elsa AnderssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Oskar AnderssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Mira ArvidssonIF Rigorfullföljt
Alva BjöremarkFjärås AIKfullföljt
Matilda HellerströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Elis MarmanderFK Friskus-Varbergfullföljt
Klara RosenqvistOK Löftanfullföljt
Ruben RosenqvistOK Löftanfullföljt

U1

1 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Almer HanningOK Löftan17:1510:46
2Lukas MobergOK Löftan18:32+1:1711:35
3Zmilla ArdforsOK Löftan20:06+2:5112:33
4Ztella ArdforsOK Löftan20:13+2:5812:38
5Edward ArnellOK Löftan21:51+4:3613:39
6Ralf GustavssonOK Löftan22:11+4:5613:51
7Gustav FrankOK Löftan22:45+5:3014:13
8Stina AnderssonOK Löftan23:11+5:5614:29
9Elisa LindbergOK Löftan25:45+8:3016:05
10Ludvig OverlandIF Rigor27:03+9:4816:54
11Jakob AnderssonOK Löftan27:14+9:5917:01
12Majken RosenqvistOK Löftan28:03+10:4817:31
13Maja EliassonFK Friskus-Varberg28:21+11:0617:43
14Erik AxelssonIF Rigor31:04+13:4919:25
15Albin WennerbergOK Löftan31:52+14:3719:55
16Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg32:42+15:2720:26
Matilda EdströmIF Rigorej start
Lukas SöderbergIF Rigorej start
Olof SundinFK Friskus-Varbergej start

U2

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg23:1512:14
2Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg32:16+9:0116:58
3Wilhelm BjöremarkFjärås AIK32:32+9:1717:07
4Simon TolestamIF Rigor35:12+11:5718:31
5Egon EdmanIF Rigor54:05+30:5028:27
6Viggo LindgrenIF Rigor54:06+30:5128:28
7Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:05:40+42:2534:33
Hugo TolestamIF Rigorej godkänd
Gustav SundinFK Friskus-Varbergej start

Öppen motion 3

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg34:4915:08
2Åsa HanssonIF Rigor37:06+2:1716:07
3Magnus AxelssonOK Nackhe39:56+5:0717:21
4Katarina LampaIF Rigor44:58+10:0919:33
5Lars HultanderIF Rigor50:47+15:5822:04
6Vide HäggströmIF Rigor51:50+17:0122:32
7Ylva HäggströmIF Rigor51:56+17:0722:34
8Sven TolestamIF Rigor59:46+24:5725:59
Karin BerggrenIF Rigorej start
Kristina HellbergIF Rigorej start

Öppen motion 5

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg39:5613:18
2Frans JohanssonFK Friskus-Varberg42:33+2:3714:11
3Malin BruhnIF Rigor43:30+3:3414:30
4Annika BechtelFK Friskus-Varberg44:24+4:2814:48
5Ulrika OdénFjärås AIK47:27+7:3115:49
6Steffen HäggströmIF Rigor55:25+15:2918:28
7Lina ErdeliusIF Rigor58:33+18:3719:31
8Therese BlomOK Nackhe58:39+18:4319:33
9Fredrik HanssonIF Rigor1:00:56+21:0020:18
10Per-Johan PerssonFjärås AIK1:02:18+22:2220:46
11Pia AndrénIF Rigor1:13:17+33:2124:25
12Conny OverlandIF Rigor1:26:47+46:5128:55
Johan RunevadOK Nackheej godkänd
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Annette JohanssonIF Rigorej start

Öppen motion 8

4 400 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JosarpOK Tisaren30:587:02
2Jonas TofteredIF Rigor31:54+0:567:15
3Martin BobergIF Rigor33:09+2:117:32
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg33:55+2:577:42
5Magnus WallinIK Trenne Ullared35:31+4:338:04
6Tomas GunnarssonOK Nackhe38:32+7:348:45
7Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg38:36+7:388:46
8Emil ErdeliusIF Rigor39:09+8:118:53
9Gert WildheimFK Friskus-Varberg40:18+9:209:09
10Thomas JosarpFK Friskus-Varberg40:19+9:219:09
11Martin SvenssonIF Rigor41:22+10:249:24
12Elvira WildheimFK Friskus-Varberg41:27+10:299:25
13Josefin HanningOK Löftan41:42+10:449:28
14Mats AnderssonOK Löftan43:16+12:189:50
15Fredrik BrorsonOK Nackhe44:02+13:0410:00
16Catarina BengtssonOK Nackhe47:05+16:0710:42
17Robert SundströmFK Friskus-Varberg47:19+16:2110:45
18Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared47:22+16:2410:45
19Per-Martin JohanssonIF Rigor47:41+16:4310:50
20Hans AntonssonOK Löftan50:57+19:5911:34
21Alice HultinOK Löftan52:19+21:2111:53
22Adam OdénFjärås AIK52:46+21:4811:59
23Unni GranforsIF Rigor53:02+22:0412:03
24Johanna EdmanIF Rigor1:00:09+29:1113:40
25Pernilla AlexanderssonIF Rigor1:03:28+32:3014:25
26Jonatan LampaIF Rigor1:05:26+34:2814:52
27Bernt AnderssonIF Rigor1:08:28+37:3015:33
28Patrik MårtenssonOK Nackhe1:42:32+1:11:3423:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser