Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM, sprint
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: torsdag 18 maj 2017

LiU Dam

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna17:417:13
2Rebecka HeinrupTullinge SK18:22+0:417:29
3Amanda HolmgrenVittjärvs IK19:32+1:517:58
4Anna BirkestålKöping-Kolsva OK21:00+3:198:34
Ellinor TjernlundOK Tisarenej godkänd

LiU Herr

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF17:515:24
2Erik AnderssonOK Orion17:59+0:085:26
3Lars DragerydÄrla IF18:38+0:475:38
4Albin SjöhedGävle OK19:23+1:325:52
5Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping21:39+3:486:33
Rudolfs ZernisÄrla IFej godkänd
Anita WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd

D21

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården16:266:42
2Lisa BerggrenOK Kolmården19:51+3:258:06
3Tora WesterbergOK Kolmården21:17+4:518:41
4Märta BerggrenOK Kolmården22:20+5:549:06
5Emma BrännebyOK Kolmården23:11+6:459:27
6Anna HåkanssonOK Kolmården26:11+9:4510:41

H21

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården18:525:43
2Klas JohanssonOK Kolmården19:23+0:315:52
3Tom CampbellOK Kolmården20:30+1:386:12
4Mikael AnderssonOK Kolmården21:28+2:366:30
5Joel SjödinOK Kolmården28:17+9:258:34
Leo JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Gustaf WaltherKlubblösej godkänd

H16

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården12:526:00
2Simon JohanssonOK Kolmården13:05+0:136:06
3Assar JohanssonTjalve IF Norrköping14:32+1:406:47
4Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping17:11+4:198:01
5Erik JohnssonOK Kolmården17:43+4:518:16

D14

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården13:096:23
2Linnea LundOK Kolmården14:43+1:347:08
3Fanny ÖstlundOK Kolmården16:44+3:358:07

H14

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverre RöjgårdOK Kolmården14:106:52
2Carl HedegårdOK Kolmården16:15+2:057:53

D12

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården14:468:38
2Annie LundOK Kolmården16:13+1:279:29
3Alva KarlssonOK Kolmården19:22+4:3611:19

D40

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica BerggrenOK Kolmården14:517:12
2Jenny RöjgårdOK Kolmården16:12+1:217:51
3Ebba HedegårdOK Kolmården18:44+3:539:05
4Charlotta PersOK Kolmården20:15+5:249:49
5Annica KarlssonTjalve IF Norrköping30:17+15:2614:42

H40

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundOK Kolmården16:536:53
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF16:54+0:016:53
3Jonas JohnssonOK Kolmården17:18+0:257:03
4Henrik LjungemyrOK Kolmården19:22+2:297:54
5Johan MalmOK Kolmården20:20+3:278:17
6Krister HultbergOK Kolmården20:22+3:298:18
7Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping21:01+4:088:34
8Peter BerggrenOK Kolmården22:38+5:459:14
9Andreas CarlssonOK Kolmården24:41+7:4810:04
10Magnus HedegårdOK Kolmården25:34+8:4110:26

H55

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt SchwartzOK Kolmården14:216:57 Ladda ner rutt i gpx-format
Per WirénOK Kolmårdenej godkänd

H70

1 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HammarströmOK Kolmården11:339:28
Evert ElgefjordOK Kolmårdenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser