Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets söder 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets söder 2
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: tisdag 23 maj 2017

D16

4 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EngelOK Ravinen34:508:17
2Johanna PetterssonGustavsbergs OK58:54+24:0414:01
3Agnes EdgrenSkarpnäcks OL1:00:07+25:1714:18
4Isabella NilssonGustavsbergs OK1:08:16+33:2616:15
Linnéa SöderqvistOK Ravinenej godkänd
Hedda Persson VildirSkarpnäcks OLej godkänd
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Elin BergOK Ravinenej start
Emma BellanderGustavsbergs OKej start

H16

4 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RinnbäckOK Ravinen44:268:54
2Linus HalvorsenSkarpnäcks OL52:11+7:4510:27
Tiger LandénGustavsbergs OKej godkänd

D16 Kort

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen EkströmOK Ravinen58:3517:38
2Tuvali EkenmanOK Ravinen1:00:27+1:5218:12

H16 Kort

4 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar Json NorlénGustavsbergs OK49:0811:35
2Mikael JanssonOK Ravinen1:13:17+24:0917:17
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd
Arvid KotzSkarpnäcks OLej start

D14

3 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda MårtenssonOK Ravinen28:308:35
2Embla KamsvågGustavsbergs OK30:02+1:329:02
3Smilla MogensenOK Ravinen31:24+2:549:27
4Amanda GranqvistOK Ravinen31:27+2:579:28
5Tindra JonssonSkarpnäcks OL34:13+5:4310:18
6Emma AlmgrenOK Ravinen35:28+6:5810:40
7Ida ÖsterbergGustavsbergs OK42:42+14:1212:51
8Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL43:00+14:3012:57
9Vendela RundströmOK Ravinen43:54+15:2413:13
10Emilia NilssonGustavsbergs OK46:02+17:3213:51
11Tove SvedellSkarpnäcks OL49:30+21:0014:54
12Liv HerneOK Ravinen49:49+21:1915:00
13Hedda RöstinOK Ravinen53:32+25:0216:07
14Louise LindellGustavsbergs OK1:23:49+55:1925:14
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd

H14

4 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KallurOK Ravinen33:007:46
2Oscar AnelandOK Ravinen35:18+2:188:19
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL35:53+2:538:27
4Teo StruckOK Ravinen43:16+10:1610:12
5Henrik SvenssonOK Ravinen44:32+11:3210:30
6Rasmus LindblomGustavsbergs OK51:16+18:1612:05
7Olle SandströmOK Ravinen52:15+19:1512:19
8William MöllerSkarpnäcks OL53:28+20:2812:36
9Filip WidénHellas Orientering54:37+21:3712:52
10Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:03:45+30:4515:02
11Isak JohanssonOK Ravinen1:12:47+39:4717:09
12Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:19:21+46:2118:42
13Tim RobertsHellas Orientering1:23:03+50:0319:35
14Anton SjödinGustavsbergs OK1:25:21+52:2120:07
Robert AndersonHellas Orienteringej godkänd
Milo MondiniHellas Orienteringej godkänd
Terje StormoGustavsbergs OKej godkänd
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej start
Lucas AlzénGustavsbergs OKej start

D14 Kort

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna RinnbäckOK Ravinen32:2411:17

H14 Kort

2 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BrohagenOK Ravinen30:2310:35
2Conrad SarbanSkarpnäcks OL30:48+0:2510:43
3Edvin ForsbergOK Ravinen34:23+4:0011:58
4Calle JohanssonOK Ravinen35:56+5:3312:31
5Elias WikOK Ravinen38:43+8:2013:29
Max GrönrosHellas Orienteringej godkänd
Edvin LagerbringHellas Orienteringej godkänd
Teo BeinhoffGustavsbergs OKej godkänd
Simon WikOK Ravinenej start

D12

2 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma MårtenssonOK Ravinen29:4510:21
2Tuva HolmströmOK Ravinen35:48+6:0312:28
3Hilda BohmanHellas Orientering37:24+7:3913:01
4Sofie LindellGustavsbergs OK40:31+10:4614:07
5Mirja NordinSkarpnäcks OL48:57+19:1217:03
6Tilde MansénSkarpnäcks OL50:30+20:4517:35
7Maja ArvidsonOK Ravinen50:44+20:5917:40
Matilda NorlénGustavsbergs OKej godkänd
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd

H12

2 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes MogensenOK Ravinen20:247:06
2Erik LundquistOK Ravinen21:49+1:257:36
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK23:34+3:108:12
4Jonathan NilssonGustavsbergs OK26:24+6:009:11
5Arvid WestmanGustavsbergs OK33:55+13:3111:49
6Malte BellanderGustavsbergs OK34:02+13:3811:51
7Linus ForsbergOK Ravinen35:25+15:0112:20
8Malte HinasSkarpnäcks OL37:44+17:2013:08
9Edvin WollbrandOK Ravinen41:16+20:5214:22
10Folke KåbergOK Ravinen42:23+21:5914:46
11Arvid SjödinGustavsbergs OK45:40+25:1615:54
12Melker HalvorsenSkarpnäcks OL1:08:20+47:5623:48
13Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:29:55+1:09:3131:19
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej start

D12 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula StruckOK Ravinen27:0710:50

H12 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip FolkessonGustavsbergs OK47:0518:50
2Samuel HowardSkarpnäcks OL1:20:38+33:3332:15
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej start

D10

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola HolmströmOK Ravinen28:3311:25
2Julia EkOK Ravinen29:45+1:1211:54
3Paulina AlzénGustavsbergs OK30:48+2:1512:19
4Milla KlassonOK Ravinen32:35+4:0213:02
5Alice EdvallSkarpnäcks OL41:20+12:4716:32
Saga BeinhoffGustavsbergs OKej godkänd

H10

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen17:036:49
2Tore WestmanGustavsbergs OK19:13+2:107:41
3Vidar PihloOK Ravinen21:15+4:128:30
4Ruben ArenanderSkarpnäcks OL22:26+5:238:58
5Arvid RundströmOK Ravinen26:19+9:1610:31
6Arthur MildGustavsbergs OK27:03+10:0010:49
7Teodor JonssonSkarpnäcks OL30:25+13:2212:10
8Svante BrohagenOK Ravinen30:35+13:3212:14
Gustav NyströmOK Ravinenej start

Inskolning

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vanessa BexanderGustavsbergs OKfullföljt
Julia DoyleSkarpnäcks OLfullföljt
Ingrid Beata HellnerOK Ravinenfullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenfullföljt
Arvid ThomannHellas Orienteringfullföljt
Jona Titelman UngeSkarpnäcks OLfullföljt
Albin WolffHellas Orienteringfullföljt
Nora DecknerSkarpnäcks OLej start
Moa MartinssonHellas Orienteringej start
Iris SundellHellas Orienteringej start

U1

1 900 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BergOK Ravinen18:249:41
2Alvin AlmströmGustavsbergs OK19:30+1:0610:15
3Ivar HörnfeldtOK Ravinen20:54+2:3011:00
3Sixten HörnfeldtOK Ravinen20:54+2:3011:00
5Sara BergOK Ravinen21:30+3:0611:18
6Edwin SzurgotOK Ravinen21:34+3:1011:21
7Adrian LundSkarpnäcks OL22:02+3:3811:35
8Wilma LarssonOK Ravinen22:39+4:1511:55
9Theo MattssonOK Ravinen23:43+5:1912:28
10Elsa EklundHellas Orientering25:40+7:1613:30
11Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL26:39+8:1514:01
12Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL26:55+8:3114:10
13Aviva HermeleSkarpnäcks OL27:56+9:3214:42
14Frida EkOK Ravinen27:59+9:3514:43
15Millie HowardSkarpnäcks OL28:36+10:1215:03
16Henry DecknerSkarpnäcks OL28:38+10:1415:04
17Hedvig AnderssonSkarpnäcks OL28:39+10:1515:04
18Alice LarssonOK Ravinen28:48+10:2415:09
19Nils NyströmGustavsbergs OK29:57+11:3315:45
20Kevin KarlssonSkarpnäcks OL31:37+13:1316:38
21Alfred Hållbus GustafssonGustavsbergs OK34:07+15:4317:57
22Carl HembSkarpnäcks OL34:40+16:1618:14
23Elsa ForslundSkarpnäcks OL35:29+17:0518:40
24Stella Catasus-HenmarkSkarpnäcks OL40:37+22:1321:22
25Lisa KarlssonSkarpnäcks OL41:05+22:4121:37
26Samuel JonasSkarpnäcks OL41:43+23:1921:57
27Nora ArvidsonOK Ravinen42:15+23:5122:14
28Amelie DryseliusSkarpnäcks OL44:40+26:1623:30
29Hannes PihloOK Ravinen46:51+28:2724:39
ellen stadigOK Ravinenej godkänd
Iris FornstedtSkarpnäcks OLej godkänd
Anton BaksaSkarpnäcks OLej start
William BomanGustavsbergs OKej start
William HedlundOK Ravinenej start
Adam JohanssonGustavsbergs OKej start
Olle JonasSkarpnäcks OLej start
Felicia SunesonHellas Orienteringej start
Vincent ThomanderSkarpnäcks OLej start

U2

2 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar MagnellSkarpnäcks OL20:058:02
2Hampus HolmbergSkarpnäcks OL21:48+1:438:43
3Lina ArvidsonOK Ravinen23:15+3:109:18
4Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL29:19+9:1411:43
5Theo NylundOK Ravinen29:33+9:2811:49
6Truls MansénSkarpnäcks OL29:46+9:4111:54
7Hugo NyströmOK Ravinen30:00+9:5512:00
8Ian PerssonOK Ravinen30:15+10:1012:06
9Hilda HågstrandOK Ravinen33:05+13:0013:14
10Ebba HartzellOK Ravinen33:28+13:2313:23
11Esther-Lou Titelman UngeSkarpnäcks OL34:21+14:1613:44
12Edvin IhreGustavsbergs OK34:28+14:2313:47
13Axel StenbackSkarpnäcks OL34:39+14:3413:51
14Lova JonssonSkarpnäcks OL34:55+14:5013:58
15Gustav GrönrosHellas Orientering37:24+17:1914:57
16Tore WenellOK Ravinen41:16+21:1116:30
17Hampus AlzénGustavsbergs OK41:42+21:3716:40
18Alva VildirSkarpnäcks OL42:02+21:5716:48
19Nils BrynjerHellas Orientering43:42+23:3717:28
20Agnes MildGustavsbergs OK45:49+25:4418:19
Johanna ArvidssonGustavsbergs OKej start
Karl ArvidssonGustavsbergs OKej start
Edwin HedlundOK Ravinenej start
Perla HermeleSkarpnäcks OLej start

U3

2 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen AnelandOK Ravinen34:3312:02
2Karl KvarnforsSkarpnäcks OL43:48+9:1515:15
3Leo LjungbergSkarpnäcks OL45:50+11:1715:58
4Ebba ForsbergOK Ravinen46:56+12:2316:21
5Elsa SvedellSkarpnäcks OL51:53+17:2018:04
6Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL53:37+19:0418:40
7Tore AhlinHellas Orientering54:04+19:3118:50
8Filippa NyströmOK Ravinen58:32+23:5920:23
9Ellinor EkOK Ravinen58:33+24:0020:24
10Majken JanssonSkarpnäcks OL1:01:40+27:0721:29
11Erling KapljaSkarpnäcks OL1:03:19+28:4622:03
12Axel GranlundOK Ravinen1:04:33+30:0022:29
13Sydney TunérOK Ravinen1:04:34+30:0122:29
14Palle StegardSkarpnäcks OL1:10:55+36:2224:42
Johannes FastmarkSkarpnäcks OLej start

U4

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Turid WärngårdSkarpnäcks OL1:09:2420:54
2Måra StegardSkarpnäcks OL1:20:47+11:2324:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser