Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Källan Open

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Källan Open
Arrangörsorganisation: Långvikens OK
Datum: söndag 6 augusti 2017

D16

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen36:118:52
2Thea WennbergSkellefteå OK50:50+14:3912:27
3Sanna ÖhmanSkellefteå OK55:24+19:1313:34

D14

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonUmeå OK34:2211:16
2Linn WennbergSkellefteå OK37:11+2:4912:11
3Elsa GranholmSundsvalls OK39:22+5:0012:54
4Ella TuressonOK Renen39:57+5:3513:05

D12

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra LarssonIFK Umeå20:3310:01
2Tuva SirviöUmeå OK22:23+1:5010:55

H12

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen14:517:14

H10

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar GranholmSundsvalls OK20:4911:33
2Hugo DanielssonLycksele IF24:50+4:0113:47
Jonathan ErikssonSkellefteå OKej godkänd

D35

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LarssonIFK Umeå48:4110:49
2Karin LarssonUmeå OK51:53+3:1211:31
3Elin SvenssonSundsvalls OK1:00:31+11:5013:26
Ida JonssonSkellefteå OKej godkänd

H35

5 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel GranlundLångvikens OK50:229:51
2Ulf RudälvLångvikens OK54:16+3:5410:37

D45

3 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa BäckstrandUmeå OK45:3111:33
2Helena KönigssonRobertsfors IK56:09+10:3814:15

H45

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik WennbergSkellefteå OK51:2711:26
2Per ÖhgrenBergnäsets AIK54:24+2:5712:05

D55

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin RabeUlriksbergs IK45:0813:00
2Agneta HolmgrenBergnäsets AIK51:29+6:2114:50
3Eva WalheimRobertsfors IK51:59+6:5114:58
4Britt KarlssonUmeå OK54:37+9:2915:44
5Angela NilssonSkellefteå OK1:10:45+25:3720:23

H55

3 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats WalheimRobertsfors IK37:299:30
2Mikael YngvessonRobertsfors IK44:37+7:0811:19
3Lennart KarlssonUmeå OK47:10+9:4111:58
4Thomas NorströmSkellefteå OK53:34+16:0513:35
5Mats SandewallUmeå OK54:34+17:0513:50
6Thomas AlmqvistKarlskrona SOK55:56+18:2714:11
7Tjelvar OtterbjörkUmeå OK1:05:13+27:4416:33

H65

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL43:1812:28
2Christer NorénArvidsjaurs OK52:58+9:4015:15
3Hans NygrenBolidens SK56:32+13:1416:17
4Christer SvärdBergnäsets AIK1:04:12+20:5418:30
5Ulf GranlundLångvikens OK1:16:09+32:5121:56
Per-Anders LindgrenSkellefteå OKej godkänd
Ove VesterbergLycksele IFej start

H75

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf RitzenSkellefteå OK44:1417:00
2Holger LindLångvikens OK47:07+2:5318:07
3Thorsten JohanssonLångvikens OK48:14+4:0018:33
Göran EnkvistSkellefteå OKej godkänd

Inskolning

1 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Douglas FörareLångvikens OKfullföljt
Edward FörareLångvikens OKfullföljt
Tyra RudälvLångvikens OKfullföljt
Lara StarkenbergLångvikens OKfullföljt

U1

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LarssonIFK Umeå18:1910:10
2Hampus DanielssonLycksele IF25:50+7:3114:21
3Alve  OtterbjörkUmeå OK27:58+9:3915:32
4Torunn OtterbjörkUmeå OK28:04+9:4515:35

Öppen motion 1

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jarl SvenssonSkellefteå OK37:5021:01

Öppen motion 3

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EkeblomLångvikens OK33:5811:08
2Lovisa LundmarkLångvikens OK35:22+1:2411:35
3Hanna LundmarkLångvikens OK41:32+7:3413:37
4Kristina LundmarkLångvikens OK42:12+8:1413:50
5Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK45:41+11:4314:58
6Klaus SiegelGustavsbergs OK46:51+12:5315:21
7Cecilia LindhLångvikens OK48:32+14:3415:54
8Linda LundbergOK Renen58:39+24:4119:13
Tage WikströmLångvikens OKej godkänd
Elisabeth NorénArvidsjaurs OKej start

Öppen motion 5

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias EkevindKarlskrona SOK37:0310:40
2Mikael LarssonIFK Umeå1:10:46+33:4320:23
3Maria DanielssonLycksele IF1:29:07+52:0425:40

Öppen motion 8

6 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa OtterbjörkUmeå OK1:11:3311:32
2Peter LundbergOK Renen1:44:11+32:3816:48
Karl BengtssonSol Tranåsej godkänd
Johan DanielssonLycksele IFej godkänd
Claes LundströmSkellefteå OKej start

H17

6 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes TuressonOK Renen52:198:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser