Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 6 Grodtjärn

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 6 Grodtjärn
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: torsdag 29 juni 2017

Damer lång

2 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta NobornSundsvalls OK1:14:0525:22
2Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:19:00+4:5527:03
3Inger LorentzsonSundsvalls OK1:20:22+6:1727:31
4Christina FlordalLjusdals OK1:30:28+16:2330:58
5Elvy PeterssonSundsvalls OK1:34:27+20:2232:20

Herrar lång

2 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan Berglund LakeKovlands IF38:0113:01
2Winn BjörklundSundsvalls OK45:23+7:2215:32
3Sven Erik SundinSelånger SOK46:17+8:1615:51
4Karl-Erik NorlingSundsvalls OK52:03+14:0217:49
5Lennart WinbergHudiksvalls OK52:33+14:3217:59
6Björn AbelssonSundsvalls OK53:22+15:2118:16
7Jon FlordalLjusdals OK53:54+15:5318:27
8Sten-Åke VedinSelånger SOK55:40+17:3919:03
9Jan HammarbergSundsvalls OK59:48+21:4720:28
10Kjell ErikssonVK Uvarna1:04:20+26:1922:01
11Peter LorentzsonSundsvalls OK1:05:43+27:4222:30
12Anders SundbergSelånger SOK1:08:06+30:0523:19
13Sten-Olov HellbergSundsvalls OK1:09:34+31:3323:49
14Gunnar MellinTimrå SOK1:17:13+39:1226:26
15Bernt JohanssonSelånger SOK1:21:11+43:1027:48
16Jim PerssonVK Uvarna1:31:39+53:3831:23
Göran NilssonVK Uvarnaej godkänd
Sören JanssonSundsvalls OKej godkänd

Damer kort

1 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BrunnSundsvalls OK51:5327:44
2Barbro LindholmSundsvalls OK55:09+3:1629:29
3Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:00:36+8:4332:24
4Monica ÅkerstedtSundsvalls OK1:16:48+24:5541:04
Maja-Lisa BergströmSelånger SOKej godkänd

Herrar kort

1 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran BergSundsvalls OK42:1222:34
2Lars-Göran ForsTimrå SOK43:39+1:2723:20
3Kjell AnderssonSundsvalls OK50:12+8:0026:50
4Håkan EnerudTimrå SOK50:32+8:2027:01
5Gunder BorgKovlands IF53:54+11:4228:49
6Bert-Erik BergströmVK Uvarna54:18+12:0629:02
7Rolf KroonHudiksvalls OK55:25+13:1329:38
8Stefan WestrmanNjurunda OK56:47+14:3530:21
9Gunnar NorénNjurunda OK59:35+17:2331:51
10Bengt LarssonKovlands IF1:00:06+17:5432:08
11Ove PeterssonSundsvalls OK1:03:17+21:0533:50
12Bernt KårbergTimrå SOK1:04:55+22:4334:42
13Magnus StrömSundsvalls OK1:15:00+32:4840:06
Göte BengtssonIF Strategenej godkänd
Nils HellgrenKovlands IFej godkänd
Lars AgåsSundsvalls OKej godkänd
Klas Åke NybergTimrå SOKutgått

Promenad

1 350 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar JonssonKovlands IF39:1829:06
2Hannes PihloOK Ravinen43:54+4:3632:31
3Yngve LarssonKovlands IF43:55+4:3732:31
4Ingrid PihloOK Ravinen44:19+5:0132:49
5Lill NilssonVK Uvarna45:36+6:1833:46
6Kristina NorlingSundsvalls OK46:50+7:3234:41
7Lennart JohanssonVK Uvarna51:27+12:0938:06
8Olle GustavssonNjurunda OK53:32+14:1439:39
9Anita NorénNjurunda OK53:33+14:1539:40
10Gunborg GustavssonNjurunda OK53:44+14:2639:48
11Gun NybergTimrå SOK1:01:17+21:5945:23
12Jan RydfjällSundsvalls OK1:02:45+23:2746:28
13Viola PerssonVK Uvarna1:08:43+29:2550:54
14Yvonne JohanssonVK Uvarna1:09:18+30:0051:19
Anne-Beate WikströmKlubblösej godkänd
Vidar PihloOK Ravinenej godkänd
Siv EngströmKovlands IFutgått
Bengt LindholmSundsvalls OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser