Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-Sprinten nr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten nr 2
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: tisdag 30 maj 2017

Öppen 1 Mixad

1 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel DanielssonSundsvalls OK12:2510:26
2LInnea DufvaSundsvalls OK13:24+0:5911:15
3Emil WiklanderSundsvalls OK13:34+1:0911:24
4Inez Olsson WallinSundsvalls OK13:50+1:2511:37
5Kajsa ErlandssonSundsvalls OK16:47+4:2214:06
6Agnes FeilSundsvalls OK17:00+4:3514:17
7Olle DanielssonSundsvalls OK17:07+4:4214:23
8Selma YtterströmSundsvalls OK17:55+5:3015:03
9Elwin WageliusKovlands IF18:34+6:0915:36
10Agnes DahlinKovlands IF22:01+9:3618:30
11Ellen LindqvistSelånger SOK22:47+10:2219:08
12Lukas StåhlbergKovlands IF24:37+12:1220:41
13Astrid FlordalLjusdals OK35:55+23:3030:10
Jakob BirbergTimrå SOKej godkänd

Öppen 2 Mixad

1 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar GranholmSundsvalls OK11:157:30
2Alex AnderssonSundsvalls OK12:53+1:388:35
3Carl ErngrundSelånger SOK14:27+3:129:38
4Albin TuvessonSundsvalls OK16:32+5:1711:01
5Felix DahlinKovlands IF17:41+6:2611:47
6Alva NorgrenSelånger SOK19:13+7:5812:48
7Gunnar JonssonKovlands IF19:22+8:0712:54
8Savanna DalkvistKovlands IF19:50+8:3513:13
9Teresia YtterbomKovlands IF22:20+11:0514:53
10Albin MelinKovlands IF22:34+11:1915:02
11Emil KyrkTimrå SOK23:23+12:0815:35
12Aron CarlssonSundsvalls OK23:55+12:4015:56
13Pontus WestfallTimrå SOK24:21+13:0616:14
14Alexander DufvaSundsvalls OK24:23+13:0816:15
15Herman EliassonSundsvalls OK25:39+14:2417:06
16Elin KarlssonKovlands IF27:49+16:3418:32
Alfred DahlinKovlands IFej godkänd

Öppen 3 DAM

1 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa DufvaSundsvalls OK11:476:22
2Alva DahlinKovlands IF13:47+2:007:27
3Alva EliassonSundsvalls OK14:48+3:018:00
4Signe FeilSundsvalls OK14:52+3:058:02
5Anna-Karin ÖstlundTimrå SOK16:22+4:358:50
6Olivia KarlssonKovlands IF16:24+4:378:51
7Annika KardellSundsvalls OK16:41+4:549:01
8Ella YtterströmSundsvalls OK16:59+5:129:10
9Karin WiklundKovlands IF17:57+6:109:42
10Klara EdströmSundsvalls OK18:56+7:0910:14
11Ulla HellmanSundsvalls OK19:28+7:4110:31
12Tina JohanssonSundsvalls OK21:38+9:5111:41
13Christina FlordalSundsvalls OK22:15+10:2812:01
14Inger LorentzsSundsvalls OK22:19+10:3212:03
15Moa KarlssonSundsvalls OK23:20+11:3312:36
16Elvy PeterssonSundsvalls OK26:14+14:2714:10
17Sara KyrkTimrå SOK31:31+19:4417:02
18Stina Olsson WallinSundsvalls OK32:28+20:4117:32
Ingrid PeterssonSundsvalls OKej godkänd
Alice LindqvistSelånger SOKej start

Öppen 3 HERR

1 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ErlandssonSundsvalls OK11:066:00
2Elis LiukkonenSundsvalls OK11:13+0:076:03
3Olov NorinSundsvalls OK13:12+2:067:08
4Hugo NordlanderSundsvalls OK13:14+2:087:09
5Andrei KuzminSundsvalls OK13:54+2:487:30
6Erik KardellNjurunda OK15:36+4:308:25
7Winn BjörklundSundsvalls OK15:53+4:478:35
8Gunnar BengtssonSundsvalls OK17:18+6:129:21
9Sören JanssonSundsvalls OK18:27+7:219:58
10Mattias LarssonSundsvalls OK18:31+7:2510:00
11Elias KnabäckVK Uvarna26:02+14:5614:04
Ove PeterssonSundsvalls OKej godkänd
Simon NordlanderSundsvalls OKej godkänd
Wilmer RexSundsvalls OKej start

Öppen 4 DAM

2 150 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny ErlandssonSundsvalls OK13:336:18
2Irmelie EnströmSundsvalls OK13:45+0:126:23
3Sofie FröjdSundsvalls OK15:02+1:296:59
4Julia NordlanderSundsvalls OK15:38+2:057:16
5Astrid RexSundsvalls OK16:02+2:297:27
6Sofia LindbergSundsvalls OK16:23+2:507:37
7Malin TuvessonSundsvalls OK16:27+2:547:39
8Ebba AnderssonSundsvalls OK16:40+3:077:45
8Cecilia EdströmSundsvalls OK16:40+3:077:45
10Emma JohanssonSundsvalls OK17:06+3:337:57
11Clary RexSundsvalls OK17:16+3:438:01
12Irené LarssonSundsvalls OK18:15+4:428:29
13Sara WallinSundsvalls OK18:20+4:478:31
14Nina PontenSelånger SOK18:26+4:538:34
15AnnaKarin HaglundSundsvalls OK18:30+4:578:36
16Anna KårénSundsvalls OK19:02+5:298:51
17Tyra KarlssonSundsvalls OK19:08+5:358:53
18Katharina SandströmSundsvalls OK19:28+5:559:03
19Kicki KällströmSundsvalls OK19:35+6:029:06
20Ylva SandströmÖstersunds OK23:16+9:4310:49
21Marita LindqvistSelånger SOK24:13+10:4011:15
22Helena KarlssonSundsvalls OK29:39+16:0613:47
Elsa GranholnSundsvalls OKej godkänd
Kajsa LindqvistSelånger SOKej start
Alice PalmgrenSundsvalls OKej start

Öppen 4 HERR

2 150 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore PalmgrenSundsvalls OK11:485:29
2Oskar VikströmSundsvalls OK12:00+0:125:34
3Tomas EdströmSundsvalls OK12:12+0:245:40
4Hannes LindahlSundsvalls OK12:19+0:315:43
5Tommy FröjdSundsvalls OK12:57+1:096:01
6Mats NisseläSelånger SOK13:55+2:076:28
7Petter ErlandssonSundsvalls OK13:59+2:116:30
8Peter HanssonSundsvalls OK14:05+2:176:33
9Tor MarntsellSundsvalls OK14:15+2:276:37
10Jonne LiukkonenSundsvalls OK14:23+2:356:41
11Andreas DahlinKovlands IF14:43+2:556:50
12Stefan WassbrinkVK Uvarna15:20+3:327:07
13Anders BjörklundNjurunda OK15:57+4:097:25
14Christer LundstedtSundsvalls OK16:05+4:177:28
15Jan OlofssonVK Uvarna16:17+4:297:34
16Nicklas LindqvistSelånger SOK16:42+4:547:46
17Jerker YtterbomKovlands IF17:18+5:308:02
18Sten Åke VedinSelånger SOK18:03+6:158:23
19Viggo ÖstlundKovlands IF18:20+6:328:31
20Anders SvenssonSelånger SOK18:28+6:408:35
21Robin EdlundSundsvalls OK19:44+7:569:10
22Ove JanssonSundsvalls OK19:54+8:069:15
23Harri NäätänenKovlands IF19:57+8:099:16
24Peter LorentzsSundsvalls OK21:06+9:189:48
25Jan HammarbergSundsvalls OK21:07+9:199:49
26Sven Erik SundinSelånger SOK21:14+9:269:52
27Mårten LampinenSelånger SOK22:47+10:5910:35
Johan LindénSelånger SOKej godkänd
Lukas JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Oskar MårtenssonSundsvalls OKej start

Öppen 5 DAM

2 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeleine DahlinKovlands IF14:505:20
2Elin VedinSundsvalls OK15:06+0:165:25
3Hanna KjellinForsa OK15:48+0:585:41
4Susanne LiukkonenSundsvalls OK15:52+1:025:42
5Annika CarlbergSundsvalls OK16:29+1:395:55
6Marie DahlinKovlands IF16:59+2:096:06
7Ellinor FranssonSundsvalls OK17:17+2:276:13
8Viktoria KarlssonKovlands IF22:15+7:258:00
9Sofia LindénSelånger SOK23:03+8:138:17
10Stina NordinSundsvalls OK23:18+8:288:22
Elin SvenssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen 5 HERR

2 780 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie EdströmSundsvalls OK12:594:40
2Janne NäätänenSundsvalls OK13:35+0:364:53
3Anders AxlingSundsvalls OK13:45+0:464:56
4Matias EdströmKovlands IF13:57+0:585:01
5Gustav FrænellSundsvalls OK14:14+1:155:07
6Mattias LindahlSundsvalls OK14:16+1:175:07
7Erik NorinSundsvalls OK14:29+1:305:12
8Jan NordinSundsvalls OK14:51+1:525:20
9Måns ErikssonÖstersunds OK14:56+1:575:22
10Jonas ÅkerdalSundsvalls OK15:04+2:055:25
11Ivan KuzminSundsvalls OK16:07+3:085:47
12Roger PalmgrenSundsvalls OK16:10+3:115:48
13Lars HenrikssonSundsvalls OK16:17+3:185:51
14Markus NordmarkNässjö OK16:39+3:405:59
15Björn JohanssonSundsvalls OK16:40+3:415:59
16Torbjörn AnderssonSundsvalls OK17:38+4:396:20
17Jonas KarlssonKovlands IF17:54+4:556:26
18Per NordanlindSundsvalls OK18:16+5:176:34
19Fredrik PontenSelånger SOK19:08+6:096:52
20Fredrik NordlanderSundsvalls OK20:40+7:417:26
21Josef AnderssonSundsvalls OK23:38+10:398:30
22Rickard KarlssonSundsvalls OK26:41+13:429:35
23Thomas RexSundsvalls OK27:03+14:049:43
24Adrian CarlssonSundsvalls OK44:48+31:4916:06
Magnus JonssonSundsvalls OKej godkänd
Hans-Erik JanssonVK Uvarnaej start
Erik ToomingasSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser