Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-sprinten nr 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-sprinten nr 3
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: onsdag 6 september 2017

Sundsvalls OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Elis LiukkonenÖppen 3 HERR (11)11:27
1Oskar VikströmÖppen 4 HERR (7)12:21
1Stina NordinÖppen 5 DAM (6)16:16
1Ivar GranholmÖppen 2 Mixad (10)12:39
1Lovisa DufvaÖppen 3 DAM (9)12:05
1Irmelie EnströmÖppen 4 DAM (9)15:32
1Selma YtterströmÖppen 1 Mixad (5)13:15
1Olov VikströmÖppen 5 HERR (14)14:46
2Christina KällströmÖppen 4 DAM (9)17:17+1:45
2Herman EliassonÖppen 2 Mixad (10)14:03+1:24
2Susanne PeterssonÖppen 5 DAM (6)17:24+1:08
2Alva EliassonÖppen 3 DAM (9)14:03+1:58
2Olov NorinÖppen 3 HERR (11)12:07+0:40
2Anders AxlingÖppen 5 HERR (14)14:59+0:13
3Anders VedinÖppen 5 HERR (14)16:10+1:24
3Annika KardellÖppen 3 DAM (9)17:35+5:30
3Mattias LarssonÖppen 3 HERR (11)12:14+0:47
3Elin SvenssonÖppen 4 DAM (9)18:16+2:44
3Ellinor FranssonÖppen 5 DAM (6)19:32+3:16
4Andrei KuzminÖppen 3 HERR (11)14:28+3:01
4Ylva SandströmÖppen 4 DAM (9)18:32+3:00
4Erik NorinÖppen 5 HERR (14)16:25+1:39
5Martin HässlerÖppen 5 HERR (14)17:05+2:19
5Aron CarlssonÖppen 2 Mixad (10)19:34+6:55
5Fanny VikströmÖppen 1 Mixad (5)28:47+15:32
5Anna NordinÖppen 4 DAM (9)18:33+3:01
6Gunnar BengtssonÖppen 3 HERR (11)16:37+5:10
6Irené LarssonÖppen 4 DAM (9)22:51+7:19
6Winn BjörklundÖppen 4 HERR (7)19:12+6:51
7Ivan KuzminÖppen 5 HERR (14)18:20+3:34
7Emma JohanssonÖppen 4 DAM (9)23:02+7:30
7Ulla HellmanÖppen 3 DAM (9)18:59+6:54
8Ove PeterssonÖppen 3 HERR (11)22:29+11:02
8Elsa GranholmÖppen 4 DAM (9)23:15+7:43
8Ella YtterströmÖppen 3 DAM (9)20:10+8:05
8Jonas ÅkerdahlÖppen 5 HERR (14)18:56+4:10
9Erik JakobssonÖppen 5 HERR (14)19:15+4:29
10Linus AnderssonÖppen 3 HERR (11)25:42+14:15
10Jonne LiukkonenÖppen 5 HERR (14)19:27+4:41
12Magnus EdlundÖppen 5 HERR (14)22:45+7:59
13Robin EdlundÖppen 5 HERR (14)24:34+9:48
Kasper LarssonÖppen 3 HERR (11)ej godkänd
Mats JohanssonÖppen 4 HERR (7)ej godkänd
Elvy PeterssonÖppen 3 DAM (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser