Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kalvdansen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kalvdansen
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 3 juni 2018

OK Renen

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Renen 9Kalvdansen (14)1:59:55+5:16
1. Tim Lundberg24:395+5:5724:395+5:57
2. Irma Ingvarsson16:3512+3:4941:1450+6:08+0:11
3. Vilgot Kuokkanen25:537+4:561:07:078+3+8:34+2:26
4. Alva Engström22:052+3:531:29:122-6+0:12-8:22
5. Fredrik Lundström30:435+6:301:59:553+1+5:16+5:04
6OK Renen 3Kalvdansen (14)2:13:07+18:28
1. Ella Turesson25:016+6:1925:016+6:19
2. Vilma Kuokkanen16:1510+3:2941:1660+6:10-0:09
3. Ella Hedström25:035+4:061:06:195-1+7:46+1:36
4. Tova Lindbäck24:336+6:211:30:5250+1:52-5:54
5. Mats Hedström42:1512+18:022:13:076+1+18:28+16:36
7OK Renen 7Kalvdansen (14)2:13:08+18:29
1. Martin Lundholm31:3112+12:4931:3112+12:49
2. Axel Engström15:024+2:1646:3310-2+11:27-1:22
3. Lisa Hörnquist36:4313+15:461:23:1612+2+24:43+13:16
4. Albin Wollbrand24:537+6:411:48:09120+19:09-5:34
5. Catrin Ingvarsson24:592+0:462:13:087-5+18:29-0:40
8OK Renen 1Kalvdansen (14)2:16:58+22:19
1. Thomas Johansson19:122+0:3019:122+0:30
2. Hedda Edin15:549+3:0835:061-1-0:30
3. Melker Wollbrand26:438+5:461:01:492+1+3:16+3:16
4. Linda Lundberg34:2911+16:171:36:186+4+7:18+4:02
5. Emma Hasselström40:409+16:272:16:588+2+22:19+15:01
9OK Renen 2Kalvdansen (14)2:17:57+23:18
1. Anton Hedström31:3413+12:5231:3413+12:52
2. Iris Bergkvist15:003+2:1446:3411-2+11:28-1:24
3. Eric Hasselström21:102+0:131:07:449-2+9:11-2:17
4. Mikael Hörnquist31:0510+12:531:38:498-1+9:49+0:38
5. Moa Engström39:088+14:552:17:579+1+23:18+13:29
10OK Renen 4Kalvdansen (14)2:18:53+24:14
1. Klara Kivijärvi27:198+8:3727:198+8:37
2. Ville Sundqvist21:3815+8:5248:5713+5+13:51+5:14
2. Elsa Lindblom21:4016+8:5448:5713+5+13:51+5:14
3. Emil Engström30:009+9:031:18:5711-2+20:24+6:33
4. Arvid Ingvarsson18:1211:37:097-4+8:09-12:15
5. Emmie Lindbäck41:4410+17:312:18:5310+3+24:14+16:05
11OK Renen 5Kalvdansen (14)2:23:48+29:09
1. Tobias Snell18:42118:421
2. Hjalmar Edin16:3211+3:4635:142+1+0:08+0:08
3. Minna Turesson23:194+2:2258:331-1-0:08
4. Emilia Lundholm43:3013+25:181:42:0310+9+13:03+13:03
5. Linus Nordin41:4511+17:322:23:4811+1+29:09+16:06
12OK Renen 6Kalvdansen (14)2:29:34+34:55
1. Simon Markström23:463+5:0423:463+5:04
2. Axel Wasserman17:1214+4:2640:584+1+5:52+0:48
3. Mirjam Edin25:226+4:251:06:206+2+7:47+1:55
4. Ulrika Larsson35:2512+17:131:41:459+3+12:45+4:58
5. Oskar Eriksson47:4913+23:362:29:3412+3+34:55+22:10
13OK Renen 8Kalvdansen (14)2:37:27+42:48
1. Ove Johansson45:5914+27:1745:5914+27:17
2. Vera Edeskär25:2117+12:351:11:20140+36:14+8:57
3. Tommy Edeskär30:0910+9:121:41:2913-1+42:56+6:42
4. Cecilia Lund24:325+6:202:06:01130+37:01-5:55
5. Peter Rosén31:266+7:132:37:27130+42:48+5:47
OK Renen 10Kalvdansen (14)ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start
4. Vakant ej startej start
5. Vakant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser