Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kalvdansen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kalvdansen
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 3 juni 2018

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Bergnäsets AIK 1Kalvdansen (14)2:09:32+14:53
1. Mats Nordlund29:019+10:1929:019+10:19
2. Love Nordlund15:045+2:1844:0590+8:59-1:20
2. Maja Stridsman15:066+2:2044:0590+8:59-1:20
3. Tova Holmberg30:2012+9:231:14:2510+1+15:52+6:53
4. Ove Renberg30:549+12:421:45:1911+1+16:19+0:27
5. Martin Holmberg24:1312:09:325-6+14:53-1:26

OK Renen

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Renen 9Kalvdansen (14)1:59:55+5:16
1. Tim Lundberg24:395+5:5724:395+5:57
2. Irma Ingvarsson16:3512+3:4941:1450+6:08+0:11
3. Vilgot Kuokkanen25:537+4:561:07:078+3+8:34+2:26
4. Alva Engström22:052+3:531:29:122-6+0:12-8:22
5. Fredrik Lundström30:435+6:301:59:553+1+5:16+5:04
6OK Renen 3Kalvdansen (14)2:13:07+18:28
1. Ella Turesson25:016+6:1925:016+6:19
2. Vilma Kuokkanen16:1510+3:2941:1660+6:10-0:09
3. Ella Hedström25:035+4:061:06:195-1+7:46+1:36
4. Tova Lindbäck24:336+6:211:30:5250+1:52-5:54
5. Mats Hedström42:1512+18:022:13:076+1+18:28+16:36
7OK Renen 7Kalvdansen (14)2:13:08+18:29
1. Martin Lundholm31:3112+12:4931:3112+12:49
2. Axel Engström15:024+2:1646:3310-2+11:27-1:22
3. Lisa Hörnquist36:4313+15:461:23:1612+2+24:43+13:16
4. Albin Wollbrand24:537+6:411:48:09120+19:09-5:34
5. Catrin Ingvarsson24:592+0:462:13:087-5+18:29-0:40
8OK Renen 1Kalvdansen (14)2:16:58+22:19
1. Thomas Johansson19:122+0:3019:122+0:30
2. Hedda Edin15:549+3:0835:061-1-0:30
3. Melker Wollbrand26:438+5:461:01:492+1+3:16+3:16
4. Linda Lundberg34:2911+16:171:36:186+4+7:18+4:02
5. Emma Hasselström40:409+16:272:16:588+2+22:19+15:01
9OK Renen 2Kalvdansen (14)2:17:57+23:18
1. Anton Hedström31:3413+12:5231:3413+12:52
2. Iris Bergkvist15:003+2:1446:3411-2+11:28-1:24
3. Eric Hasselström21:102+0:131:07:449-2+9:11-2:17
4. Mikael Hörnquist31:0510+12:531:38:498-1+9:49+0:38
5. Moa Engström39:088+14:552:17:579+1+23:18+13:29
10OK Renen 4Kalvdansen (14)2:18:53+24:14
1. Klara Kivijärvi27:198+8:3727:198+8:37
2. Ville Sundqvist21:3815+8:5248:5713+5+13:51+5:14
2. Elsa Lindblom21:4016+8:5448:5713+5+13:51+5:14
3. Emil Engström30:009+9:031:18:5711-2+20:24+6:33
4. Arvid Ingvarsson18:1211:37:097-4+8:09-12:15
5. Emmie Lindbäck41:4410+17:312:18:5310+3+24:14+16:05
11OK Renen 5Kalvdansen (14)2:23:48+29:09
1. Tobias Snell18:42118:421
2. Hjalmar Edin16:3211+3:4635:142+1+0:08+0:08
3. Minna Turesson23:194+2:2258:331-1-0:08
4. Emilia Lundholm43:3013+25:181:42:0310+9+13:03+13:03
5. Linus Nordin41:4511+17:322:23:4811+1+29:09+16:06
12OK Renen 6Kalvdansen (14)2:29:34+34:55
1. Simon Markström23:463+5:0423:463+5:04
2. Axel Wasserman17:1214+4:2640:584+1+5:52+0:48
3. Mirjam Edin25:226+4:251:06:206+2+7:47+1:55
4. Ulrika Larsson35:2512+17:131:41:459+3+12:45+4:58
5. Oskar Eriksson47:4913+23:362:29:3412+3+34:55+22:10
13OK Renen 8Kalvdansen (14)2:37:27+42:48
1. Ove Johansson45:5914+27:1745:5914+27:17
2. Vera Edeskär25:2117+12:351:11:20140+36:14+8:57
3. Tommy Edeskär30:0910+9:121:41:2913-1+42:56+6:42
4. Cecilia Lund24:325+6:202:06:01130+37:01-5:55
5. Peter Rosén31:266+7:132:37:27130+42:48+5:47
OK Renen 10Kalvdansen (14)ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start
4. Vakant ej startej start
5. Vakant ej startej start

Piteå IF Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Piteå IF Orienteringsklubb 1Kalvdansen (14)ej godkänd
1. Torbjörn Lundberg30:3311+11:5130:3311+11:51
2. Irene Danielsson16:5713+4:1147:3012+1+12:24+0:33
3. Hampus Berggrenej godkändej godkänd
4. Leo Anderssonej godkändej godkänd
5. Ann Persson1:30:4814+1:06:35ej godkänd

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vittjärvs IK 1Kalvdansen (14)1:54:39
1. Ellen Killmey29:0210+10:2029:0210+10:20
2. Hugo Pella15:117+2:2543:528-2+8:46-1:34
2. Mattias Killmey14:502+2:0443:528-2+8:46-1:34
3. Anders Killmey22:203+1:231:06:124-4+7:39-1:07
4. Aron Blomqvist22:484+4:361:29:001-3-7:39
5. Martin Lundström25:393+1:261:54:39100:00

Älvsby IF OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Älvsby IF OK 1Kalvdansen (14)1:56:50+2:11
1. Lisa Larsson27:077+8:2527:077+8:25
2. Martin Larsson15:248+2:3842:3170+7:25-1:00
3. Edit Karlsson20:5711:03:283-4+4:55-2:30
4. Frida Johansson25:588+7:461:29:2630+0:26-4:29
5. Agnes Karlsson27:244+3:111:56:502-1+2:11+1:45
4Älvsby IF OK 2Kalvdansen (14)2:04:29+9:50
1. Håkan Karlsson23:584+5:1623:584+5:16
2. Karl-Erik Lindbäck12:46136:443-1+1:38-3:38
3. Karin Karlsson30:1711+9:201:07:017+4+8:28+6:50
4. Roland Jansson22:473+4:351:29:484-3+0:48-7:40
5. Daniel Johansson34:417+10:282:04:2940+9:50+9:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser