Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 3
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: tisdag 16 maj 2017

Herrar Lång

3 660 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar AndrénOK Tisaren17:244:45
2Johan SöderlundLeksands OK18:50+1:265:08
3Olof SkoglundKils OK19:03+1:395:12
4Sören KindlundOK Tyr19:47+2:235:24
5Albin SigbyIK Vista20:06+2:425:29
6Christer SkoogKils OK20:16+2:525:32
7Daniel BrohedeOK Tyr20:21+2:575:33
8Marcus BeckiusOK Tyr20:22+2:585:33
9Gustav PermanOK Tyr21:11+3:475:47
10Jan OlmKils OK21:20+3:565:49
11Jan HanssonOK Djerf21:51+4:275:58
12Mattias PerssonOK Tyr22:04+4:406:01
13Sixten WestlundOK Tyr22:11+4:476:03
14Rasmus PetterssonOK Djerf22:29+5:056:08
15Mikael NybergSkattkärrs SOK22:58+5:346:16
16Jonas BergenfurSkattkärrs SOK23:21+5:576:22
17Magnus NordströmKils OK23:25+6:016:23
18Jesper ÖströmOK Tyr23:29+6:056:24
19Lars HolmgårdKils OK23:39+6:156:27
20Magnus AlbinssonOK Tyr23:41+6:176:28
21Erik SimesOK Tyr24:27+7:036:40
22Niclas MobergOK Tyr24:31+7:076:41
23Ulf MellerdalKils OK25:05+7:416:51
24Tim DalheimerIK Vikings OK25:24+8:006:56
25Sverre WikströmOK Tyr25:39+8:157:00
26Tobias BeckiusOK Tyr25:54+8:307:04
27Omar HarramiOK Tyr25:57+8:337:05
28Rasmus WestlundOK Tyr26:00+8:367:06
29Mikael RööhsSkattkärrs SOK26:36+9:127:16
30Mats KensbyOK Tyr27:17+9:537:27
31Örjan BeckiusOK Tyr27:30+10:067:30
32Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK28:01+10:377:39
33Anton HanssonOK Djerf28:46+11:227:51
34Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK30:13+12:498:15
35Magnus EklindOK Tyr30:39+13:158:22
36Victor AlfredssonOK Tyr33:36+16:129:10
37Mikael AlfredssonOK Tyr34:11+16:479:20
38Leif SalinOK Tyr42:08+24:4411:30
Mattias HaneOK Tyrej start

Damer Lång

3 280 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr19:596:05
2Sofia HolmgårdKils OK20:52+0:536:21
3Jenny NilssonOK Tyr21:24+1:256:31
4Eva AlbinssonOK Tyr21:25+1:266:31
5Johanna KindlundOK Tyr21:54+1:556:40
6Nora HolmgårdKils OK22:21+2:226:48
6Nicolina MobergOK Tyr22:21+2:226:48
8Elin LindbladOK Djerf22:40+2:416:54
9Helen SkoogKils OK23:05+3:067:02
10Anna JanssonOK Djerf23:16+3:177:05
11Malin JonssonOK Tyr23:37+3:387:12
12Lina RööhsSkattkärrs SOK24:01+4:027:19
13Amanda JanssonOK Djerf24:06+4:077:20
14Linn LugneKils OK24:10+4:117:22
15Anna UllerKils OK24:38+4:397:30
16Ingrid KensbyOK Tyr25:00+5:017:37
17Anna NordströmKils OK25:02+5:037:37
18Tove OrdqvistKils OK25:44+5:457:50
19Thea SvenssonIK Vikings OK25:56+5:577:54
20Jenny NybergSkattkärrs SOK28:16+8:178:37
21Mona OrdqvistKils OK28:19+8:208:37
22Lisa OlmKils OK28:24+8:258:39
23Anna Weckner WestlundOK Tyr29:32+9:339:00
24Elsa AlbinssonOK Tyr31:02+11:039:27
Ella NordströmKils OKej start

Herrar Kort

2 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf15:566:06
2Mattias HanssonOK Djerf16:07+0:116:10
3Anton UllerKils OK16:13+0:176:12
4Erik ErikssonOK Älgen16:30+0:346:19
5Fredrik HaneOK Tyr16:46+0:506:25
6Mikael LindOK Tyr17:40+1:446:46
7Anton JonssonOK Tyr18:44+2:487:10
8Danilo MobergOK Tyr19:11+3:157:20
9Ulf SkoglundKils OK19:40+3:447:32
9Fredrik WestlundKils OK19:40+3:447:32
11Thomas BomanSkattkärrs SOK19:47+3:517:34
12Niklas KarlssonLustens OK20:47+4:517:57
13Tobias HällmanOK Tyr22:16+6:208:31
14Andreas LövgrenOK Älgen22:17+6:218:32
15Kjell JohanssonSkattkärrs SOK23:12+7:168:53
15Isak CarlssonOK Tyr23:12+7:168:53
17Hugo EkströmOK Tyr25:02+9:069:35
18David ÅkerlindLustens OK32:11+16:1512:19
19Jörgen MolanderLustens OK34:39+18:4313:16
Simon AlbinssonOK Tyrej start

Damer Kort

2 580 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna LindbladOK Djerf18:547:19
2Julia ForsgrenOK Tyr19:27+0:337:32
3Linn AnderssonOK Tyr19:40+0:467:37
4Emma AlfredssonOK Tyr21:08+2:148:11
4Cornelia KindlundOK Tyr21:08+2:148:11
6Amanda AlfredssonOK Tyr21:09+2:158:11
6Rebecca TakeOK Tyr21:09+2:158:11
8Anna HaneOK Tyr21:37+2:438:22
9Amanda MellerdalKils OK21:45+2:518:25
10Klara NordströmKils OK22:43+3:498:48
11Livia RoweOK Tyr22:44+3:508:48
12Monica DjurbergOK Tyr23:06+4:128:57
13Tina WestlundKils OK24:21+5:279:26
14Pille KustovI 2 IF Karlstad24:47+5:539:36
15Karin MoodhOK Tyr25:50+6:5610:00
16Agneta BomanSkattkärrs SOK26:09+7:1510:08
17Elina SchubertLustens OK26:22+7:2810:13
18Elin BomanSkattkärrs SOK26:41+7:4710:20
19Lea JohannesdalSkattkärrs SOK27:09+8:1510:31
20Helene HällmanOK Tyr29:02+10:0811:15
21Malva TattiOK Älgen30:07+11:1311:40
22Eva TrangiusOK Tyr31:47+12:5312:19
23Kerstin LugneKils OK34:02+15:0813:11
Rebecka WestlundKils OKej start

Gul Pojkar

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar AnderssonOK Tyr18:259:12
2Ivar WikströmOK Tyr20:42+2:1710:21
3Anton FrickSkattkärrs SOK20:48+2:2310:24
4Felix LindOK Tyr21:11+2:4610:35
5Gustav JörgOK Tyr23:09+4:4411:34
6Anton TattiOK Älgen24:13+5:4812:06
7Simon FrickSkattkärrs SOK25:58+7:3312:59
8Carl EdlingOK Älgen30:44+12:1915:22
9William LundqvistOK Tyr30:59+12:3415:29
9Edvin LövgrenOK Älgen30:59+12:3415:29
11Simon MolanderLustens OK32:42+14:1716:21
12Ruben BubholzOK Tyr32:56+14:3116:28
13Jonatan EmmesjöOK Älgen38:38+20:1319:19
14Elin EdlingOK Älgen38:54+20:2919:27
15Christoffer EmmesjöOK Älgen42:18+23:5321:09
16Liam GustafssonOK Älgen42:43+24:1821:21
17Albin GärdestamOK Älgen43:09+24:4421:34
18Kevin TollanOK Älgen47:01+28:3623:30
Oliver JonassonOK Älgenej godkänd

Gul Flickor

1 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Milla ForkéusOK Tyr18:219:55
2Jadwiga BubholzOK Tyr18:52+0:3110:11
2Linnea BjörklundOK Tyr18:52+0:3110:11
4Alva GöthbladSkattkärrs SOK25:57+7:3614:01
5Sara Storm-AnderssonOK Tyr26:33+8:1214:21
6Felicia RööhsSkattkärrs SOK27:06+8:4514:38
7Ella NybergSkattkärrs SOK37:53+19:3220:28

Vit Pojkar

1 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dino GöranssonOK Tyr18:2313:55
2Max LagerkvistOK Tyr21:09+2:4616:01
2Henry NordströmKils OK21:09+2:4616:01
4Albin RansjöOK Tyr21:17+2:5416:07
5Gilbert KarlströmOK Tyr22:16+3:5316:52
6Melvin JörlénOK Tyr25:12+6:4919:05
7Bure Niss-JonssonOK Tyr25:25+7:0219:15
8Klas ErikssonLustens OK29:08+10:4522:04
9Oliver SchubertLustens OK32:20+13:5724:29
10Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK34:00+15:3725:45
11Alvar EklindOK Tyr35:01+16:3826:31

Vit Flickor

1 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva HenricssonOK Tyr16:1312:34
2Izabella LjungbergOK Tyr17:28+1:1513:32
3Mira KarlströmOK Tyr18:15+2:0214:08
4Lilly BergenfurSkattkärrs SOK21:22+5:0916:33
5Tilda KindlundOK Tyr22:25+6:1217:22
6Lova GynnemoLustens OK24:53+8:4019:17
7Alva RööhsSkattkärrs SOK24:59+8:4619:22
8Ida HäggqvistKils OK30:06+13:5323:20
9Elsa De la RoseeSkattkärrs SOK35:50+19:3727:46
10Ellen BjörklundOK Tyr36:03+19:5027:56

Prova På

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zane RoweOK Tyr19:339:49
2Saga TattiOK Älgen39:33+20:0019:52
3Isak ForsgrenOK Tyr58:28+38:5529:22
Axel LindOK Tyrej start

Upp till 12

1 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr14:167:10
2Linus NilssonOK Tyr15:19+1:037:41
3Oscar AnderssonOK Tyr17:28+3:128:46
4Lina UllerKils OK17:49+3:338:57
5Albert BrohedeOK Tyr18:02+3:469:03
6Isak HolmgårdKils OK18:42+4:269:23
7Matteo MobergOK Tyr25:26+11:1012:46
8Maja JohanssonKils OK28:47+14:3114:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser