Officiell resultatlista för Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK
Datum: söndag 15 oktober 2017

Inskolning

1 740 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva AldinStora Tuna OKfullföljt
Ghina AllhappwllKlubblösfullföljt
Hala AllhappwllOK Kårefullföljt
Kevin AmnéusDalaportens OLfullföljt
Irma BerglundTäby OKfullföljt
Meja BerglundTäby OKfullföljt
Elias BergqvistKorsnäs IF OKfullföljt
Tilde BirkebaekStora Tuna OKfullföljt
Linnea BlixtAvesta OKfullföljt
Aleyna DemirOK Kårefullföljt
Freja EkebergAvesta OKfullföljt
Hilda ElfvingStora Tuna OKfullföljt
Stina EngbergHärnösands OKfullföljt
Malva EnlundSala OKfullföljt
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Emil GrankvistArboga OKfullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
August GullnäsGrycksbo IF OKfullföljt
Ester GullnäsGrycksbo IF OKfullföljt
Selma GullnäsGrycksbo IF OKfullföljt
Oskar Hagelberg NordahlOK Kårefullföljt
Emilia HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Linnea HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Natalie HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Oliver HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OKfullföljt
Jacob HemtenmacherLeksands OKfullföljt
Anton HennigerKarlsbyhedens OKfullföljt
Ludvig HenningHärnösands OKfullföljt
Lina HolmstenForsa OKfullföljt
My HolmstenForsa OKfullföljt
Tova HolmstrandArboga OKfullföljt
Lova HolmströmIFK Hedemora OKfullföljt
Vilja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Albin KorenGrycksbo IF OKfullföljt
Mira KorenGrycksbo IF OKfullföljt
Wilma LarssonSala OKfullföljt
Adam LindgrenOK Torfullföljt
Ida LindgrenOK Kårefullföljt
Ella LjungdellTäby OKfullföljt
Emil LundbergKorsnäs IF OKfullföljt
Emil LundqvistDomnarvets GOIFfullföljt
malte lundqvistKlubblösfullföljt
Linus LunströmVäsby OKfullföljt
Alve LystedtKorsnäs IF OKfullföljt
Emre LystedtKorsnäs IF OKfullföljt
Signe Montelius RisbergOK Kårefullföljt
Svea NilssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Ida NordlundOK Kårefullföljt
Hanna NordmanOK Kårefullföljt
Linnea NordströmForsa OKfullföljt
Kerstin NorgrenDomnarvets GOIFfullföljt
Stina NorgrenDomnarvets GOIFfullföljt
Eddie OlssonGrycksbo IF OKfullföljt
Ralf PeclardOK Kårefullföljt
Ruben PekkariKarlsbyhedens OKfullföljt
Jonatan PerssonOK Kårefullföljt
Linnea PerssonOK Kårefullföljt
Matteo PeterssonKarlsbyhedens OKfullföljt
Fredrik RydbergSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt
Leia StalnertKorsnäs IF OKfullföljt
Olle StinesenDalaportens OLfullföljt
Ludvig StåbiOK Kårefullföljt
Hanna ThapperVästerås SOKfullföljt
Emil TräffNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elliot TyskOK Kårefullföljt
Molly ValeriusGamleby OKfullföljt
Hugo WennbergKarlsbyhedens OKfullföljt
Vera WennbergStorviks IFfullföljt
Lisa VestlingOK Kårefullföljt
Meja VikblomOK Hammarenfullföljt
Joel WiklundKorsnäs IF OKfullföljt
Folke WällstedtJärfälla OKfullföljt
Holger WänströmFinspångs SOKfullföljt
Tindra YngströmOK Tisarenfullföljt

Öppen motion 1

2 980 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NordanbroStora Tuna OK27:079:05
2Lukas RosengrenTjalve IF Norrköping28:15+1:089:28
3Johan RosengrenTjalve IF Norrköping28:16+1:099:29
4Eira OlssonÅmåls OK29:21+2:149:50
5Selina PooKlubblös29:44+2:379:58
6Emil Li EklundStora Tuna OK31:05+3:5810:25
7Elsa WengelinSvärdsjö IF32:12+5:0510:48
8Nils StåbiOK Kåre32:32+5:2510:55
9Esther HellmanLeksands OK32:54+5:4711:02
10Ellen JonssonWaxholms OK33:37+6:3011:16
11Karl PalmestålStora Skedvi IK 33:39+6:3211:17
12Noah JaremalmTäby OK35:11+8:0411:48
13Johan BylanderKarlsbyhedens OK35:16+8:0911:50
14André BergkvistVästerbergslagens OL35:56+8:4912:03
15Alfons RingdahlNyköpings OK36:05+8:5812:06
16Erik LundbackStora Tuna OK36:38+9:3112:17
17Elin DjerfGarphyttans IF38:04+10:5712:46
18Dante MeijerIFK Mora OK38:10+11:0312:48
19Albin SvenssonSurahammars SOK38:31+11:2412:55
20Signe AlbinssonOK Österåker38:44+11:3712:59
21Casper AronsenLillomarka OL39:06+11:5913:07
22Anton ModigsKorsnäs IF OK39:17+12:1013:10
23William BergqvistKorsnäs IF OK39:20+12:1313:11
24Sixten WågbergOK Hammaren40:24+13:1713:33
25Vidar LarssonIF Thor40:31+13:2413:35
26Elin NordanbroStora Tuna OK41:10+14:0313:48
27Gustav NorbergStora Tuna OK41:20+14:1313:52
28Maja SvederDomnarvets GOIF41:28+14:2113:54
29Agnes NilssonDomnarvets GOIF41:47+14:4014:01
30Alma JöhnemarkStora Tuna OK41:53+14:4614:03
31Kalle VestlingOK Kåre42:25+15:1814:14
32Jon Forsberg RundströmIFK Enskede42:47+15:4014:21
33Hilda KällbrinkLeksands OK42:55+15:4814:24
33Amelie HemtenmacherLeksands OK42:55+15:4814:24
35Frida BrudinIFK Mora OK43:08+16:0114:28
36Emma RindeskogVästerbergslagens OL43:10+16:0314:29
37Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb43:25+16:1814:34
38Ebba MaxénStora Tuna OK43:33+16:2614:36
39Oskar KullmanStora Tuna OK43:38+16:3114:38
40Nils SernfältLeksands OK43:40+16:3314:39
41Victor GranathVäsby OK43:56+16:4914:44
42Axel WågbergOK Hammaren44:09+17:0214:48
43Zoe RimérWaxholms OK44:23+17:1614:53
44Tim ThomsonOK Kåre44:59+17:5215:05
45Olivia A ForslundDomnarvets GOIF45:20+18:1315:12
46Jette LillebækVäsby OK45:23+18:1615:13
47Klara BackmanOK Kåre45:56+18:4915:24
48Ture JohanssonDalaportens OL46:29+19:2215:35
49Nanna LissmyrIFK Mora OK46:37+19:3015:38
50Alva MogrenIFK Mora OK46:57+19:5015:45
51Nils BlombergSegersta OK47:11+20:0415:50
52Emma LiljaTumba-Mälarhöjden OK47:13+20:0615:50
53Wille HellstenLeksands OK47:17+20:1015:52
54Kajsa WilénKorsnäs IF OK47:19+20:1215:52
55Einar BlombergSegersta OK47:28+20:2115:55
56Olle OldaeusVästerås SOK48:37+21:3016:18
57Majken NorgrenDomnarvets GOIF48:58+21:5116:25
58Neo GunnarssonLeksands OK50:33+23:2616:57
59Alexander ThulinVästerås SOK50:49+23:4217:03
60Alve WistedtSundbybergs IK51:36+24:2917:18
61Ditte MolinHärnösands OK51:39+24:3217:19
62Gustav FernvikStora Tuna OK52:08+25:0117:29
63Theodor ThenanderVästerås SOK54:16+27:0918:12
64Viktor LindgrenOK Kåre54:18+27:1118:13
65Julia PeclardOK Kåre54:29+27:2218:16
66Vendela K-SvedbergOK Hammaren55:07+28:0018:29
67Folke IsakssonVäsby OK55:31+28:2418:37
68Saga NorlinStora Tuna OK56:15+29:0818:52
69Nora AldinStora Tuna OK56:18+29:1118:53
70Noomi GreenAlmby IK56:50+29:4319:04
71Abby BacklundIFK Mora OK58:46+31:3919:43
72Edith AlbrechtOK Kåre1:00:46+33:3920:23
73Siri ForslinForsa OK1:01:10+34:0320:31
74Ylva ForslinForsa OK1:02:30+35:2320:58
75Elsa IvarssonVästerbergslagens OL1:02:33+35:2620:59
76Carina RongeTullinge SK1:03:25+36:1821:16
77Mia HessleTullinge SK1:03:26+36:1921:17
78Frida SjöblomOK Kåre1:06:14+39:0722:13
79Sixten BuudIFK Mora OK1:11:55+44:4824:07
80Gustav MorghultVäsby OK1:17:32+50:2526:01
81Livia QuassWaxholms OK1:30:14+1:03:0730:16
Emil LindgrenOK Torej godkänd
Amelia Li EklundStora Tuna OKej godkänd
Silas Mestad HansenLillomarka OLej start
Moa SölscherKorsnäs IF OKej start

Öppen motion 3

3 540 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David RyderåsWaxholms OK33:119:22
2Carin MarcussonLinköpings OK33:43+0:329:31
3Emil peclardOK Kåre35:51+2:4010:07
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb37:08+3:5710:29 Ladda ner rutt i gpx-format
5Stefan SvederDomnarvets GOIF37:11+4:0010:30
6Sebastian SjöqvistOK Måsen38:29+5:1810:52
7Johannes WengelinSvärdsjö IF38:43+5:3210:56
8Christer LennellSträngnäs-Malmby OL38:50+5:3910:58
9Peter LübckeOK Ravinen38:56+5:4510:59
10Nils JohanssonVästvärmlands OK39:15+6:0411:05
11Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF39:19+6:0811:06
12Tommy JohanssonVästvärmlands OK39:36+6:2511:11
13Aders FältedKlubblös39:49+6:3811:14
14Stina WålbergKlubblös39:50+6:3911:15
15Stina NilssonDalaportens OL41:05+7:5411:36
16Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK41:40+8:2911:46
17Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK41:47+8:3611:48
18Francesco SavaniSkogspojkarnas OK41:52+8:4111:49
19Eva HenningHärnösands OK41:53+8:4211:49
20Göran FredrikssonGarphyttans IF43:21+10:1012:14
21Timofej SibilevKarlskrona SOK44:17+11:0612:30
22Christina FredrikssonGarphyttans IF44:38+11:2712:36
23Mattis SandénOK Södertörn45:13+12:0212:46
24Sara OlssonGrycksbo IF OK45:53+12:4212:57
25Andreas HortlundKlubblös45:58+12:4712:59
26Alice NykvistAvesta OK46:04+12:5313:00
27Tea KestiKlubblös46:09+12:5813:02
28Nils SkymbergKFUM Örebro OK46:42+13:3113:11
29Therese AnderssonDalaportens OL46:59+13:4813:16
30Felix ArkängTullinge SK47:15+14:0413:20
31Ellinor netzJärla Orientering47:24+14:1313:23
32Malin NybergJärla Orientering47:25+14:1413:23
33Malin HedbergSala OK47:41+14:3013:28
34Åsa EnlundSala OK48:16+15:0513:38
35Eskil IsakssonVäsby OK48:42+15:3113:45
36Sara BlombergIFK Mora OK48:50+15:3913:47
37Stefan JärvallNyköpings OK48:54+15:4313:48
38Paula StruckOK Ravinen50:36+17:2514:17
39Jenny StruckOK Ravinen51:01+17:5014:24
40Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping51:07+17:5614:26
41Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping51:09+17:5814:26
42Jacob LiljeGävle OK51:59+18:4814:41
43Truls MansénSkarpnäcks OL52:16+19:0514:45
43Maja RundlöfVäsby OK52:16+19:0514:45
45Anneli RundlöfVäsby OK52:23+19:1214:47
46Frdrik JohnssonWaxholms OK52:25+19:1414:48
46Roger JonssonWaxholms OK52:25+19:1414:48
48Tim RimerWaxholms OK53:04+19:5314:59
49Titti DahlgrenNyköpings OK53:42+20:3115:10
50Maria BergHagaby GoIF Örebro54:58+21:4715:31
51Tilde KindlundOK Tyr55:01+21:5015:32
52Ulrika LundinOK Kåre56:27+23:1615:56
53Jonathan VånsjöArboga OK57:14+24:0316:10
54Susanne HöglundWaxholms OK57:26+24:1516:13
55Anna-Karin VånsjöArboga OK57:35+24:2416:15
56Sean BerglundSigtuna OK57:46+24:3516:19
57Maria Alm JensenArboga OK57:47+24:3616:19
57Leif JensenArboga OK57:47+24:3616:19
59Elias StrömlandSigtuna OK57:48+24:3716:19
60Michael BlixtAvesta OK58:20+25:0916:28
61Simon BerglundKarlsbyhedens OK58:34+25:2316:32
62Catharina AnderssonOK Tor58:47+25:3616:36
63Linda WickströmOK Tor58:48+25:3716:36
64Maria AmnéusDalaportens OL59:27+26:1616:47
65Tobias ErikssonÅmåls OK1:00:15+27:0417:01
65Ulrika BorggrenDomnarvets GOIF1:00:15+27:0417:01
67Isak UngerKlubblös1:02:05+28:5417:32
68Klara JedarOK Tor1:02:09+28:5817:33
68Alva GawellIFK Lidingö SOK1:02:09+28:5817:33
70Malin HjorthDomnarvets GOIF1:02:53+29:4217:45
71Maria HjorthDomnarvets GOIF1:02:55+29:4417:46
72Elin JonssonHudiksvalls OK1:03:53+30:4218:02
73Markus JonssonHudiksvalls OK1:04:43+31:3218:16
74Iris WikströmOK Hammaren1:10:56+37:4520:02
74Andreas J. WikströmOK Hammaren1:10:56+37:4520:02
76Rolf KarlssonOK Fjällstigen1:11:02+37:5120:03
77Madeleine GranathVäsby OK1:11:24+38:1320:10
78Linnéa KarlssonVäsby OK1:11:27+38:1620:11
79Lisen BäckTrosabygdens OK1:15:03+41:5221:12
80Mira BäckTrosabygdens OK1:15:06+41:5521:12
81Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:15:20+42:0921:16
82Sofia HagnellSkogsluffarnas OK1:17:18+44:0721:50
83Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:24:19+51:0823:49
83Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL1:24:19+51:0823:49
85Pia WiklundVästerås SOK1:31:56+58:4525:58
86Ida KarlssonOK Gränsen1:33:16+1:00:0526:20
Sara WallinSundsvalls OKej godkänd
David BrnnanSödertälje- Nykvarnej godkänd
Sara FredrikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Liz BrennanSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Felix SlagbrandVästerås SOKej godkänd
Linda SlagbrandVästerås SOKej godkänd
Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Sofia PerssonDomnarvets GOIFej godkänd
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start
Sumali SkottÅmåls OKej start
Pär WiklundVästerås SOKej start

Öppen motion 5

3 950 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen JonssonOK Tor32:278:12
2Sebastian EdénOK Kåre32:53+0:268:19
3Håkan LindgrenOK Kolmården33:39+1:128:31
4Helena WallmanVästerbergslagens OL34:06+1:398:37
5Per LjungStockholms OK34:15+1:488:40
6Valle LarssonIF Thor35:30+3:038:59
7Daniel WestbomSäterbygdens OK36:24+3:579:12
8Fredrik KarlssonOK Kolmården36:37+4:109:16
9Eira HertinIK Hakarpspojkarna36:46+4:199:18
10Lina RööhsSkattkärrs SOK38:23+5:569:43
11Isabella DanbergÖdeshögs SK38:37+6:109:46
12Anders WidlundIFK Lidingö SOK38:51+6:249:50
13Albin SjöblomOK Kåre38:53+6:269:50
14Johan NilssonStigmännen Karlshamns OK39:32+7:0510:00
15Simon ClaessonOK Rodhen39:40+7:1310:02
16Magnus NordgrenHärnösands OK40:09+7:4210:09
17Maria SibilevaKarlskrona SOK40:49+8:2210:20
18Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK41:32+9:0510:30
19Pontus DavidssonIFK Lidingö SOK41:52+9:2510:35
20Per EdénOK Kåre41:56+9:2910:36
21Mikael NordquistTäby OK42:02+9:3510:38
22Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF43:25+10:5810:59
23Andreas OdlindOK Kåre43:26+10:5910:59
24Mikael LöfgrenOK Kåre43:28+11:0111:00
24Elisabeth FredlundIF Thor43:28+11:0111:00
26hanna holmströmKlubblös43:35+11:0811:02
27Katja KinnunenTäby OK43:49+11:2211:05
28Katarina GezeliusIFK Mora OK43:54+11:2711:06
29Sarah DjärvHärnösands OK44:37+12:1011:17
30Magdalena SjödinOK Tisaren45:21+12:5411:28
31Anton ForsHJS-Vansbro OK45:22+12:5511:29
32matilda buskeKlubblös45:38+13:1111:33
33Jessica ErikssonDomnarvets GOIF45:54+13:2711:37
34Anna-Clara WistedtSundbybergs IK46:05+13:3811:40
35Jesper BergDomnarvets GOIF46:11+13:4411:41
36Marcus NordvallDomnarvets GOIF46:13+13:4611:42
37Henrik HolgerssonUlricehamns OK46:16+13:4911:42
38Mikael NilssonÅmåls OK46:22+13:5511:44
39Elmer WaldfeltFinspångs SOK46:41+14:1411:49
40Karin HannrupIF Thor46:57+14:3011:53
41Jimmy LarssonIF Thor47:06+14:3911:55
42Jonatan GreenAlmby IK47:09+14:4211:56
43Lena ÅbomGävle OK47:29+15:0212:01
44Jenny NybergSkattkärrs SOK49:06+16:3912:25
45Gert KromnérSkogspojkarnas OK49:13+16:4612:27
46Åsa EdgrenSkarpnäcks OL49:39+17:1212:34
47Bengt JannsenVästerviks OK50:08+17:4112:41
48Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK50:32+18:0512:47
49Niclas RökenTäby OK50:51+18:2412:52
50Helena LiljeströmGävle OK51:20+18:5312:59
51Edith FållstenHagaby GoIF Örebro51:36+19:0913:03
52Elin HäggqvistKils OK51:46+19:1913:06
53Johan OlssonGrycksbo IF OK51:56+19:2913:08
54Makus NordénLånghundra IF52:51+20:2413:22
55Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL53:00+20:3313:25
55Eva HagwallJärla Orientering53:00+20:3313:25
57Madelene BarbozaAttunda OK53:12+20:4513:28
58Signe HillerhagIFK Lidingö SOK54:17+21:5013:44
59Anna KarlssonSundbybergs IK54:52+22:2513:53
60Hanna WigforssArboga OK55:32+23:0514:03
61Sissel WidehagSundbybergs IK55:48+23:2114:07
62Anna WennbergStorviks IF56:15+23:4814:14
63Satu KettunenOK Hammaren56:17+23:5014:14
64Karin SandqvistVästerås SOK57:01+24:3414:26
64Robin LjungdellTäby OK57:01+24:3414:26
64Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF57:01+24:3414:26
67Per ArnessonSkarpnäcks OL58:02+25:3514:41
68Junia WinningeLånghundra IF58:13+25:4614:44
69Lars ÅbomGävle OK58:19+25:5214:45
70Jessica ZetterbergHudiksvalls OK58:36+26:0914:50
71Carin MattilaTullinge SK58:48+26:2114:53
72Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK59:14+26:4714:59
73Sara MouazzenVästerås SOK59:16+26:4915:00
74Anette HertzTenhults SOK59:33+27:0615:04
75Anneli AnderssonIK Gandvik1:00:03+27:3615:12
76Jan HägerOK Södertörn1:00:08+27:4115:13
77Cajsa VånsjöArboga OK1:01:54+29:2715:40
78Nina PasanenOK Djerf1:02:49+30:2215:54
79Maria BackmanOK Kåre1:03:36+31:0916:06
80Clara SvenssonSurahammars SOK1:03:44+31:1716:08
80Sara SvenssonSurahammars SOK1:03:44+31:1716:08
82Karolina KahraÅmåls OK1:05:09+32:4216:29
83Maria Helde FranklingIFK Lidingö SOK1:05:43+33:1616:38
84Moa JohanssonVäsby OK1:05:51+33:2416:40
85Karl KnihsAlfta-Ösa OK1:08:27+36:0017:19
86Hans GreenÖstersunds OK1:10:59+38:3217:58
87Anna HedinNyköpings OK1:15:06+42:3919:00
88Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb1:17:22+44:5519:35
88Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb1:17:22+44:5519:35
90Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:18:11+45:4419:47
91Ylva ThorénÖrnsköldsviks OK1:18:12+45:4519:47
92Louise LindellGustavsbergs OK1:36:32+1:04:0524:26
93Andreas EliassonOK Hällen1:38:44+1:06:1724:59
94Anders AnderssonOK Hedströmmen1:41:42+1:09:1525:44
95Maria JaxOK Hedströmmen1:42:40+1:10:1325:59
96Carina GunérusSurahammars SOK1:42:47+1:10:2026:01
Mattias NordlanderHärnösands OKej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Ulrik SturkWaxholms OKej godkänd
Anneli ChristieSnättringe SKej start
James ChristieSnättringe SKej start
Daniel JensenArboga OKej start
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start

Öppen motion 6

6 360 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SöderqvistOK Kåre51:338:06
2Ylva LorentssonOK Kåre58:39+7:069:13
3Åsa SundOK Hammaren59:29+7:569:21
4Johan HenricssonOK Tyr1:01:56+10:239:44
5Maria BylundFagersta OK1:02:29+10:569:49
6Rudolf HersénTullinge SK1:02:51+11:189:52
7Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:06:49+15:1610:30
8Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:08:35+17:0210:47
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:08:58+17:2510:50 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anna RökenTäby OK1:09:56+18:2310:59
11Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:13:31+21:5811:33
12Thomas SundbergTullinge SK1:13:54+22:2111:37
13Malin LindskogOK Ravinen1:14:06+22:3311:39
14Sissel LundebyLillomarka OL1:14:45+23:1211:45
15Justus ArenanderSkarpnäcks OL1:16:45+25:1212:04
16Rasmus SöderbergGävle OK1:16:52+25:1912:05
17christer ekströmKlubblös1:18:57+27:2412:24
18Michel JensenLillmarka1:19:26+27:5312:29
19Viktor NorbergStora Tuna OK1:25:42+34:0913:28
20Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:29:31+37:5814:04
21Patrik GustafssonSmedjebackens OK1:31:53+40:2014:26
22Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:33:57+42:2414:46
23Erik HanssonOK Kåre1:35:29+43:5615:00
24Ida PaananenOK Hedströmmen1:36:33+45:0015:10
25Iris van LoenhoutOK Hedströmmen1:36:37+45:0415:11
26Josefin LindqvistIFK Enskede1:39:50+48:1715:41
27Egil LissmyrIFK Mora OK1:40:51+49:1815:51
28Thobias BrodinIFK Mora OK1:40:52+49:1915:51
29Fredrik NilssonStångenäs AIS1:42:58+51:2516:11
30Amanda AlfredssonOK Tyr1:46:15+54:4216:42
31Johanna AlfredssonOK Tyr1:46:17+54:4416:42
32Irené LarssonSundsvalls OK1:52:51+1:01:1817:44
33Petter WigleOK Södertörn2:13:05+1:21:3220:55
Andri PooKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 600 m, 157 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ErssonIFK Mora OK23:086:25
2Magnus NordströmKils OK25:08+2:006:58
3Johan ÖstbergStora Tuna OK25:36+2:287:06
4Ola LindIF Thor25:38+2:307:07
5Stefan BerglinKarlskrona SOK27:05+3:577:31
6Lars DahlströmHJS-Vansbro OK27:29+4:217:38
7Björn HannrupIF Thor27:52+4:447:44
8Jenny RöjgårdOK Kolmården28:37+5:297:56
9Michael GranqvistOK Ravinen28:54+5:468:01
10Pia BirkebækStora Tuna OK29:08+6:008:05
11Elis SandbergAlfta-Ösa OK29:12+6:048:06
12Hans AurellGävle OK29:46+6:388:16
13Hasse ÅbergValbo AIF29:47+6:398:16
14Johan HerbstVästerås SOK30:01+6:538:20
15Mats GustafssonTrosabygdens OK30:12+7:048:23
16Tomas HermanssonÅmåls OK30:42+7:348:31
17Lina MatthewsTullinge SK31:05+7:578:38
18Maria HenriquesOK Södertörn31:12+8:048:40
19Tobias BeckiusOK Tyr31:55+8:478:51
20Per-Johan JosefssonSkogslöparna32:16+9:088:57
21Anna Karin OlmIF Thor32:19+9:118:58
22Tommy HögIK Gandvik32:39+9:319:04
23Jan AnderssonGävle OK32:54+9:469:08
24Anders RoothVästerås SOK32:58+9:509:09
25Maria BoisLeksands OK33:15+10:079:14
26Christian RohnerIF Thor33:30+10:229:18
27Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF33:31+10:239:18
28Elin JohanssonForsa OK33:36+10:289:20
29Lotta RosénGöteborg-Majorna OK33:45+10:379:22
30Niklas DoeringGarphyttans IF33:53+10:459:24
31Mats NilssonFinspångs SOK33:57+10:499:25
32Lena MasesStora Tuna OK34:06+10:589:28
33Stina NordahlDomnarvets GOIF34:09+11:019:29
34Pia LindholmSundsvalls OK34:10+11:029:29
35Olof ErikssonIFK Mora OK34:43+11:359:38
36Petra LjungdellTäby OK35:00+11:529:43
37Olle ErlandssonSOK Viljan35:01+11:539:43
38Harry EnbergVästerbergslagens OL35:02+11:549:43
39Daniel EkenstedtTullinge SK35:08+12:009:45
39Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK35:08+12:009:45
41Stefan FerdmanTullinge SK35:09+12:019:45
42Maria RostLinköpings OK35:55+12:479:58
43Kristina HellströmÅmåls OK36:08+13:0010:02
44Malena AhlströmVästerås SOK36:11+13:0310:03
45Bengt StenerhagVästerbergslagens OL36:22+13:1410:06
46Leif MörkforsJärfälla OK36:38+13:3010:10
47Mattias HolmströmÅmåls OK36:59+13:5110:16
48Stefan KarlssonOK Kåre37:04+13:5610:17
49Tomas RingdahlNyköpings OK37:17+14:0910:21
50Stig OvelandValbo AIF37:18+14:1010:21
51Stefan WisborgTullinge SK37:38+14:3010:27
52Eva-Lena MäkinenOK Hammaren37:40+14:3210:27
53Viktor AlfredssonOK Tyr37:42+14:3410:28
54Ragnhild SvensVästerbergslagens OL37:51+14:4310:30
55Lena WesterlundOK Djerf37:52+14:4410:31
56Emil KarlssonVäsby OK37:53+14:4510:31
57Ann RollerJärfälla OK38:02+14:5410:33
58Jonas KarlssonVäsby OK38:07+14:5910:35
59Elinor LindstenNyköpings OK38:15+15:0710:37
60Inger CederbergVänersborgs SK38:32+15:2410:42
61Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb38:45+15:3710:45
62Patrick HolmqvistNyköpings OK38:58+15:5010:49
63dotte petersenLillomarka OL39:04+15:5610:51
64Klara SkoogOK Hammaren39:11+16:0310:53
65Camilla NäslundOK Hammaren39:12+16:0410:53
66Ann-Sofie TäckOK Hammaren39:21+16:1310:55
66Lovisa CarlssonOK Kåre39:21+16:1310:55
68Pär ÅkerströmVästerås SOK39:23+16:1510:56
69Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK39:26+16:1810:57
70Tommy AnderssonSöders-Tyresö39:34+16:2610:59
71Vilma BergerDomnarvets GOIF39:40+16:3211:01
71Sofia KarlssonOK Landehof39:40+16:3211:01
73Jannike WålbergOK Kåre39:58+16:5011:06
74Anna LundquistOK Ravinen40:19+17:1111:11
75Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb40:36+17:2811:16
76Agnes OlssonOK Tor40:38+17:3011:17
77Anna HaneOK Tyr40:44+17:3611:18
78Arne WesterlundNyköpings OK40:57+17:4911:22
79Lars DahlströmVästerbergslagens OL40:59+17:5111:23
80Nora KällIK Gandvik41:08+18:0011:25
81Johan KällIK Gandvik41:11+18:0311:26
82Jonas NäslundOK Hammaren41:25+18:1711:30
83Anna GustafssonKFUM Örebro OK41:27+18:1911:30
84Ylva AnderssonDomnarvets GOIF41:51+18:4311:37
85Örjan ArkängTullinge SK41:53+18:4511:38
86Gittan GeliusSnättringe SK41:54+18:4611:38
87Anna WolgastSnättringe SK41:55+18:4711:38
88Jesper WaldfeltFinspångs SOK42:46+19:3811:52
89Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK42:58+19:5011:56
90Ulrika SanderOK Milan43:00+19:5211:56
91Maria WikströmOK Hammaren43:51+20:4312:10
92Jan SturestigOK Södertörn43:58+20:5012:12
93Anders OlarsLeksands OK44:05+20:5712:14
94Johan NiklassonVäxjö OK44:21+21:1312:19
95Erik MyrbergerTullinge SK44:33+21:2512:22
96Anne LindellKalmar OK44:37+21:2912:23
97Göran NilssonValbo AIF44:39+21:3112:24
98Sofia BjörnbergNyköpings OK45:01+21:5312:30
99Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK45:10+22:0212:32
100Lars-Erik LiljeströmGävle OK45:16+22:0812:34
101Staffan WestbomOckelbo OK46:01+22:5312:46
102Pernilla SahlénVästerås SOK46:03+22:5512:47
103Åsa PetterssonSäterbygdens OK46:05+22:5712:48
104Bengt HanssonSäterbygdens OK46:07+22:5912:48
105Maria HederIK Gandvik46:46+23:3812:59
106Mats Olov ThomsonOK Kåre46:49+23:4113:00
107Erica HållHJS-Vansbro OK47:29+24:2113:11
108Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF47:56+24:4813:18
109David NygrenTullinge SK48:06+24:5813:21
110Per LindskogGotlands Bro OK48:09+25:0113:22
111Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK48:22+25:1413:26
112Karin ÅkermanVästerås SOK48:41+25:3313:31
113Josef AnderssonJärfälla OK49:57+26:4913:52
114Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL50:07+26:5913:55
115Eva HalvarsonOK Kåre50:22+27:1413:59
116Fredrik JohanssonTullinge SK50:25+27:1714:00
117Margareta BerghSkarpnäcks OL50:37+27:2914:03
118Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF50:43+27:3514:05
119Åke SundbergFagersta OK51:04+27:5614:11
120Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL51:25+28:1714:16
121Axel GräfningsGrycksbo IF OK51:37+28:2914:20
122Anders JanssonGrycksbo IF OK51:42+28:3414:21
123Tove SvedellSkarpnäcks OL54:04+30:5615:01
124Carina SvenssonBredaryds SOK54:24+31:1615:06
125Anna HertinIK Hakarpspojkarna54:26+31:1815:07
126Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK54:50+31:4215:13
127Lovisa HöglundTullinge SK55:15+32:0715:20
128Peter BergmanTullinge SK55:23+32:1515:23
129Lennart ErikssonOK Enen55:33+32:2515:25
130Daniel HelanderTullinge SK56:29+33:2115:41
131Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK56:54+33:4615:48
132Annica BergerDomnarvets GOIF57:13+34:0515:53
133Margrita SjöqvistOK Måsen58:09+35:0116:09
134Maria WestlinValbo AIF59:01+35:5316:23
135Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK59:47+36:3916:36
136Aase MestadLillomarka OL1:00:26+37:1816:47
137Helena KarlssonSundsvalls OK1:01:11+38:0316:59
138Rickard KarlssonSundsvalls OK1:01:12+38:0417:00
139Anna LindellGustavsbergs OK1:02:43+39:3517:25
140Margareta LöfkvistBjursås OK1:02:57+39:4917:29
141Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:04:21+41:1317:52
142Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:06:13+43:0518:23
143Nora LundinSkogsluffarnas OK1:06:16+43:0818:24
144Elsa VidlundKFUM Örebro OK1:07:54+44:4618:51
145Teresia WällstedtJärfälla OK1:08:53+45:4519:08
146Stina NilssonDalaportens OL1:08:56+45:4819:08
147Lisa silvermarkDalaportens OL1:08:58+45:5019:09
148Ann-Sofie EliassonDalaportens OL1:09:04+45:5619:11
149Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:12:39+49:3120:10
150Ulf LindahlHärnösands OK1:13:02+49:5420:17
151Elin JonhedKFUM Örebro OK1:25:58+1:02:5023:52
152Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:26:02+1:02:5423:53
Johanna NordströmKFUM Örebro OKej godkänd
Anna KårénSundsvalls OKej godkänd
Gustav PermanOK Tyrej godkänd
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Per IkoTäby OKej godkänd
Ylva LidénVäsby OKej start

Öppen motion 8

6 060 m, 144 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BuudIFK Mora OK35:265:50
2Peter FredrikssonIFK Mora OK36:57+1:316:05
3Kristian DahlströmIFK Mora OK40:01+4:356:36
4Tony BjörlingDomnarvets GOIF40:23+4:576:39
5Hans AlinIFK Mora OK41:16+5:506:48
6Marcus PherssonOK Linné41:45+6:196:53
7Joakim BacklundTäby OK41:59+6:336:55
8Erik NorinSundsvalls OK42:09+6:436:57
9Mats ÅbergOK Linné42:20+6:546:59
10Johan ErikssonLinköpings OK42:34+7:087:01
11Björn ArvidssonStora Tuna OK43:04+7:387:06
12Pär TögenmarkOK Linné43:16+7:507:08
13Joakim ÖstblomJärfälla OK44:19+8:537:18
14Ola JernströmAvesta OK44:28+9:027:20
15Anna MårsellStora Tuna OK44:36+9:107:21
16Erik ErnstssonFinspångs SOK44:58+9:327:25
17Marcus KullmanStora Tuna OK45:01+9:357:25
18Per ÖbergOK Hällen45:15+9:497:28
19Jonas AxelssonLerums SOK45:17+9:517:28
20Marika HagelbergOK Kåre45:28+10:027:30
21Patrik ThybeckLindebygdens OK45:45+10:197:32
22Ian HamiltonNyköpings OK46:23+10:577:39
23Anders SvenssonFinspångs SOK46:35+11:097:41
24Per SpikLeksands OK46:39+11:137:41
24Daniel DuhlboIFK Mora OK46:39+11:137:41
26Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro46:44+11:187:42
27Kristina AnelandOK Ravinen46:45+11:197:42
28Jenny WesterberghRasbo IK46:49+11:237:43
29Mats GustafssonKFUM Örebro OK46:51+11:257:43
30Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK46:54+11:287:44
31Peo SvenskStora Tuna OK47:18+11:527:48
32Carl Johan ArevångTullinge SK47:27+12:017:49
33Douglas LundinSkogsluffarnas OK47:30+12:047:50
34Lasse ForsbergOK Ravinen47:33+12:077:50
35Erik ForsgrenOK Tyr47:35+12:097:51
36Tina JunegardTullinge SK47:36+12:107:51
37Anna-Stina PåledalOK Roxen47:43+12:177:52
38Fredrik EkenborgNyköpings OK47:55+12:297:54
39Martin OldaeusVästerås SOK47:57+12:317:54
40Petter GullikstadRøros IL48:05+12:397:56 Ladda ner rutt i gpx-format
41Mattias BerggrundUmeå OK48:17+12:517:58
42Per MolinHärnösands OK48:21+12:557:58
43Terje SchjølbergRøros IL48:29+13:038:00
44Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb48:30+13:048:00
45Per LovangVästerbergslagens OL48:32+13:068:00
46Robert PedersenJärfälla OK48:38+13:128:01
47Karin JohnssonOK Kåre48:55+13:298:04
48Johan HofstedtTäby OK48:59+13:338:04
49Johan BjörklundOK Hällen49:00+13:348:05
50Lars NordvallDomnarvets GOIF49:20+13:548:08
51Mårten AnterudVäsby OK50:08+14:428:16
52Rickard JonforsenHallstahammars OK50:13+14:478:17
53Emelie SvalinVänersborgs SK50:16+14:508:17
54Linnea GustafssonVisborgs OK50:23+14:578:18
55Stefan GunnarssonHudiksvalls OK50:31+15:058:20
56Lars KlassonOK Ravinen50:33+15:078:20
57Michael AhlquistJärla Orientering50:44+15:188:22
58Eva ElfvingDomnarvets GOIF50:58+15:328:24
59Jonas BergenfurSkattkärrs SOK51:03+15:378:25
60Erik ByströmOK Nolaskogsarna51:21+15:558:28
61Håkan NilssonDomnarvets GOIF51:50+16:248:33
62Johan TirénSkogsluffarnas OK52:18+16:528:37
63Brett WeihartHestra IF52:19+16:538:37
64Mats EkmanFinspångs SOK52:24+16:588:38
65Eva GöhlFinspångs SOK52:40+17:148:41
66Anette LarssonOK Tor52:46+17:208:42
67Anders MansénSkarpnäcks OL53:00+17:348:44
68Per-Åke BladForsa OK53:02+17:368:45
69Stefan SöderholmOK Kåre53:19+17:538:47
70Stefan KärrlanderUmedalens IF53:24+17:588:48
71Niclas ClashammarNyköpings OK54:23+18:578:58
72Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb54:32+19:068:59
73Karin MöllerbergValbo AIF55:29+20:039:09
74Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb55:30+20:049:09
75Anders BergDomnarvets GOIF55:42+20:169:11
76Magnus RajanIFK Lidingö SOK55:44+20:189:11
77Camilla GöstasSöders-Tyresö55:50+20:249:12
78Veronica LundOK Kolmården55:52+20:269:13
79Andreas DernfalkVästerbergslagens OL55:53+20:279:13
80Marie HedarOK Tor56:02+20:369:14
81Michael WickströmArboga OK56:04+20:389:15
82Joakim AhlströmVästerås SOK56:16+20:509:17
83Camilla HambergÖstersunds OK56:42+21:169:21
84Johan HartvikLänna IF56:45+21:199:21
85Erik JakobssonSundsvalls OK56:59+21:339:24
86Kjell NordqvistWaxholms OK57:09+21:439:25
87Henrik SöderqvistLinköpings OK57:14+21:489:26
88Maria Von SchmalenséeAttunda OK57:17+21:519:27
89Inger DahlgrenÖstersunds OK57:34+22:089:29
89Bengt HaglundLeksands OK57:34+22:089:29
91Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK57:35+22:099:30
92Åsa BörjessonJärla Orientering57:50+22:249:32
93Angelica WikströmOK Tyr58:02+22:369:34
94Jenny JohanssonIK Ymer58:12+22:469:36
95Jonny JohanssonOK Njudung58:26+23:009:38
96Urban StåhlSundbybergs IK58:31+23:059:39
97Mark BaljeuLeksands OK58:44+23:189:41
98jörgen FondeliusSmedjebackens OK58:56+23:309:43
99Erik HellstenNyköpings OK59:44+24:189:51
100Niklas TimbyUmeå OK59:50+24:249:52
101Carin RosanderFinspångs SOK1:00:13+24:479:56
102Ola KåbergOK Ravinen1:00:29+25:039:58
103Niklas CarneliusOK Hällen1:00:33+25:079:59
103Malin SjöblomÖstersunds OK1:00:33+25:079:59
105Jonas BlombergSegersta OK1:00:46+25:2010:01
106Märit NordlundJärfälla OK1:00:52+25:2610:02
107Niklas SanderOK Milan1:00:55+25:2910:03
108Sveke JonssonOK Dellen1:01:56+26:3010:13
108Henrik AskrothKFUM Örebro OK1:01:56+26:3010:13
110Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK1:02:04+26:3810:14
111Eva OdeVästerås SOK1:02:20+26:5410:17
112Maria JunevikLeksands OK1:02:50+27:2410:22
113Jörgen HjortOK Roxen1:03:09+27:4310:25
114Jenny JohanssonValbo AIF1:03:16+27:5010:26
115Karin Swärd LindbergVandrarringen1:03:27+28:0110:28
116Caroline WestbomOK Österåker1:03:36+28:1010:29
117Tuva FalkSundbybergs IK1:03:45+28:1910:31
118Ronny FalkSundbybergs IK1:03:46+28:2010:31
119Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:04:31+29:0510:38
120Ola TuvessonSundsvalls OK1:06:16+30:5010:56
121Assaf Bar-NathanLillomarka OL1:06:41+31:1511:00
122Kjell TräffNAIS Orienteringsklubb1:07:18+31:5211:06
123Anna UllerKils OK1:07:48+32:2211:11
124Sara AndersonJärfälla OK1:08:03+32:3711:13
125Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:08:27+33:0111:17
126Dorota ŠmelíkováKarlskrona SOK1:09:31+34:0511:28
127Göran HedmanValbo AIF1:09:38+34:1211:29
128Johan DahmTjalve IF Norrköping1:10:28+35:0211:37
129Florence BergDomnarvets GOIF1:11:56+36:3011:52
130Johan BalckTäby OK1:12:10+36:4411:54
131Lars HallVästerås SOK1:12:42+37:1611:59
132Robert PalmVästerås SOK1:12:45+37:1912:00
133Patrik StenilsOK Hällen1:14:44+39:1812:19
134Thomas HovermanOK Hällen1:14:45+39:1912:20
135Tomas BäckTrosabygdens OK1:15:00+39:3412:22
136Weronica BäckTrosabygdens OK1:15:10+39:4412:24
137Katarina OlssonOK Tor1:17:38+42:1212:48
138Helen MagnussonOK Tor1:17:39+42:1312:48
139Erik SkoglundSol Tranås1:18:34+43:0812:57
140Michael ForslundKristinehamns OK1:19:53+44:2713:10
141Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:28:59+53:3314:41
142Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:30:03+54:3714:51
Thomas RexSundsvalls OKej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 9

8 770 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje PaulerSkogslöparna57:146:31
2Pessi LiukkonenSundsvalls OK57:35+0:216:33
3Emil KaleredOK Denseln1:01:51+4:377:03
4Per JanssonOK Djerf1:03:21+6:077:13
5Richard HejdenbergGävle OK1:03:31+6:177:14
6Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna1:05:46+8:327:29
7David DahlgrenOK Linné1:08:48+11:347:50
8Peter LundOK Kolmården1:10:17+13:038:00
9Petra BaljeuLeksands OK1:10:20+13:068:01
10Anders DanielssonÖstersunds OK1:10:45+13:318:04
11Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:11:36+14:228:09
12Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:11:39+14:258:10
13Johan SundinWaxholms OK1:12:05+14:518:13
14Lars NordströmKils OK1:12:16+15:028:14
15Joakim KarmetunOK Njudung1:12:52+15:388:18
16Markus LivingIL Tyrving1:13:16+16:028:21
17Andreas LundholmUmeå OK1:13:45+16:318:24
18Andreas MobergOK Tyr1:14:38+17:248:30
19Per WollbrandOK Ravinen1:14:49+17:358:31
20Johan ÅttingLinköpings OK1:15:42+18:288:37
21Peter EnokssonOK Österåker1:15:50+18:368:38
22Erik HedmanÖstersunds OK1:16:39+19:258:44
23Mats BernSnättringe SK1:16:55+19:418:46
24Johan WänströmFinspångs SOK1:17:03+19:498:47
25Göran JonssonSundbybergs IK1:18:15+21:018:55
26Jonas HälldalSkogslöparna1:18:59+21:459:00
27Johan AnderssonValbo AIF1:20:12+22:589:08
28Malin JonssonOK Tyr1:20:42+23:289:12
29Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:20:58+23:449:13
30Anders WestlundKils OK1:21:11+23:579:15
31Henrik LjungemyrOK Kolmården1:21:34+24:209:18
32Anders ÄlvegranVästerås SOK1:21:55+24:419:20
33Måns ErikssonÖstersunds OK1:22:19+25:059:23
34Peter HambäckLånghundra IF1:22:23+25:099:23
35Mathias BjörklundOK Tyr1:22:29+25:159:24
36Erik BorglundHärnösands OK1:22:53+25:399:27
37Jan HanssonOK Djerf1:22:54+25:409:27
38Rikard BorgLinköpings OK1:23:02+25:489:28
39Björn CarlheimAttunda OK1:23:54+26:409:34
40Mikael WallnäsSundbybergs IK1:23:55+26:419:34
41Stefan KinellIFK Göteborg1:24:09+26:559:35
42Viktor DahlqvistStorviks IF1:25:22+28:089:44
43Stefan NorinSöders-Tyresö1:25:36+28:229:45
44Mikael LindOK Tyr1:25:46+28:329:46
45Ove RinnbäckOK Ravinen1:27:04+29:509:55
46Sara KindlundOK Tranan1:27:07+29:539:56
47Ulf ErikssonStora Tuna OK1:27:30+30:169:58
48Kalle ÖstgrenOK Kåre1:27:54+30:4010:01
49Bo LauriSnättringe SK1:28:25+31:1110:04
50Maja KindlundOK Tranan1:29:21+32:0710:11
51Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:30:57+33:4310:22
51Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:30:57+33:4310:22
53Mikael TakeOK Tyr1:32:19+35:0510:31
54Torgny NäslundSkogslöparna1:32:55+35:4110:35
55Eva PalmVästerås SOK1:33:19+36:0510:38
56Lena NileviHaninge SOK1:34:39+37:2510:47
57Niclas NilssonOK Österåker1:36:46+39:3211:02
58Elin LindbergOK Djerf1:37:33+40:1911:07
59Håkan LindbergOK Djerf1:38:03+40:4911:10
60Erik SjöqvistOK Måsen1:41:20+44:0611:33
61Marie-Louise EngbergHärnösands OK1:42:02+44:4811:38
62Hanna SundströmVästerås SOK1:45:22+48:0812:00
63Tobias StenälvValbo AIF1:45:33+48:1912:02
64Elin DahlmarkVästerås SOK1:45:59+48:4512:05
65Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:46:55+49:4112:11
66Erik DyreliusSnättringe SK1:47:58+50:4412:18
67Charlotta NilssonFrösö IF1:50:48+53:3412:38
68Fredrik LundellOK Österåker1:54:46+57:3213:05
69Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK2:28:53+1:31:3916:58
70Kerstin Haugen LundStenungsunds OK2:38:16+1:41:0218:02
Annika ÖstmanDomnarvets GOIFej godkänd
Viktoria LindbergOK Djerfej godkänd

Öppen motion 10

11 080 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:03:355:44
2Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:07:57+4:226:07
3Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:08:57+5:226:13
4Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:13:41+10:066:39
5Greger TyskOK Kåre1:14:14+10:396:41
6Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:17:03+13:286:57
7Erik Folkesson BlomIFK Mora OK1:17:46+14:117:01
8Johan AhlströmVästerås SOK1:19:07+15:327:08
9Lars MagnussonOK Kåre1:19:53+16:187:12
10Henrik RoosOK Linné1:20:23+16:487:15
11Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:21:32+17:577:21
12Per MårtenssonOK Ravinen1:24:08+20:337:35
13Patrik JohnssonOK Kåre1:24:19+20:447:36
13Anders ErlandssonSundsvalls OK1:24:19+20:447:36
15Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:24:56+21:217:39
16Tomas JohanssonÅmåls OK1:25:31+21:567:43
17Torbjörn EngbergHärnösands OK1:25:58+22:237:45
18Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:28:15+24:407:57
19Per HolmbergUlricehamns OK1:28:33+24:587:59
20Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:28:37+25:027:59
21Anders OksvoldOK Kåre1:28:49+25:148:00
22Ulf LindqvistÖstersunds OK1:28:55+25:208:01
23Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:29:50+26:158:06
24Per ThunbergOK Vivill1:31:13+27:388:13
25Rebecka LindbergOK Roslagen1:31:23+27:488:14
26Jonas GidingVallentuna-Össeby OL1:31:32+27:578:15
27Matilda AnderssonOK Kåre1:31:52+28:178:17
28Anders HåkanssonOK Kåre1:31:54+28:198:17
29Kajsa RisbyOK Kåre1:31:55+28:208:17
30Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:32:06+28:318:18
31Tomas AlbinssonOK Österåker1:32:08+28:338:18
32Johan LindqvistTäby OK1:32:19+28:448:19
33Maria NilssonDomnarvets GOIF1:32:59+29:248:23
34Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:34:17+30:428:30
35Klas GrönkvistJönköpings OK1:35:52+32:178:39
36Ola OlssonOK Kolmården1:36:33+32:588:42
37Per EdströmHärnösands OK1:36:40+33:058:43
38Lars HolmgårdKils OK1:36:57+33:228:45
39Carl CarlssonNyköpings OK1:37:31+33:568:48
40Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:37:32+33:578:48
41Albin HaikeSnättringe SK1:40:02+36:279:01
42Jonatan SöderbergGävle OK1:40:03+36:289:01
43Stefan Svensson GeliusSnättringe SK1:40:06+36:319:02
44Simon BjörnehällOK Gränsen1:41:00+37:259:06
45Magnus JonssonSundsvalls OK1:43:11+39:369:18
46Magnus FlodmanOK Hammaren1:44:05+40:309:23
47Jonas  UllerKlublös1:44:25+40:509:25
48Andreas KrafftLänna IF1:45:41+42:069:32
49Terje BlindheimLillomarka OL1:46:22+42:479:35
50Fredrik BorgströmAvesta OK1:48:00+44:259:44
51Anders SahlénVästerås SOK1:48:33+44:589:47
52Magnus StrömqvistAttunda OK1:53:33+49:5810:14
53Henrik HallinSurahammars SOK1:56:00+52:2510:28
54Nils EdvardssonJärfälla OK1:56:33+52:5810:31
55Anders AbelSnättringe SK1:58:54+55:1910:43
56Arne LundStenungsunds OK2:01:40+58:0510:58
57Erik LundStenungsunds OK2:02:43+59:0811:04
58Annika BjörkOK Linné2:04:41+1:01:0611:15
59Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna2:07:15+1:03:4011:29
60Katarina RundströmIFK Enskede2:07:16+1:03:4111:29
61Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK2:10:35+1:07:0011:47
62Hiromi KobayashiSurahammars SOK2:12:26+1:08:5111:57
Lars-Erik HaslerSurahammars SOKej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Charlotte LindkvistLeksands OKej godkänd
Sofia HolmgårdKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser