Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vandrarringens Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vandrarringens Veteran OL
Arrangörsorganisation: Vandrarringen
Datum: onsdag 24 maj 2017

Bana A

4 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BurénKöping-Kolsva OK34:447:53
2Per Erik FogelVästerås SOK35:48+1:048:08
3Malin WelénKöping-Kolsva OK37:09+2:258:26
4Jan JohanssonIF Thor39:11+4:278:54
5Olle GranathSurahammars SOK40:05+5:219:06
6Ulf KjellinOK Hedströmmen44:53+10:0910:12
7Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK45:50+11:0610:24
8Henrik OlssonHallstahammars OK46:15+11:3110:30
9Sven-Inge NylundJärfälla OK46:57+12:1310:40
10Peder WickströmArboga OK47:28+12:4410:47
11Jerry HolmEskilstuna OL48:19+13:3510:58
12Tommy LjungkvistÄrla IF49:35+14:5111:16
13Kurt Håkan AnderssonOK Tor49:43+14:5911:17
14Bo SegerEskilstuna OL50:06+15:2211:23
15Kerstin SundbergVästerås SOK55:05+20:2112:31
16Tommy WåhlinOK Enen58:55+24:1113:23
17Åke GranstamOK Tor59:07+24:2313:26
18Ronny AnderssonIF Rune1:19:57+45:1318:10

Bana B

3 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SöderkvistArboga OK35:4610:31
2Kerstin LissEskilstuna OL39:08+3:2211:30
3Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:19+3:3311:33
4Lars-Erik RaskVästerås SOK40:23+4:3711:52
5Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL40:38+4:5211:57
6Emma KlemetsKöping-Kolsva OK40:49+5:0312:00
7Göran AnderssonVästerås SOK41:32+5:4612:12
8Per-Arne EkbomArboga OK42:24+6:3812:28
9Annika NorströmHallstahammars OK42:47+7:0112:35
10Lennart JohanssonOK Tor42:48+7:0212:35
11Bernt ÅströmVästerås SOK42:55+7:0912:37
12Gun MillingerVästerås SOK43:55+8:0912:55
13Kristina WåhlinOK Enen45:02+9:1613:14
14Göran PetterssonVästerås RK45:34+9:4813:24
15Anders WelénKöping-Kolsva OK45:37+9:5113:25
16Kennet LöfqvistVästerås SOK46:27+10:4113:39
17Lars JohanssonOK Tor48:08+12:2214:09
18Mikael HogréusOK Tor48:16+12:3014:11
19Margareta LöfqvistVästerås SOK50:52+15:0614:57
20Anders MillingerVästerås SOK52:35+16:4915:27
21Bo LenanderVästerås SOK52:45+16:5915:30
22Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL53:08+17:2215:37
23Anita JohanssonOK Tor53:16+17:3015:40
24Jouko TaskinenVästerås SOK53:34+17:4815:45
25Rolf SvenssonVästerås SOK55:40+19:5416:22
26Sven Vincent LiljekvistIF Rune1:11:26+35:4021:00
Nils-Erik GustafssonEskilstuna OLej godkänd
Lena HedmanHallstahammars OKej godkänd
Kurt ZanderVästerås SOKej godkänd
Björn EkholmVästerås SOKej godkänd

Bana C

2 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catharina EkmanVästerås SOK30:5311:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL31:07+0:1411:58
3Anna BlomgrenTullinge SK31:37+0:4412:09
4Ernst Ove EkKöping-Kolsva OK31:52+0:5912:15
5Kjell MjöbergHallstahammars OK31:56+1:0312:16
6Christer AnderssonKorsnäs IF OK32:29+1:3612:29
7Siv FrodinKöping-Kolsva OK32:43+1:5012:35
8Göran WiigHallstahammars OK33:03+2:1012:42
9Rune VikmanVästerås SOK33:07+2:1412:44
10Rolf TärnfjordOK Tor34:09+3:1613:08
11Ingemar JonssonHallstahammars OK34:12+3:1913:09
12Bo KarlssonKöping-Kolsva OK34:39+3:4613:19
13Rune SandbergHallstahammars OK34:40+3:4713:20
14Karl-Robert MoqvistOK Tor36:07+5:1413:53
15Rolf JanssonIF Rune36:49+5:5614:09
16Evy NordSödertälje IF38:08+7:1514:40
17Dolwai HellbergSurahammars SOK38:14+7:2114:42
18Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK41:24+10:3115:55
19Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK42:52+11:5916:29
20Eva HogréusOK Tor44:01+13:0816:55
21Nils HellbergVästerås SK OK44:53+14:0017:15
22Lars NordSödertälje IF46:12+15:1917:46
23Birgitta NylundJärfälla OK46:27+15:3417:51
24Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL50:39+19:4619:28
Bo LöwegrenVästerås SOKej godkänd
Barbro MöllbergArboga OKej godkänd

Bana D

2 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans NordgrenArboga OK27:4813:54
2Tage PerssonFellingsbro GOIF30:53+3:0515:26
3Lars SöderlundHallstahammars OK31:21+3:3315:40
4Christina GohdeVästerås SOK32:36+4:4816:18
5Leif NilssonVästerås SOK33:20+5:3216:40
6Marianne ArnholmEskilstuna OL33:59+6:1116:59
7Johnny ErixonFellingsbro GOIF36:03+8:1518:01
8Lennart KarlénVästerås SOK36:34+8:4618:17
9Lars AhlströmVästerås SOK37:27+9:3918:43
10Lennart LundhÄrla IF38:56+11:0819:28 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lars AndreassonOK Tor41:05+13:1720:32
12Signar PalmHallstahammars OK44:23+16:3522:11
13Monica AndreassonOK Tor45:45+17:5722:52
14Altti JärvinenVästerås SOK46:02+18:1423:01
15Stig LundinEskilstuna OL46:32+18:4423:16
16Thorolf OlssonOK Tor47:06+19:1823:33
17Sten NordgrenArboga OK51:16+23:2825:38
18Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK58:03+30:1529:01
19Kjell ÖhnströmArboga OK1:01:28+33:4030:44
Birger HanssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Stig GuråsVästerås SOKej godkänd

Bana E

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart ÖbergVästerås SOK25:1418:01
2Gun AnderssonEskilstuna OL32:28+7:1423:11
3Ingrid LundinEskilstuna OL33:19+8:0523:47
4Benkt LarssonHimmeta IF55:51+30:3739:53
5Gun HolmqvistArboga OK1:14:20+49:0653:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser