Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisarträffen, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisarträffen, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: lördag 5 maj 2018

D21

7 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:06:099:12
2Johanna ÖbergOK Hällen1:06:18+0:099:14
3Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:07:01+0:529:20
4Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:12:25+6:1610:05
5Saga SanderOK Milan1:19:18+13:0911:02
6Evelina EricssonSöders-Tyresö1:29:29+23:2012:27
7Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:44:18+38:0914:31
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start

H21

10 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GrahnHestra IF1:15:027:02
2Love SintringHagaby GoIF Örebro1:16:09+1:077:08
3Martin LarboIFK Lidingö SOK1:22:44+7:427:45
4Per EklöfOK Milan1:25:22+10:208:00
5Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:25:37+10:358:01
6Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:25:45+10:438:02
7Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro1:29:45+14:438:25
8Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:34:07+19:058:49
9Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:36:12+21:109:01
10Johan FröbergTjalve IF Norrköping1:37:53+22:519:10
Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebroej start

D21 Kort

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan53:2111:32
2Sara GarpenlundKFUM Örebro OK1:03:14+9:5313:41

H20

8 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan RambergHallstahammars OK1:54:3714:00

H18

7 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK57:087:57
2Victor HanssonJönköpings OK1:00:10+3:028:22
3Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:10:29+13:219:48
4Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:17:24+20:1610:46
5Casper VånsjöArboga OK1:28:41+31:3312:21
6Anton HolmOK Djerf2:29:12+1:32:0420:46
William SeguraKFUM Örebro OKej godkänd
Alfred PetterssonMullsjö SOKej godkänd

D16

4 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK49:1910:46
2Sofie FranzénAlmby IK56:17+6:5812:17
3Karin LindgrenKFUM Örebro OK56:27+7:0812:19
4Sofie BodinAlmby IK56:30+7:1112:20
5Ingrid OlssonOK Tor1:02:19+13:0013:36
6Agnes OlssonOK Tor1:19:44+30:2517:24
7Julia BergKFUM Örebro OK1:21:30+32:1117:47
8Anna NilssonGarphyttans IF1:27:24+38:0519:04
9Tilda WigforssArboga OK1:39:33+50:1421:44
10Matilda HolmOK Djerf1:44:16+54:5722:45
11Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:46:34+57:1523:16
Sofia GreenAlmby IKej start

H16

5 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus MalmKFUM Örebro OK49:319:03
2Valter PetterssonOK Tisaren50:43+1:129:16
3Henrik FranzénAlmby IK1:01:06+11:3511:10
4Filip BäckArboga OK1:10:23+20:5212:52
5Oliver PetterssonOK Milan1:21:51+32:2014:57
6Gustav AskrothKFUM Örebro OK1:22:51+33:2015:08
7David MårtenssonGarphyttans IF1:24:41+35:1015:28
Jonatan KraftAlmby IKej godkänd

D16 Kort

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika HolmbergOK Tylöskog1:14:4918:45

H16 Kort

3 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albert GustafssonKFUM Örebro OK1:09:3717:32

D14

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna BergKFUM Örebro OK54:5113:44
2Amanda SjödinOK Tisaren57:19+2:2814:21
3Vilma LarssonOK Milan1:00:15+5:2415:06
4Love EklundOK Tylöskog1:06:50+11:5916:45

H14

3 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonOK Tisaren33:028:19
2Måns BergqvistGarphyttans IF37:22+4:209:24
3Hugo ÖrnKFUM Örebro OK37:45+4:439:30
4Olle MalmKFUM Örebro OK38:27+5:259:41
5Noel HelmerssonOK Tisaren39:52+6:5010:02
6Jonatan GreenAlmby IK42:53+9:5110:48
7Anton KruseKFUM Örebro OK43:17+10:1510:54
8Rasmus DoeringGarphyttans IF53:49+20:4713:33
9Daniel KraftAlmby IK56:06+23:0414:07
10Eric BäckArboga OK57:35+24:3314:30
11Linus KarlssonOK Tisaren1:03:18+30:1615:56
Karl KylbornAlmby IKej godkänd

D14 Kort

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja KarlssonKatrineholms OK48:5815:57

D12

3 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie DjerfGarphyttans IF37:2012:09
2Ella KruseKFUM Örebro OK39:23+2:0312:49
3Lisa MalmKFUM Örebro OK40:18+2:5813:07
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK41:38+4:1813:33
5Elsa GustafssonOK Tylöskog41:59+4:3913:40
6Isabella HolmOK Djerf42:06+4:4613:42
7Cecila ErikssonOK Milan46:36+9:1615:10
8Elin DoeringGarphyttans IF48:28+11:0815:47
9Wilma WikströmFellingsbro GOIF52:46+15:2617:11
Joline PetriOK Djerfej start
Sanna KallinKFUM Örebro OKej start

H12

3 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo HolmbergOK Tylöskog25:578:33
2Viggo WulffOK Gränsen28:32+2:359:25
3Robin HelmerssonOK Tisaren29:59+4:029:53
4Ted NilssonKFUM Örebro OK32:33+6:3610:44
5Axel NilssonGarphyttans IF34:03+8:0611:14
6Fabian LarssonOK Milan48:27+22:3015:59
7Edvin HalldinKFUM Örebro OK50:56+24:5916:48
Axel KylbornAlmby IKej godkänd

H12 Kort

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Castor FlordalKatrineholms OK51:5820:08
Max GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Svante EliassonGarphyttans IFutgått

D10

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK34:1213:24
2Allis SjödinOK Tisaren42:40+8:2816:43
Emma SeguraKFUM Örebro OKej start

H10

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker CarlssonKFUM Örebro OK26:4410:21
2Axel GustafssonOK Tylöskog40:38+13:5415:44
3Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro42:20+15:3616:24
4Elliot RunestavAlmby IK43:23+16:3916:48
Amandus KraftAlmby IKej godkänd
Rasmus VånsjöArboga OKej start

D35

6 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Marie RubérLinköpings OKej godkänd

D40

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LöwegrenKatrineholms OK56:4911:08
2Charlotte WahlströmAlmby IK59:47+2:5811:43
3Hana TichovskaSK Praga1:02:10+5:2112:11
4Malin WiklundAlmby IK1:07:38+10:4913:15
5Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:19:56+23:0715:40
6Maria AskrothKFUM Örebro OK1:58:03+1:01:1423:08

H40

7 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GrothKFUM Örebro OK57:127:57
2Oskar ArleboKFUM Örebro OK58:43+1:318:10
3Henrik GöhlFinspångs SOK1:05:58+8:469:11
4Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:11:29+14:179:57
5Martin TichovskySK Praga1:17:06+19:5410:44
6Daniel GustafssonKFUM Örebro OK1:18:25+21:1310:55
7Henrik FlordalKatrineholms OK1:24:03+26:5111:42
8Niklas DoeringGarphyttans IF1:30:38+33:2612:37
9Jakob BergKFUM Örebro OK1:32:06+34:5412:49
10Henrik AskrothKFUM Örebro OK1:42:00+44:4814:12
11Fredrik MalmKFUM Örebro OK2:00:20+1:03:0816:45
Stefan AronssonKFUM Örebro OKej start

D45

4 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK43:439:27
2Charlotte FlansbjerOK Djerf48:21+4:3810:27
3Kristina LjunggrenLinköpings OK50:23+6:4010:54
4Katarina OlssonOK Tor1:04:24+20:4113:56
5Karin NilssonGarphyttans IF1:06:04+22:2114:18
6Lena LindmanFinspångs SOK1:06:15+22:3214:20
7Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:26:19+42:3618:40
Ulrika SanderOK Milanej start

H45

6 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HjalmarssonAskersunds OK1:24:3312:47
2Johan PetriOK Djerf1:40:50+16:1715:15

D50

4 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne BodinAlmby IK50:2912:20
2Inger GuståsLinköpings OK1:01:49+11:2015:06
3Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:02:22+11:5315:14
4Yvonne FranzénAlmby IK1:12:00+21:3117:36
5Heléne SvenssonKristinehamns OK1:22:09+31:4020:05
6Anna KullbergLinköpings OK1:24:44+34:1520:43
7Lena StrömbäckLinköpings OK1:30:42+40:1322:10
Karin OlofssonLinköpings OKej godkänd
Anna-Maria BackrydLindebygdens OKej godkänd
Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebroutgått

H50

6 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK44:576:48
2Olle LindmanFinspångs SOK58:49+13:528:53
3Ulf HallménHagaby GoIF Örebro1:00:01+15:049:04
4Fredrik BarrulfOK Tyr1:00:02+15:059:04
5Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:15:27+30:3011:24
6Henrik OlssonOK Tor1:24:18+39:2112:45
7Anders ErikssonOK Milan1:24:58+40:0112:51
8Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:28:09+43:1213:20
9Stefan VikströmOK Tor1:33:47+48:5014:11
10Anders LarssonAlmby IK1:49:19+1:04:2216:32
11Kenneth KarlssonAskersunds OK1:51:11+1:06:1416:49
Pär EricsonNyköpings OKej godkänd
Niklas SanderOK Milanej start

D55

4 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BrodinLindebygdens OK50:0112:13
2Agneta GrönlundKatrineholms OK56:50+6:4913:53
3Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:01:38+11:3715:04
4Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro1:01:58+11:5715:09
5Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK1:02:46+12:4515:20
6Ingrid RoosMotala AIF OL1:08:58+18:5716:51
7Barbro KarlssonKatrineholms OK1:15:22+25:2118:25
8Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:25:25+35:2420:53
9Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:41:22+51:2124:47

H55

6 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik AhlgrenTäby OK58:259:25
2Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro1:12:47+14:2211:44
3Arne SääfGudhems IF1:24:17+25:5213:35
4Henrik HallorLindebygdens OK1:28:00+29:3514:11
5Håkan SvenssonAlmby IK1:30:03+31:3814:31

D60

3 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Liselott SigbyIK Vistaej godkänd
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

H60

5 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SvenssonMotala AIF OL53:1510:26
2Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping54:59+1:4410:46
3Roland NotstamArboga OK55:22+2:0710:51
4Bengt SchwartzOK Kolmården57:07+3:5211:11
5Jan-Olof BäckOK Djerf58:20+5:0511:26
6Christer FranssonMotala AIF OL1:03:07+9:5212:22
7Nils-Olof BodinAlmby IK1:10:36+17:2113:50
8Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:11:19+18:0413:59
9Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:13:36+20:2114:25
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:14:08+20:5314:32
11Håkan GustafsonEskilstuna OL1:14:36+21:2114:37
12Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro1:26:34+33:1916:58
13Ove ErikssonNyköpings OK1:29:32+36:1717:33

D65

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger OnsbringEskilstuna OL46:1711:53
2Britt-Marie AldénOK Kolmården53:12+6:5513:40
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK55:20+9:0314:13
4Mona ForsbergNyköpings OK1:03:02+16:4516:12
5Kerstin SvenskOK Hällen1:05:08+18:5116:44
6Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:06:45+20:2817:09
7Berit KlamfeltTibro OK1:10:59+24:4218:14
8Monica SvärdOK Klemmingen1:12:11+25:5418:33
9Annette RagvaldVingåkers OK1:32:51+46:3423:52
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej start

H65

4 620 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro45:449:53
2Tomas OlaussonAskersunds OK53:30+7:4611:34
3Ingemar ZiljatKristinehamns OK54:43+8:5911:50
4Mats HastadFellingsbro GOIF56:35+10:5112:14
5Eje DahlLaxå OK57:31+11:4712:26
6Christer NälemarkOK Djerf59:01+13:1712:46
7Göran AnderssonOK Tylöskog59:38+13:5412:54
8Stefan ÖbergOK Milan1:00:23+14:3913:04
9Robert LarssonHagaby GoIF Örebro1:01:27+15:4313:18
10Tommy WesterbergIF Hagen1:01:47+16:0313:22
11Lars TörnblomHällefors OK1:01:48+16:0413:22
12Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:02:25+16:4113:30
13Rolf KarlssonOK Hällen1:03:48+18:0413:48
14Inge LöwegrenKatrineholms OK1:05:03+19:1914:04
15Lars ÖstlinOK Milan1:05:40+19:5614:12
16Rolf MathisenEskilstuna OL1:06:55+21:1114:29
17Göran SvärdOK Klemmingen1:12:01+26:1715:35
18Hans RagvaldVingåkers OK1:19:52+34:0817:17
19Lennart JakobssonTibro OK1:25:49+40:0518:34
20Hans GustavssonNyköpings OK1:26:01+40:1718:37
21Olle ArmanNyköpings OK1:28:35+42:5119:10
22Ingvar AnderssonOK Amne1:31:34+45:5019:49
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej start
Ove JohanssonOK Kolmårdenej start

D70

3 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita JohanssonOK Tor51:0615:34
2Inga JohanssonNyköpings OK53:30+2:2416:18
3Kajsa TofténHjobygdens OK54:30+3:2416:36
4Birgitta ArleboKFUM Örebro OK57:26+6:2017:30
5Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro1:10:47+19:4121:34
6Elisabeth ErikssonOK Milan1:15:10+24:0422:55

H70

4 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK41:2610:07
2Christer SandhOK Roxen43:16+1:5010:34
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL50:46+9:2012:24
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK51:03+9:3712:28
5Göran ForsbergNyköpings OK55:58+14:3213:41
6Ingvar HalldinOK Tylöskog1:01:53+20:2715:07
7Bo KlamfeltTibro OK1:05:20+23:5415:58
8Kjell ErikssonOK Djerf1:05:25+23:5915:59
9Ulf SvedestamEskilstuna OL1:07:34+26:0816:31
10Runar AldénOK Kolmården1:15:01+33:3518:20
11Lars PerssonOK Kompassen1:30:49+49:2322:12
Tommy HallménVingåkers OKej godkänd

D75

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:10:11

H75

3 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig IsraelssonOK Tylöskog49:2212:41
2Lars JohanssonOK Tor1:02:43+13:2116:07
3Jerry HolmEskilstuna OL1:04:45+15:2316:38
4Gert IngvarssonLindebygdens OK1:10:47+21:2518:11
5Johnny BrandtHällefors OK1:11:39+22:1718:25
6Nils MogrenHällefors OK1:23:02+33:4021:20
7Nils-Erik LovangHagaby GoIF Örebro1:40:22+51:0025:48
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd

Inskolning

1 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Erik ArleboKFUM Örebro OKfullföljt
Jonathan FrohmanOK Letstigenfullföljt
Agnes HolmOK Tisarenfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Ebba VestmanAlmby IKfullföljt
Julia ÖjeboKFUM Örebro OKfullföljt
Nils ÖjeboKFUM Örebro OKfullföljt

U1

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HolmOK Tisaren27:4611:03
2Harald CarlssonKFUM Örebro OK43:05+15:1917:09
3Tove GustafssonKFUM Örebro OK47:59+20:1319:07
4Inga EliassonGarphyttans IF48:58+21:1219:30
5William Sallros LångOK Milan1:26:13+58:2734:20
Ida HeimdalOK Tisarenej godkänd
Rasmus KruseKFUM Örebro OKutgått

U2

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KylbornAlmby IK32:1712:30
2Malin GöhlFinspångs SOK36:14+3:5714:02
3Måns DahlbergAlmby IK39:15+6:5815:12
4Elsa KarlssonKatrineholms OK46:26+14:0917:59
5Alma CarlssonKFUM Örebro OK47:36+15:1918:26
6Ture CarlssonKFUM Örebro OK47:56+15:3918:34
7Jonna DoeringGarphyttans IF48:21+16:0418:44
8Julia VestmanAlmby IK50:06+17:4919:25
9Arvid LarssonOK Milan50:46+18:2919:40

Öppen motion 1

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HolmgrenNässjö OK43:4817:27
2Maj-Britt LovangHagaby GoIF Örebro50:41+6:5320:11
3Olle LagerströmOK Tisaren50:59+7:1120:18

Öppen motion 2

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin CarlssonOK Letstigen28:3211:11
2Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro42:36+14:0416:42
3Samuel ErikssonOK Letstigen44:52+16:2017:35

Öppen motion 3

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian BergqvistGarphyttans IF41:5013:37
2Mona BergqvistGarphyttans IF41:53+0:0313:38
3Johannes LyreborgUmara SC45:24+3:3414:47
4Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna45:27+3:3714:48
5Benita MånssonHagaby GoIF Örebro46:02+4:1214:59
6Emma SätterlundKFUM Örebro OK47:29+5:3915:28
6Gunilla SandströmAlmby IK47:29+5:3915:28
8Anna SjömanOK Letstigen48:01+6:1115:38
9Johan KarlssonKatrineholms OK48:26+6:3615:46
10Moa GöhlFinspångs SOK54:25+12:3517:43
11Karin StattinSOK Träff59:49+17:5919:29
12Kristina Karlsson ÖbergOK Hällen1:07:31+25:4121:59
13Ann-Karin VånsjöArboga OK1:26:49+44:5928:16
14Helena LöfKFUM Örebro OK1:33:04+51:1430:18

Öppen motion 5

3 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas RisbergGarphyttans IF47:0611:51
2Jonas ÖrnKFUM Örebro OK55:34+8:2813:59
3Ingela PetterssonOK Milan1:12:21+25:1518:13
4Jonas RunestavAlmby IK1:17:31+30:2519:31
5Torben GustavssonSOK Träff1:19:17+32:1119:58
Jörgen JonssonKlubblösej godkänd
Catherine BilletKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:02:3211:25
2Joakim BergströmOK Letstigen1:10:32+8:0012:53
3Tomas VidfeltLindebygdens OK1:19:05+16:3314:27
4Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro1:30:03+27:3116:27
5Samuel HörnellKlubblös1:31:59+29:2716:48
6Lena RambergHallstahammars OK1:37:41+35:0917:51
7Lars KarlsonOK Tisaren1:41:23+38:5118:32
8Anna CarlsenHagaby GoIF Örebro1:51:10+48:3820:19
9Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:59:55+57:2321:55
10Malin KlaseniusKFUM Örebro OK2:27:25+1:24:5326:57
Sara CarlsenHagaby GoIF Örebroej godkänd

Öppen motion 7

3 280 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke StoltOK Milan33:0910:06
2Eva GöhlFinspångs SOK34:25+1:1610:29
3Elin VinbladHagaby GoIF Örebro35:18+2:0910:45
4Susanne ErikssonOK Milan37:57+4:4811:34
5Robert KruseKFUM Örebro OK46:11+13:0214:04
6Robert VestmanAlmby IK46:23+13:1414:08
7Torsten RambergHallstahammars OK47:57+14:4814:37
8Pär EvsellOK Letstigen48:03+14:5414:38
9Annica MagnussonKFUM Örebro OK48:43+15:3414:51
10Erik ÖjeboKFUM Örebro OK49:00+15:5114:56
11Jessica NilssonOK Milan50:31+17:2215:24
12Per SundbergGävle OK50:32+17:2315:24
13Björn BergqvistGarphyttans IF50:37+17:2815:25
14Eva LindgrenKFUM Örebro OK52:56+19:4716:08
15Lars-Åke SvenskOK Hällen53:40+20:3116:21
15Mattias KarlssonOK Tylöskog53:40+20:3116:21
17Kaisa MårtenssonGarphyttans IF55:02+21:5316:46
18Linda HarlénKFUM Örebro OK56:07+22:5817:06
19Daniel ErikssonKFUM Örebro OK57:20+24:1117:28
20Sebastian ErikssonKatrineholms OK57:49+24:4017:37
21Kent HolmgrenNässjö OK57:51+24:4217:38
22Jens TörnmarkAskersunds OK58:56+25:4717:58
23Jörgen HolmströmOK Milan58:57+25:4817:58
24Anders AnderssonLaxå OK58:58+25:4917:58
25Ingemar WidenKFUM Örebro OK59:11+26:0218:02
26Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro1:00:02+26:5318:18
27Lennart SvernestamLinköpings OK1:01:28+28:1918:44
28Anna-Lena LundellGävle OK1:02:45+29:3619:07
29Ingrid JohanssonLinköpings OK1:02:53+29:4419:10
30Sven JakobssonOK Milan1:03:37+30:2819:23
31Helene NilssonIF Start1:05:49+32:4020:03
32Cathrine StoltOK Milan1:06:00+32:5120:07
33Anita TalltjärnVästerås SOK1:06:08+32:5920:09
34Leif HörnellKFUM Örebro OK1:07:17+34:0820:30
35Sten SundinOK Tisaren1:07:54+34:4520:42
36Agneta HasselkvistOK Milan1:08:59+35:5021:01
37Ante GustavssonSOK Träff1:10:31+37:2221:29
38Anna DahlLaxå OK1:10:44+37:3521:33
39Bo KarlssonKatrineholms OK1:11:11+38:0221:42
40Karin ÖstlinOK Milan1:11:54+38:4521:55
41Roland KarlssonSOK Träff1:15:23+42:1422:58
42Bengt RobertssonAlmby IK1:15:58+42:4923:09
43Katarina KarlssonSOK Träff1:17:08+43:5923:30
44Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:18:35+45:2623:57
45Lars JohanssonOK Motala1:20:43+47:3424:36
46Karin KraftAlmby IK1:21:58+48:4924:59
47Maria KylbornAlmby IK1:29:32+56:2327:17
48Kristina BäckArboga OK1:37:03+1:03:5429:35
49Eva KorkakowskiOK Milan1:38:46+1:05:3730:06
50Monika AlgotssonOK Tylöskog1:42:26+1:09:1731:13
51Jeanette BoströmOK Tylöskog1:42:47+1:09:3831:20
Roger PerssonOK Tylöskogej godkänd
Lars AlbertssonOK Tylöskogej godkänd
Camilla KruseKFUM Örebro OKej godkänd
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

Öppen motion 8

5 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HarlénKFUM Örebro OK45:398:57
2Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro48:01+2:229:24
3Johan LövgrenDegerfors OK49:14+3:359:39
4Jesper LindströmIF Hagen50:52+5:139:58
5Anders LarssonOK Milan51:51+6:1210:10
6Martin FagerlundKFUM Örebro OK55:07+9:2810:48
7Anneli ÖstbergStora Tuna OK58:49+13:1011:31
8Joakim DahlbergAlmby IK1:00:31+14:5211:51
9Åke AlgotssonOK Tylöskog1:00:52+15:1311:56
10Henrik GustafssonKFUM Örebro OK1:01:12+15:3312:00
11Klas BringertKatrineholms OK1:05:35+19:5612:51
12Rebecka AdolfssonOK Kåre1:07:58+22:1913:19
13Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog1:15:12+29:3314:44
14Daniel StunzKFUM Örebro OK1:16:08+30:2914:55
15Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:22:27+36:4816:10
16Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:25:02+39:2316:40
Simon ErikssonGarphyttans IFej godkänd

Öppen motion 9

8 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik TörnmarkAskersunds OK1:31:1611:09
2Andreas MogrenOK Milan2:03:34+32:1815:06
3Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro2:09:14+37:5815:47
4Kari TalltjärnVästerås SOK2:23:02+51:4617:29
Michael WennblomHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser