Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisarträffen, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisarträffen, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: söndag 6 maj 2018

D21

3 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Hällen30:418:49
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK32:21+1:409:17
3Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF32:42+2:019:23
4Lisa WesterbergOK Milan35:18+4:3710:08
5Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro37:39+6:5810:49
6Elin OlssonTibro OK38:00+7:1910:55
7Elisabeth AhlgrenLinköpings OK38:22+7:4111:01
8Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro38:35+7:5411:05
9Therese KorkeakoskiOK Milan38:39+7:5811:06
10Susanne ErikssonOK Milan39:34+8:5311:22
11Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro45:28+14:4713:03
12Amanda JacobssonDegerfors OK47:08+16:2713:32
13Josefine AhlbäckOK Milan48:19+17:3813:53
14Sara GarpenlundKFUM Örebro OK49:12+18:3114:08
15Cecilia KarlssonGarphyttans IF59:39+28:5817:08
Lovisa FalkHagaby GoIF Örebroej start
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start
Saga SanderOK Milanej start

H21

4 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF31:026:47
2Love SintringHagaby GoIF Örebro31:33+0:316:54
3Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna31:58+0:566:59
4Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK33:59+2:577:26
5Per EklöfOK Milan36:22+5:207:57
6Per CarlborgLinköpings OK36:40+5:388:01
7Håkan RambergHallstahammars OK38:47+7:458:29
8Hampus NyströmIF Hagen39:14+8:128:35
9Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:03+9:018:45
10Christoffer AndersénVästerås SOK44:24+13:229:42
11Martin HammarlundMotala AIF OL48:04+17:0210:31
12Alfred LönnVästerås SOK54:26+23:2411:54
Jonas AnderssonOK Roxenej godkänd
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej start

D20

3 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara LjunggrenLinköpings OK36:1910:26
2Elsa HolmgårdKils OK37:28+1:0910:45
3Victoria AsketunOK Roxen41:38+5:1911:57
4Linnea SkalbergBredaryds SOK43:57+7:3812:37
5Tora WesterbergOK Kolmården44:13+7:5412:42
6Emelie KarlssonSävedalens AIK57:18+20:5916:27
7Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL58:26+22:0716:47
8Ella NordströmKils OK1:01:30+25:1117:40
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd

H18

3 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HanssonJönköpings OK25:417:03
2Olof LjunggrenLinköpings OK25:50+0:097:05
3Lukas OlmKils OK26:41+1:007:19
4Ludvig HolmqvistOK Tor28:51+3:107:55
5Thorsten SvenssonFinspångs SOK29:18+3:378:02
6Casper VånsjöArboga OK32:16+6:358:51
7Melker ForsbergKFUM Örebro OK32:38+6:578:57
8William SeguraKFUM Örebro OK34:42+9:019:31
9Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro38:34+12:5310:35
10Casper HedarOK Tor39:15+13:3410:46
11Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK41:08+15:2711:18
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start
Alfred PetterssonMullsjö SOKej start

D16

3 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BodinAlmby IK42:0811:52
2Sofie FranzénAlmby IK43:49+1:4112:20
3Tilda WigforssArboga OK44:24+2:1612:30
4Karin LindgrenKFUM Örebro OK46:25+4:1713:04
5Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro50:21+8:1314:10
6Hanna LundgrenLinköpings OK52:55+10:4714:54
7Sofia GreenAlmby IK53:50+11:4215:09
8Julia BergKFUM Örebro OK56:42+14:3415:58
9Sofie EttlingSkogspojkarnas OK58:49+16:4116:34
10Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK59:35+17:2716:47
11Anna NilssonGarphyttans IF1:02:03+19:5517:28
12Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:02:21+20:1317:33
13Jonna SandbergKöping-Kolsva OK1:04:36+22:2818:11
14Erika HolmbergOK Tylöskog1:17:12+35:0421:44

H16

3 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus PetterssonOK Djerf26:487:32
2Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb27:58+1:107:52
3Henrik FranzénAlmby IK33:23+6:359:24
4Gustav AskrothKFUM Örebro OK35:20+8:329:57
5Filip BäckArboga OK36:02+9:1410:09
6Lukas AndrénTibro OK37:16+10:2810:29
7Linus MalmKFUM Örebro OK38:06+11:1810:43
8David MårtenssonGarphyttans IF41:07+14:1911:34
9Oliver PetterssonOK Milan50:54+24:0614:20
10Gustav LidmanTibro OK1:03:08+36:2017:47

D14

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK28:079:20
2Amanda SjödinOK Tisaren32:44+4:3710:52
3Nelly MårtenssonGarphyttans IF36:45+8:3812:12
Love EklundOK Tylöskogej godkänd
Signe SchagerströmGarphyttans IFutgått

H14

3 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK20:286:47
2Emil LarssonOK Tisaren23:20+2:527:45
3Olle MalmKFUM Örebro OK28:49+8:219:34
4Alfred SjödinOK Tisaren29:47+9:199:53
5Karl KylbornAlmby IK30:14+9:4610:02
6Noel HelmerssonOK Tisaren30:21+9:5310:04
7Lukas FogelHagaby GoIF Örebro36:37+16:0912:09
8Rasmus DoeringGarphyttans IF39:42+19:1413:11
9Rasmus HedarOK Tor41:51+21:2313:54
10Eric BäckArboga OK42:51+22:2314:14
11August EkingeOK Motala53:15+32:4717:41
12Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro1:04:20+43:5221:22
Anton KruseKFUM Örebro OKej start
Emil EkdahlHagaby GoIF Örebroej start

D14 Kort

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KarlssonKatrineholms OK40:5716:34

H14 Kort

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HanssonAskersunds OK29:5612:07
Rasmus KarlssonAskersunds OKej godkänd
Nils SkymbergKFUM Örebro OKej start

D12

2 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK25:2310:16
2Elsa GustafssonOK Tylöskog31:06+5:4312:35
3Lisa MalmKFUM Örebro OK31:44+6:2112:50
4Stina SöderqvistLinköpings OK33:36+8:1313:36
5Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro34:33+9:1013:59
6Maja SjödinOK Tisaren36:53+11:3014:55
7Joline PetriOK Djerf42:04+16:4117:01
8Elin DoeringGarphyttans IF45:49+20:2618:32
9Wilma WikströmFellingsbro GOIF46:51+21:2818:58
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK59:14+33:5123:58
Ella KruseKFUM Örebro OKej start
Amanda BäckArboga OKej start

H12

2 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel KylbornAlmby IK18:197:24
2Robin HelmerssonOK Tisaren19:08+0:497:44
3Viggo WulffOK Gränsen20:48+2:298:25
4Axel ThybeckLindebygdens OK22:16+3:579:00
5Viggo HolmbergOK Tylöskog22:18+3:599:01
6Philip SjödinOK Tisaren22:26+4:079:04
7Viktor JonhedKFUM Örebro OK28:16+9:5711:26
8Noah KorallMotala AIF OL38:28+20:0915:34
9Ville SjöblomKöping-Kolsva OK38:36+20:1715:37
10Edvin HalldinKFUM Örebro OK46:32+28:1318:50

D12 Kort

1 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HanssonAskersunds OK19:5810:54

H12 Kort

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver Angberg JohnsonLindebygdens OK16:518:52
2Castor FlordalKatrineholms OK46:11+29:2024:18

D10

1 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid KraftAlmby IK17:169:26
2Frida SöderqvistLinköpings OK19:03+1:4710:24
3Sofia HalldinKFUM Örebro OK19:18+2:0210:32
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK19:42+2:2610:45
5Allis SjödinOK Tisaren20:14+2:5811:03
6Josefin SandbergKöping-Kolsva OK31:12+13:5617:02
7Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro55:07+37:5130:07
Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebroej start
Emma SeguraKFUM Örebro OKej start

H10

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LarssonOK Tisaren15:438:16
2Melker CarlssonKFUM Örebro OK15:50+0:078:20
3Erik EttlingSkogspojkarnas OK26:11+10:2813:46
4Axel GustafssonOK Tylöskog29:19+13:3615:25
5Rasmus VånsjöArboga OK36:10+20:2719:02
Simon JonhedKFUM Örebro OKej start

D35

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga40:4111:41
2Sara SöderqvistLinköpings OK40:54+0:1311:45
3Marie RubérLinköpings OK1:32:20+51:3926:31

H35

4 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik BlomRehns BK39:108:34
2Klas BringertKatrineholms OK48:24+9:1410:35
3Martin TichovskySK Praga51:33+12:2311:16
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebroej start

D40

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia SvedinKFUM Örebro OK34:009:46
2Malin WiklundAlmby IK41:22+7:2211:53
3Anna KorallMotala AIF OL42:30+8:3012:12
4Anna BogrenHagaby GoIF Örebro44:33+10:3312:48
5Sofia CarlssonLindebygdens OK46:37+12:3713:23
6Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK58:21+24:2116:46
7Sara WulffOK Gränsen1:14:22+40:2221:22
Anna LöwegrenKatrineholms OKej start
Lina JonhedKFUM Örebro OKej start

H40

4 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ArleboKFUM Örebro OK30:487:37
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK34:39+3:518:34
3Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro38:41+7:539:34
4Henrik FlordalKatrineholms OK40:37+9:4910:03
5Daniel GustavssonKFUM Örebro OK42:21+11:3310:28
6Jakob BergKFUM Örebro OK47:22+16:3411:43
7Henrik SöderqvistLinköpings OK52:05+21:1712:53
8Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK54:34+23:4613:30
9Niklas DoeringGarphyttans IF57:33+26:4514:14
10Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:05:02+34:1416:05
11Tony HolmbergOK Tylöskog1:31:25+1:00:3722:37
Christian EnbergLinköpings OKej start

D45

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL29:049:37
2Annika AsketunOK Roxen29:37+0:339:48
3Kristina LjunggrenLinköpings OK31:33+2:2910:26
4Annika IvarssonLinköpings OK37:08+8:0412:17
5Karin NilssonGarphyttans IF47:14+18:1015:38
6Ulrika SanderOK Milan47:57+18:5315:52
7Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:25:36+56:3228:20
Sofia WesterbergOK Kolmårdenej godkänd

H45

4 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus HalldinKFUM Örebro OK33:158:13
2Åke LjunggrenLinköpings OK34:35+1:208:33
3Johan PetterssonOK Motala36:05+2:508:55
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro41:27+8:1210:15
5Fredrik KorallMotala AIF OL42:52+9:3710:36
6Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL43:16+10:0110:42
7Erik GöthlinKFUM Örebro OK45:03+11:4811:09
8Magnus HjalmarssonAskersunds OK48:55+15:4012:06
9Mats GustafssonKFUM Örebro OK50:03+16:4812:23
10Johan PetriOK Djerf1:16:55+43:4019:02

D50

2 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor29:5610:04
2Lena MolinBoxholm-Mjölby OL32:26+2:3010:55
3Yvonne FranzénAlmby IK34:36+4:4011:38
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK35:11+5:1511:50
5Karin JohanssonKFUM Örebro OK36:15+6:1912:12
6Anne BodinAlmby IK36:20+6:2412:14
7Inger GuståsLinköpings OK38:08+8:1212:50
8Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro38:13+8:1712:52
9Anna-Lena JacobssonDegerfors OK41:13+11:1713:52
10Berit WetterArboga OK41:20+11:2413:55
11Heléne SvenssonKristinehamns OK44:21+14:2514:55
12Lena StrömbäckLinköpings OK52:32+22:3617:41
13Anette ForsbergKFUM Örebro OK56:52+26:5619:08
14Karin OlofssonLinköpings OK1:00:32+30:3620:22
15Anna KullbergLinköpings OK1:17:50+47:5426:12
Anna-Maria BackrydLindebygdens OKej godkänd

H50

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik PetterssonOK Roxen30:568:29
2Lars SchagerströmGarphyttans IF32:09+1:138:49
3Mikael WesterbergOK Kolmården32:31+1:358:55
4Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL33:23+2:279:10 Ladda ner rutt i gpx-format
5Erik HelanderOK Roxen33:42+2:469:15
6Patrik ThybeckLindebygdens OK36:38+5:4210:03
7Fredrik JönssonMotala AIF OL38:44+7:4810:38
8Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb39:18+8:2210:47
9Thomas LjungqvistTibro OK40:30+9:3411:07
10JOACIM AhnheimTibro OK51:08+20:1214:02
11Patric MolinBoxholm-Mjölby OL53:19+22:2314:38
12Kenneth KarlssonAskersunds OK1:06:31+35:3518:16
Niklas SanderOK Milanej godkänd
Per-Ola ThuressonOK Tylöskogej start
Lars SkymbergKFUM Örebro OKej start
Peter BrämersonTibro OKej start
Fredrik BarrulfOK Tyrej start

D55

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK31:1710:31
2Annika BrodinLindebygdens OK35:06+3:4911:49
3Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro38:17+7:0012:53
4Gunnel SundbergFinspångs SOK41:30+10:1313:58
5Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK54:51+23:3418:28
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OKej start

H55

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF27:237:31
2Arne SääfGudhems IF47:22+19:5913:00
3Jonas KarlssonOK Tylöskog49:32+22:0913:36
4Jan-Åke IsraelssonOK Milan51:29+24:0614:08
5Henrik HallorLindebygdens OK54:42+27:1915:01
6Håkan SvenssonAlmby IK57:30+30:0715:47
Bengt WisénLindebygdens OKej godkänd
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

D60

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne KaillIK Omega38:2915:12
2Britt GunnarssonKristinehamns OK41:09+2:4016:15
3Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebro43:37+5:0817:14
4Liselott SigbyIK Vista1:01:47+23:1824:25
Marie SvernestamLinköpings OKutgått

H60

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL34:059:21
2Lars-Åke AnderssonArboga OK35:23+1:189:43
3Lars PerssonHagaby GoIF Örebro41:49+7:4411:29
4Svante AndrénTibro OK42:46+8:4111:44
5Håkan GustafsonEskilstuna OL48:43+14:3813:23
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK49:41+15:3613:38
7Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro50:21+16:1613:49
8Bo MagnussonKFUM Örebro OK50:51+16:4613:58
9Lage JonssonLindebygdens OK52:01+17:5614:17
10Mats LandquistKöping-Kolsva OK52:11+18:0614:20
11Nils-Olof BodinAlmby IK53:56+19:5114:49
12Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro1:01:04+26:5916:46
13Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK1:01:09+27:0416:47
Roland NotstamArboga OKej start

D65

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL32:3012:50
2Lena JansonArboga OK33:48+1:1813:21
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:19+2:4913:57
4Britt-Marie AldénOK Kolmården45:47+13:1718:05
5Maud Göthe LundgrenLinköpings OK47:17+14:4718:41
6Monica SvärdOK Klemmingen48:52+16:2219:18
7Mona ForsbergNyköpings OK50:01+17:3119:46
8Britt-Marie AnderssonOK Amne58:14+25:4423:01
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej start

H65

3 020 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro30:3710:08
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK30:44+0:0710:10
3Ola LindholmKöping-Kolsva OK37:08+6:3112:17
4Mats HastadFellingsbro GOIF37:26+6:4912:23
5Christer NälemarkOK Djerf37:27+6:5012:24
6Bo DavidssonSolna OK39:18+8:4113:00
7Lars ÖstlinOK Milan39:41+9:0413:08
8Sven-Olov WiklundArboga OK39:45+9:0813:09
9Anders RobertssonAlmby IK39:58+9:2113:14
10Peder WickströmArboga OK40:21+9:4413:21
11Per-Åke HullAlmby IK41:22+10:4513:41
12Lars SilvervretOK Hedströmmen41:31+10:5413:44
13Göran AnderssonOK Tylöskog41:42+11:0513:48
14Tomas OlaussonAskersunds OK41:44+11:0713:49
15Stefan ÖbergOK Milan42:56+12:1914:12 Ladda ner rutt i gpx-format
16Göran SvärdOK Klemmingen43:51+13:1414:31
17Bengt JohanssonOK Skogshjortarna45:18+14:4115:00
18Lars TörnblomHällefors OK45:39+15:0215:06
19Ingvar AnderssonOK Amne45:55+15:1815:12
20Åke MossbergOK Milan48:08+17:3115:56
21Inge LöwegrenKatrineholms OK50:04+19:2716:34
22Lennart SvernestamLinköpings OK55:13+24:3618:17
23Leif HasselströmMotala AIF OL56:03+25:2618:33
24Sune CarlssonOK Motala56:08+25:3118:35
Ingemar ZiljatKristinehamns OKutgått
Ove JohanssonOK Kolmårdenej start
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej start

D70

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK55:1021:48
2Siv FrodinKöping-Kolsva OK57:20+2:1022:39
3Inga JohanssonNyköpings OK1:07:45+12:3526:46
4Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:08:34+13:2427:06
5Inger LjungströmOK Djerf1:09:48+14:3827:35
6Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:20:22+25:1231:45
Barbro MöllbergArboga OKej godkänd

H70

2 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen28:539:43
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK31:01+2:0810:26
3Kjell ErikssonOK Djerf32:05+3:1210:48
4Stig LandstorpOK Tor32:12+3:1910:50
5Roger DanielssonLinköpings OK35:55+7:0212:05
6Kurt Håkan AnderssonOK Tor36:31+7:3812:17
7Göran ForsbergNyköpings OK38:07+9:1412:50
8Jerry MartinssonOK Motala38:23+9:3012:55
9Weine FredrikssonKFUM Örebro OK39:02+10:0913:08
10Bo JernbergOK Roxen42:32+13:3914:19
11Runar AldénOK Kolmården42:47+13:5414:24
12Ulf SvedestamEskilstuna OL44:10+15:1714:52
13Larseric LarssonDegerfors OK44:16+15:2314:54
14Lars PerssonOK Kompassen45:26+16:3315:17
15Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK45:32+16:3915:19
16Christer JohanssonOK Motala48:06+19:1316:11
17Ingvar HalldinOK Tylöskog48:07+19:1416:12

D75

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK37:0718:01
2Britten PerssonFinspångs SOK41:01+3:5419:54
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL49:13+12:0623:53
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK49:35+12:2824:04
5Ethel NordLindebygdens OK1:04:00+26:5331:04

H75

2 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ivar MöllbergArboga OK38:2312:55
2Stig IsraelssonOK Tylöskog44:26+6:0314:57
3Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK46:16+7:5315:34
4Johnny BrandtHällefors OK50:58+12:3517:09
5Roland NordLindebygdens OK51:23+13:0017:18
6Uno BergOK Motala59:29+21:0620:01
7Arne AnderssonOK Motala1:09:48+31:2523:30
8Anders JohanssonNyköpings OK1:12:19+33:5624:20
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:35:48+57:2532:15
Nils MogrenHällefors OKutgått

H80

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord LidströmHagaby GoIF Örebro39:3615:39
2Alf LundkvistOK Tor48:19+8:4319:05
3Stig BengtssonMotala AIF OL1:14:33+34:5729:27
4Bo BrånnAskersunds OK1:15:09+35:3329:42

Inskolning

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Ville StrandMotala AIF OLfullföljt
Alfred SundemanAlmby IKfullföljt

U1

1 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald CarlssonKFUM Örebro OK27:0014:26
2Alvin KorallMotala AIF OL30:10+3:1016:07
3Elis KorallMotala AIF OL30:11+3:1116:08
4Jonna DoeringGarphyttans IF34:02+7:0218:11
5Agnes LarssonVingåkers OK37:42+10:4220:09

U2

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias HolmOK Tisaren27:5810:42
2Erik KylbornAlmby IK32:01+4:0312:16
3Elsa KarlssonKatrineholms OK42:36+14:3816:19
4Disa KorallMotala AIF OL42:43+14:4516:21
5Iris DahlbergGarphyttans IF43:23+15:2516:37
6Vilmer SundemanAlmby IK44:40+16:4217:06
7Alicia LarssonVingåkers OK52:56+24:5820:16
8Ida HeimdalOK Tisaren1:05:11+37:1324:58

Öppen motion 1

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov LagerströmOK Tisaren1:03:1424:13

Öppen motion 3

2 580 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK32:1612:30
2Eva SchagerströmGarphyttans IF32:31+0:1512:36
3Ylva DoeringGarphyttans IF37:24+5:0814:29
4Maria AngbergLindebygdens OK37:51+5:3514:40
5Johan KarlsonKatrineholms OK42:29+10:1316:27
6Alexander HedlundKlubblös42:35+10:1916:30
7Karuna DahlbergGarphyttans IF45:02+12:4617:27
8Catarina CuibeKFUM Örebro OK45:54+13:3817:47
9Eva KorkeakoskiOK Milan49:16+17:0019:05
10Jeanette BoströmOK Tylöskog50:17+18:0119:29
11Samuel ErikssonOK Letstigen51:20+19:0419:53
12Anna-Karin VånsjöArboga OK55:44+23:2821:36
13Lena HolmKlubblös1:03:08+30:5224:28
14Lena LindgrenOK Järnbärarna1:05:05+32:4925:13
15Anna WirenLinköpings skidklubb1:12:23+40:0728:03
16Emma LarssonKlubblös1:21:10+48:5431:27
17Sofia HärdvallAskersunds OK1:22:21+50:0531:55
Bruno GöranssonAlmby IKej godkänd

Öppen motion 5

3 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro31:129:12
2Niclas RisbergGarphyttans IF35:13+4:0110:23
3Anna CarlsénHagaby GoIF Örebro39:38+8:2611:41
4Kent HolmgrenNässjö OK42:13+11:0112:27
5Leif HjulströmOK Milan43:33+12:2112:50
6Sara FredrikssonKFUM Örebro OK44:43+13:3113:11
7Daniel JensenArboga OK46:27+15:1513:42
8Joakim HöglundMotala AIF OL48:11+16:5914:12
9Ingela LindbergKlubblös48:25+17:1314:16
10Malin KlaseniusKFUM Örebro OK50:23+19:1114:51
11Emma SätterlundKFUM Örebro OK55:51+24:3916:28
12Max CarrTibro OK57:58+26:4617:05
13Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:00:38+29:2617:53
14Kristina BäckArboga OK1:01:26+30:1418:07
15Anders HolmqvistOK Tor1:06:29+35:1719:36
16Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:28:49+57:3726:11

Öppen motion 7

3 060 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro32:2710:36
2Rebecka AdolfssonOK Kåre38:38+6:1112:37
3Klas ThybeckLindebygdens OK41:30+9:0313:33
4Elin VinbladHagaby GoIF Örebro41:43+9:1613:37
5Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog45:54+13:2715:00
6Filip ÖrnKFUM Örebro OK47:04+14:3715:22
7Christer ElfsbergKristinehamns OK48:51+16:2415:57
8Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro51:54+19:2716:57
9Kjell GustafssonOK Järnbärarna52:20+19:5317:06
10Natalie JosefssonOK Hällen53:51+21:2417:35
11Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro55:19+22:5218:04
12Karin KraftAlmby IK55:21+22:5418:05
13Anette ForssGarphyttans IF56:24+23:5718:25
14Lars BroströmDegerfors OK56:43+24:1618:32
15Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro57:27+25:0018:46
16Lennart LindgrenOK Järnbärarna57:52+25:2518:54
17Lena RambergHallstahammars OK58:29+26:0219:06
18Karin KaillOK Alferna58:48+26:2119:12
19Roger PerssonOK Tylöskog1:00:13+27:4619:40
20Eva EngmanOK Denseln1:00:22+27:5519:43
21Jens TörnmarckAskersunds OK1:01:02+28:3519:56
22Pelle HöökKöping-Kolsva OK1:01:30+29:0320:05
23David SundbergFinspångs SOK1:02:40+30:1320:28
24Elin JonhedKFUM Örebro OK1:03:23+30:5620:42
25Lars JonhedKFUM Örebro OK1:03:27+31:0020:44
26Maria KylbornAlmby IK1:04:31+32:0421:05
27Jan LundgrenLinköpings OK1:06:04+33:3721:35
28Lars FogelbergKöping-Kolsva OK1:06:56+34:2921:52
29Maria AskrothKFUM Örebro OK1:09:17+36:5022:38
30Tord ÅhlgrenArboga OK1:09:51+37:2422:49
31Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:11:54+39:2723:29
32Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK1:18:00+45:3325:29
33Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:18:32+46:0525:39
34Lars ArleboKFUM Örebro OK1:18:41+46:1425:42
35Ingela PetterssonOK Milan1:29:36+57:0929:16
36Kjell LarssonOK Alferna1:39:47+1:07:2032:36
37Stefan GreenAlmby IK1:52:24+1:19:5736:43
Nina AnderssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Kaisa MårtenssonGarphyttans IFej godkänd
Sten SundinOK Tisarenej godkänd
Carola CederthKöping-Kolsva OKutgått

Öppen motion 8

4 570 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering33:047:14
2Michael ReinhartKFUM Örebro OK36:23+3:197:57
3Joakim GustafssonFinspångs SOK41:42+8:389:07
4Fredrik EngmanOK Denseln44:47+11:439:47
5Johan KaskKFUM Örebro OK45:31+12:279:57
6Daniel BogrenIF Hagen46:28+13:2410:10
7Johan LövgrenDegerfors OK47:02+13:5810:17
8Fredrik TörnmarckAskersunds OK47:38+14:3410:25
9Emma VictorinKFUM Örebro OK47:55+14:5110:29
10Preben JörgensenTisvilde Hegn OK48:45+15:4110:40
11Håkan LibergOK Milan51:36+18:3211:17
12Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro51:41+18:3711:18
13Joakim DahlbergAlmby IK52:21+19:1711:27
14Hans LibergOK Milan53:35+20:3111:43
15Johan HerrmanOK Hällen54:12+21:0811:51
16Michael WennblomHagaby GoIF Örebro55:44+22:4012:11
17Andreas MogrenOK Milan57:12+24:0812:30
18Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK57:19+24:1512:32
19Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:04:02+30:5814:00
20Daniel StunzKFUM Örebro OK1:06:23+33:1914:31
21Hans PetterssonLinköpings skidklubb1:08:05+35:0114:53
22Mickael GöranssonAlmby IK1:09:36+36:3215:13
23Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:16:11+43:0716:40
24Anna LarssonVingåkers OK1:16:16+43:1216:41
25Kenneth HagströmOK Letstigen1:18:56+45:5217:16
26Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro1:26:00+52:5618:49
27Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:26:25+53:2118:54
28Carina ÄlgmyrLaxå OK1:38:32+1:05:2821:33
29Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:38:42+1:05:3821:35
Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser