Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårträffen, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårträffen, Gotland
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: söndag 22 april 2018

D21

7 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:25:5811:33
2Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:28:14+2:1611:51
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburgej godkänd

H21

10 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent GodmanGotlands Bro OK1:08:016:39
2Andreas NikolaussonVisborgs OK1:10:54+2:536:56
3Mattias WestfältGotlands Bro OK1:12:14+4:137:04
4Håkan MattssonGotlands Bro OK1:15:03+7:027:20
5Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:21:48+13:478:00
6Leon HanssonVisborgs OK1:25:37+17:368:22
7Erik RankinVisborgs OK1:51:52+43:5110:56 Ladda ner rutt i gpx-format
8Albin LarssonGotlands Bro OK1:52:11+44:1010:58
Olof PerssonSvaide Roma SOKej godkänd
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd

D20

5 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DahlVisborgs OK1:09:3212:27

H20

10 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LevinSvaide Roma SOK2:19:2213:38

D16

4 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna WallinSvaide Roma SOK1:07:5215:17

H16

5 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke SvangrenGotlands Bro OK58:1310:25
2Johan BergiusVisborgs OK1:09:27+11:1412:26
3Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:35:37+37:2417:08

D14

4 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BäckstädeVisborgs OK48:0311:48

H14

4 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PetterssonGotlands Bro OK44:0010:48
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg46:32+2:3211:25
3Jonathan FlodmanGotlands Bro OK48:03+4:0311:48
4Peder PerssonGotlands Bro OK57:07+13:0714:02
Albin Lindh SporreVisborgs OKej start

D12

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felice GardelinGotlands Bro OK42:3513:28
2Alice ReintzGotlands Bro OK44:07+1:3213:57
3Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK46:51+4:1614:49

H12

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo CederqvistVisborgs OK38:0412:02
2Olof LevinSvaide Roma SOK39:08+1:0412:23
Oscar KoertgeVisborgs OKej godkänd

D10

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lindh SporreVisborgs OK31:2713:54

H10

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam UllbergSvaide Roma SOK45:5720:19
2Gustav HellminVisborgs OK49:03+3:0621:42

D40

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa GunnarssonVisborgs OK45:1816:17
2Ylva SvangrenGotlands Bro OK57:01+11:4320:30
3Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:34:56+49:3834:08
4Jenny KoertgeVisborgs OK1:34:58+49:4034:09
Paula JakobssonGarda OKej godkänd

H40

7 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK1:01:308:38
2Göran GustafssonGotlands Bro OK1:02:04+0:348:43
3Göran KimellGotlands Bro OK1:03:40+2:108:56
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:04:11+2:419:00
5Ulf NilssonGotlands Bro OK1:07:52+6:229:31
6Andreas PherssonGotlands Bro OK1:08:50+7:209:40
7Anders EklundSvaide Roma SOK1:10:27+8:579:53
8Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:10:49+9:199:56
9Anders HellminVisborgs OK1:37:33+36:0313:42
Stefan PerssonVisborgs OKej start

D50

4 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt LevinGarda OK51:4011:38
2Monika JonssonSvaide Roma SOK52:52+1:1211:54
3Birgitta HjerthénGotlands Bro OK55:55+4:1512:35
4Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:24:26+32:4619:00

H50

5 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas GustafssonGarda OK1:06:0711:15
2Erik BergGarda OK1:06:40+0:3311:21
3Anders LevinSvaide Roma SOK1:18:06+11:5913:18

D60

3 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NyströmVisborgs OK58:5316:32
2Katarina JakobssonGarda OK1:12:52+13:5920:28

H60

4 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÖbergIFK Mora OK1:07:5114:11
Leif SvangrenGotlands Bro OKej godkänd

D65

3 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg55:4616:35
2Ingrid DanielssonVisborgs OK55:53+0:0716:37
3Ingrid EnekvistVisborgs OK55:56+0:1016:38
4Brita AugustssonVisborgs OK56:37+0:5116:51

H65

4 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK34:267:45
2Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK49:27+15:0111:08
3Anders BlomérGotlands Bro OK53:49+19:2312:07
4Måns ÖhmanVisborgs OK1:00:16+25:5013:34
5Bo MagnussonVisborgs OK1:01:45+27:1913:54

H70

3 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommie OlssonVisborgs OK45:3812:49
2Olle GardellVisborgs OK48:34+2:5613:38
3Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg52:41+7:0314:47
4Erland GardellGotlands Bro OK1:13:11+27:3320:33

D75

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth KimellGotlands Bro OK44:0016:36
2Lena JacobssonVisborgs OK55:26+11:2620:55
3Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:00:13+16:1322:43

H75

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK41:3912:23
2Leo LövdahlVisby IF Gute SOK44:45+3:0613:19

H80

2 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berndt BergGarda OK58:3021:02
2Birgitta BergGarda OK1:28:10+29:4031:42
3Folke LindgrenVisborgs OK1:31:06+32:3632:46

Inskolning

1 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Bianca JakobssonGarda OKfullföljt
Emmett KeyGotlands Bro OKfullföljt
Lewis KeyGotlands Bro OKfullföljt
Alvar KnutasSvaide Roma SOKfullföljt
Lovis KnutasSvaide Roma SOKfullföljt
Alice SamuelssonGotlands Bro OKfullföljt
Agnes SandgrenGotlands Bro OKfullföljt
Martin SvenssonSvaide Roma SOKfullföljt

U1

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WesterlundGotlands Bro OK32:3514:10
2William BobergGotlands Bro OK35:55+3:2015:36
3Nellie LeveauGotlands Bro OK36:56+4:2116:03
4Liv LöfstedtGotlands Bro OK36:57+4:2216:03
5Hanna EklundGotlands Bro OK42:13+9:3818:21
6Ellen EklundGotlands Bro OK42:18+9:4318:23
7Gunilla AsklanderGotlands Bro OK43:04+10:2918:43
8Ida SvenssonSvaide Roma SOK43:51+11:1619:03
9Oscar BromanVisborgs OK48:23+15:4821:02
10Josef NygrenVisborgs OK48:26+15:5121:03
Mira EkengrenVisborgs OKej godkänd
Lea FarnelidKlubblösej godkänd

U2

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Enar LöfstedtGotlands Bro OK18:178:05
2Samuel EklundGotlands Bro OK21:51+3:349:40
3Viktor WesterlundGotlands Bro OK23:33+5:1610:25
4Svante GustafssonGotlands Bro OK29:12+10:5512:55
5Emil BjörksvedGotlands Bro OK34:08+15:5115:06
6Truls AppelgrenKlubblös36:21+18:0416:05
7Ebba AppelgrenKlubblös36:33+18:1616:10
8Svante SamuelssonGotlands Bro OK46:14+27:5720:27
8Evelina SandgrenGotlands Bro OK46:14+27:5720:27
10Ebba SamuelssonGotlands Bro OK46:16+27:5920:28

Öppen motion 1

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer EkengrenKlubblös24:5611:01
2Norah Söderholm GardellGotlands Bro OK26:09+1:1311:34
3Rasmus GunnarssonVisborgs OK35:54+10:5815:53

Öppen motion 3

3 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LöfstedtGotlands Bro OK34:0010:45
2Marie NilssonGotlands Bro OK38:08+4:0812:04
3Karin AnderssonLjusdals OK47:38+13:3815:04
4Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK50:59+16:5916:08
5Sture LarssonVisborgs OK55:13+21:1317:28
6Henrik ReintzGotlands Bro OK57:29+23:2918:11
7Åsa MårtenssonKlubblös1:05:12+31:1220:37
8Ann-Marie LarssonVisborgs OK1:07:02+33:0221:12
Henning NiklassonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 4

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susann HanssonGotlands Bro OK56:4517:57
2Lars-Åke HolmgrenKlubblös1:00:32+3:4719:09
3Anita ArneforsOK Södertörn1:08:47+12:0221:46

Öppen motion 5

3 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias RöösGotlands Bro OK52:1113:41 Ladda ner rutt i gpx-format
2Robert GustafssonVisborgs OK52:18+0:0713:43
3Julia KeyGotlands Bro OK1:13:32+21:2119:18
4Anna SonnentheilVisborgs OK1:23:33+31:2221:55
5Anders PerssonSvaide Roma SOK1:34:51+42:4024:53
6Anna-Karin BergiusVisborgs OK1:36:17+44:0625:16
Johan BjörksvedGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 6

6 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip HanssonGotlands Bro OK1:25:4413:51
2Karin BengtssonVisborgs OK1:44:19+18:3516:51
Björn FlodmanGotlands Bro OKej godkänd
Lisa LindVisborgs OKej start

Öppen motion 7

2 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard OlssonKamrat och IF KIF26:419:35
2Anders NilssonGotlands Bro OK31:29+4:4811:19
3Lars WesterlundGotlands Bro OK34:00+7:1912:13
4Stefan ErlandssonGarda OK42:27+15:4615:16
5Per LindskogGotlands Bro OK44:47+18:0616:06
6Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK46:04+19:2316:34
7Gunnar ErikssonGotlands Bro OK47:03+20:2216:55
8Johan LundbergVisborgs OK48:04+21:2317:17
9Helge GardelinGotlands Bro OK51:49+25:0818:38
10Ellen BodströmKamrat och IF KIF53:03+26:2219:04
11Albin Lindh SporreVisborgs OK1:04:32+37:5123:12
12Annika ErikssonGotlands Bro OK1:06:58+40:1724:05
13Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:13:46+47:0526:32

Öppen motion 8

4 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LöfgrenGotlands Bro OK38:578:46
2Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK43:38+4:419:49
3Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg49:36+10:3911:10
4Bertil AnderssonLjusdals OK50:47+11:5011:26
5Christina GustavssonSvaide Roma SOK54:12+15:1512:12
6Tommy UllbergSvaide Roma SOK55:39+16:4212:32
7Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg59:26+20:2913:23
8Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg1:08:20+29:2315:23

Öppen motion 9

7 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WittmannGotlands Bro OK1:03:068:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser